Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikreket várunk, mindkettő...

Ikreket várunk, mindkettő kislány lesz. Eddig a Lelle és Villő nevekre gondoltunk. Nem nagyon van ötletünk, tudnátok mondani néhány nevet?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 13. 10:04
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
71%

Az lemaradt, hogy a Napsugár és Ajándék nevektől meg kiráz a hideg. Egyszer felnő az a kislány és lesz 50 éves is.

Én nem tudnám komolyan venni pl. azt az ügyvédnőt, akit dr. Kovács Napsugárnak hívnak. Nem gondolnám, hogy meg tudja védeni az érdekeimet. Max. egy óvónéninek tudnám elképzelni, mert az olyan kis aranyos, azt ennyi.

2017. ápr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
82%

A csúfolásról: ha egy kisgyereknek azt mondod, hogy Téged Ponponellának hívnak, akkor az a kisgyerek úgy fog szólítani. Neki teljesen természetes, hogy ez is egy név. Mihelyst a felnőttektől hallja, hogy ez egy röhejes név, utána lehet, hogy csúfolni fogja.


Nagyobbik kislányom 6 éves, Villő. Soha senki nem csúfolta. Kb 5 évig nem találkoztunk másik Villővel, de az elmúlt 1 évben többel is. Mostanában tényleg nem olyan ritka már, de azért egy Anna/Hanna/Jázmin kategóriától nagyon messze van.


(Másik kislányomnak még ritkább neve van, Őt se csúfolták soha az oviban!)

2017. ápr. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

#20 a Héla tetszik, föleg Héli-nek becézve.

#21 Az Ajándék nevet nem írtam, mert azt biztosan nem fogjuk adni.

#22 Megkérdezhetem, hogy másik lányodat hogy hívják? :)

2017. ápr. 13. 14:39
 24/38 anonim ***** válasza:
75%
Kisebbik lányom Helka.
2017. ápr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nagyon szép nevek, nekem mind a kettő tetszik. Jó, hogy mind a kettő rövid, de hangzásra mégsem annyira egyformák. Azaz szerintem- pont jó az ikreknek, ők is egyformák lesznek- de mégis különbözők. :)

Gratulálok a babákhoz!!

A Villőt én is sokáig azt hittem, hogy fiúnév. :D

A Zille is tetszik.

Én megyeszékhelyen lakom, 3 kisgyerekem van, túl vagyunk ovis csoportokon, iskolásokon is- egyetlen egy Kincső osztálytársunk volt még csak.

Én legnagyobb fiam Hunor, Én is kaptam az ívet, hogy milyen név már, meg csúfolni fogják meg tucat.... Ismerek pár Hunor nevű kisfiút, bár egyik gyerekemnek sem volt szintén egy Hunor osztály-csoporttársa sem.

Viszont a Máté-Bence-Levente kategóriától messze van a Hunor.

Középső fiam nevét párszor hallottam, a legkisebbét még sose rajta kívül. :)

Egyébként nem azért ezt a nevet kapta- hanem azért mert ez tetszett. :)


Ja- és gratulálok, hogy szép magyar neveket választottatok- nem tudom másnak ez miért gáz, hogy idehaza ilyen szép nevekkel éljenek a gyerekek. Nekem ez különösen tetszik!

2017. ápr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
16%
Ezek most nagyon tucat nevek , bar nekem tetszenek.
2017. ápr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
79%
Nem tucat nevek, egyik sincs benne az első 100-ban. Tavaly a 100. név a Zorka volt. Azt 115-en adták első névnek és 29-en másodiknak az egész országban. Elenyésző a megszületett lányokhoz képest. Ennél is ritkább a két említett név.
2017. ápr. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem ne akarjatok ennyire összecsengő párt találni, hanem inkább válasszatok ki a legjobban tetsző két nevet.

Vagy esetleg az eredete, szótagszáma egyezzen. Valamint érdemes odafigyelni arra is, hogy ne hasonlítson egymásra a becézett alak sem.

Pl.:

- virágnevek (Viola, Kamilla)

- magas és mély hangrendű (Natasa, Emese)

2017. ápr. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
35%
nekem a Villő tetszik, a Lelle nem. együtt meg pláne nem, szerintem inkább eltérő nevek a jobbak.
2017. ápr. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
0%
Inkább Helka és Roxána.
2017. ápr. 14. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!