Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikreket várunk, mindkettő...

Ikreket várunk, mindkettő kislány lesz. Eddig a Lelle és Villő nevekre gondoltunk. Nem nagyon van ötletünk, tudnátok mondani néhány nevet?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 13. 10:04
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
71%
nekem a Helka a füredi hajó, meg valamiért nem tetszenek a H betűs nevek (pedig a vezetéknevem is H-val kezdődik, mégse).
2017. ápr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
41%

A Villő nagyon szép név.

A Lelle viszont szörnyű. Balatonlelle településre asszociálok, illetve egy ismerősöm egy plüssfigurát hív így.

Kutyának még elmenne, de egy kislánynak a legkevésbé sem tudom elképzelni.

Illetve a kislány még oké. De tudd, hogy a lányod lesz 40-60-80 éves nő is.

Tudom a szokásos dumát "Akkorra ezek a nevek már nem számítanak szokatlannak" , de akkor is.

Helyette inkább a Lilla nevet tudnám ajánlani.

2017. ápr. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
84%
+ A Réka még rendben van. Kéra - WTF?! Életemben nem hallottam. Ha az egyik lánynak közismertebb nevet adok, akkor a másiké miért lenne ennyire kifacsart?
2017. ápr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
46%

"Amikor legelőszőr hallottam a Villő nevet, azt hittem, hogy fiú név "

Végülis nem lehet mindenki művelt ének-zenéből, irodalomból, történelemből. Akkor nem születne olyan kérdés, hogy pl. a Villő, Kende fiú-e vagy lány név, ki a fene az a Vajk, Irnik nevét még soha nem hallottam, stb. Szomorú dolgok ezek. Az is, hogy szép magyar nevek helyett egyesek rögtön külföldit ajánlgatnak.

2017. ápr. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
74%
utolsó, külföldi név pl a Mária, Péter, Dániel, Dávid, Anna, Katalin...meg úgy kb a szokásos nevek 90%-a. vagy több...
2017. ápr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
41%

34-es, az én kisfiam Irnik. És tényleg szégyen, hogy magyarázni kell.

Kérdező, a Lelle nagyon sok embert Balatonlellére fog emlékeztetni. A Villő gyönyörű szerintem.

2017. ápr. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Mi a baj Balatonlellével? Én szép emlékeket őrzök az ottani nyaralásról. Ilyen alapon Buda vagy Csanád se legyen a gyerek, mert azok is földrajzi nevek. Régen személynevekből lettek településnevek, most fordítva történik - mi ezzel a baj? (Pár éve engedélyezték a Kapolcsot - a szülők ott ismerkedtek meg, és így akarták hívni a fiukat.)

Aki azzal riogat, hogy 40 vagy 60 évesen mekkora problémát fog okozni, az X. néni vagy bácsi, üzenem, hogy amikor én voltam kicsi, azon háborogtak egyesek, hogy milyen lesz már a "Kriszti néni"... A poén az egészben, hogy a nagymamám házában lakott egy Kriszti néni, szóval én el tudtam képzelni. :)

2017. ápr. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
77%

"az én kisfiam Irnik. És tényleg szégyen, hogy magyarázni kell. "


Attila hun uralkodó legkisebb fia volt...Hát ez aztán tényleg szégyen ha az átlag ember nem tudja..tisztára mintha az lenne a kérdés ki volt Petőfi, vagy hogy miről szól az "Aranyember". -.-

Szerintem azért mert te csak történelmi neveket adnál a gyerekednek és ennek érdekében visszavezeted a nagyjaink családfáját, mástól nem várható el ugyan ez. Becsületre méltó hogy tudod mind ezt, de más sem lesz tőle kevesebb, ha ő meg nem. Szégyen meg inkább az hogy ezzel kérkedsz.

2017. ápr. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!