Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szedett innen depresszióra...

Szedett innen depresszióra valaki valamit szoptatás alatt, vagy bármikor? Nem árt a babának? Segitett? Nem lehet nagyon rászokni? Akkor is jó volt a helyzet amikor már nem szedtétek tovább?

Figyelt kérdés
2010. máj. 14. 10:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
Sedatif pc,(100%gyógynövény, nem "dilibogyó", nagyon jó alvászavarokra is. Mamabluesra, vagy szorongásra szerintem nagyon jó) de kérdezz rá a védőnőnél, gyerekdokinál!!
2010. máj. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nekem a pszichiáter akart kiirni,meg a férjem szerint is ...
2010. máj. 14. 10:32
 3/16 anonim ***** válasza:
49%

A HOVA nevezetű tabletta gyógynövényes, én annó a lányomnál azt szedtem. DE ha elfogadsz egy tanácsot, ne szedj semmit. Minden fejben dől el!!!! Menj emberek közé, járj baba-mama klub-ba. És mindenek előtt beszélgess a férjeddel.

A gyógyszer nem megoldás. A férjednek is tudnia kellene ezt. Csak a tüneteket szünteti meg, attól a baj még megmarad.

Vigyázz magadra! És fel a fejjel!

2010. máj. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi...:-(( nem nagyon tudunk beszélgetni,szerinte ez a megoldás
2010. máj. 14. 10:44
 5/16 anonim ***** válasza:
Ezt olyan könnyű leírni, hogy menjen mama-baba klubba, meg emberek közé, meg beszélgessen a férjével.... Bocs, csak én tényleg voltam depressziós.Kezdeti volt igaz, de volt; és a legtöbb ember nem tud "fejben dönteni". Mi a jó ilyenkor? Nagymama, barátnő, rokon- bárki aki tud vigyázni a picire, míg elmész ide oda , kiszellőzteted a fejedet, vagy akikkel beszélgethetsz. A férjek gyakran csak legyintenek, dehogy értik hogy valaki majd "meggajdul" már, mert félelmei meg szorongásai vannak...
2010. máj. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

2.válaszoló vagyok.

Csak h félreértés ne essék. Én is voltam depressziós...már már pánikbeteg...iszonyatos volt a csöpp lányom és a férjem tehetetlenül álltak mellettem. Tényleg nem volt más csak a doki. És kényszeres cselekvéseim is voltak. Frontint kellett szednem, 2 évig le se tudtam vele állni...rászoktam...függő lettem. Hidd el senkinek sem kívánom azt az időszakot. Azóta tudom, h nem az segített. Az csak tetézte a bajt.

Igenis ki kell beszélni a bajt, utána el kell terelni a figyelmet. Tudom h nehéz, de ez nekem 5 éve véget ért már. Azóta van egy pici fiam is, és vele már teljes értékben tudok foglalkozni.

2010. máj. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Férjekkel nem igazán lehet kibeszélni a bajt. "Aha" "Jó" és minden ugyanúgy megy tovább. Egy anya, egy jó barátnő még lehet nagy segítség. az viszont igaz, ha nagyon nehéz is, KI KELL MOZDULNI. Emberek közé menni, meglátni hogy van élet szülés után is. Kozmetikus, fodrász-kis önbizalom visszaszerzés, egy új cipő , leszaladni a boltba, elmenni a védőnőhöz tanácsadásra -bármi. Nekem ez segített. Az alvászavarom még mindig elő-előfordul, de már "jobb" a helyzet.
2010. máj. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Mik azok a kényszercselekvések?A frontin az nyugtató vagy antidepresszáns?Nekem álatalában az nagyobb részben a férjemmel való kapcsolatom az oka a szorongásomnak,azthiszem tul érzékenyen reagálok mindenre,meg őszerinte is nagyon felveszek dolgokat amiket nem kéne,de az az igazság hogy már nem tudom megitélni jogosan e félek dolgoktól vagy akadok ki rajtuk...ez igy egy kicsit érthetetlen,tudom...meg a babával itthonülés és a 24 órás szolgálat sem tesz mindig jót,és most ujra babát várok,ugyhogy ez nem is fog javulni egyhamar

Nagyon sokszor van olyan hogy azt hiszem bizonyos időszakaimról hogy jók,és a férjemmel is minden oké koztunk,de akkor utólag kiderül hogy ő nem igy látta,és ez teljesen elreménytelenit.

2010. máj. 14. 11:19
 9/16 A kérdező kommentje:
Ugyérzem hogy telejesen függő lettem a férjemtől,hiába barátnőzök,ideig óráig jobb,de aztán amikor végre itthon van(amit mindig alig várok)nagyon sokszor akkor fordul rosszabbra.Mert azt látom rajta hogy nyomasztom őt,ettől persze még depisebb leszek,és ez egy körforgás,amiből nem tom hogy kell kilépni.
2010. máj. 14. 11:27
 10/16 anonim ***** válasza:

újra a második vagyok.

a frontin nyugtató. És hasonló problémákkal küzdöttem mint most te. Akárcsak magamat olvastam volna....:( Kegyetlen időszak volt.

Akkor pedig tényleg hallgass rám. Ma este ülj le a férjeddel, és beszélgessetek. Mondd el neki azt amit ide leírtál nekünk. Figyeld a reakcióját. Ha látod rajta h segíteni akar, és veled van, fogadd el a segítségét. Ha orvost tanácsolj menj el dokihoz. DE! Csakis ha őszintének véled a tanácsát, és a segítségnyújtását. Ha viszont "leszarósra" veszi a figurát, válts te is. Ne törődj vele, és "csakazértis" mutasd meg neki h doki, és bogyók nélkül is jól fogod magad érezni.

Rengeteg antidepresszánst kipróbáltam, nekem a mellékhatásai nagyon durvák voltak.

Hidd el. Ne hagyd h a gyógyszerek irányítsanak. Főleg ha babát vársz, ne kezdj szedni semmit. Légy erős, és lásd meg mindenben a jót. Ne a rosszat. Amikor egyedül vagy a gyerkőccel otthon, ne azon rágódj, h úristen most mit csinálhat a férjem, jó neki h nem neki kell csinálnia a 24 órás monoton itthoni dolgokat....hanem örülj neki, h nem kell alkalmazkodnod senkihez olyankor. Gondold azt, h de jó...most akkor sétálunk egyet ebben a csodaszép időben!

Olyan hamar elszáll az h picik a gyerekek! Ki kell élvezni! Ne homályosítsd el a tudatodat gyógyszerekkel!!!

2010. máj. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!