Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet zöld 14 hónapos...

Mitől lehet zöld 14 hónapos kislányom széklete?

Figyelt kérdés

Még mindig szopizik, de már csak nagyon keveset. Kb. 2 hónapja próbálgatom neki adni a 3-as tápszert,a junior italt, a tehéntejet, de nem akarta elfogadni egyiket sem. Aztán kb. 2 hete issza a tehéntejet. Az első 2 nap nem történt semmi, de a harmadik naptól kezdve zöld a széklete. Mindegyik. De nincs hasfájás, kiütés, nincs furcsa szaga...stb. csak a zöld széklet. A védőnő azt javasolta, hogy próbáljuk meg a 3-as tápszert. Szerencsére azt is elfogadta. A széklete már másnap rendeződött, de a következő napon már megint zöld lett.

Nem evett sok zöld színű ételt (és nem is olyan színű, mint mikor pl. spenótot eszik, hanem inkább pasztelzöld színű.)

Lehet ez tejallergia szerintetek?

Joghurtot, túrót, tejfölt stb. már régen eszik és semmi baja nem volt tőle.


2010. máj. 14. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én babám 3hetes mult tegnap.Csak szopizik tehát tápszert nem kap. Kórházban kapott kicsit hogy ne essen le a súlya. A védőnő szerint a táptól volt zöld.De itthon is az volt néha.. A doki néni azt mondta ha sokáig "áll" a ciciben a tej attól lesz zöld a kakija.

Egyébként nem hiszem hogy tejallergia.De kérdezd meg a dokit vagy a védőnőt hogy mit mond.

2010. máj. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A védőnővel, mint írtam már beszéltem. Azóta a dokival is. Szerinte sem tejallergia, de egyenlőre ő sem tudja mi ez.

Ha csak szopizna még, akkor nem aggódnék... de eddig nem volt ilyen problémánk és már 14 hónapos.

2010. máj. 14. 17:31
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem azt mondták hogy a zöldes széklet az "éhezés" jele, mert megjelenik benne az epe. Hiszen ha pl ha epét hány vki, az is azért van, mert üres a gyomra és már nincs mit kihányni. De ha szépen gyarapodik a súlya, akkor ezt is ki lehet zárni.

Attól hogy a tejterméket meg tudja emészteni, még lehet magára a tejre allergiás (hasonló cipőben járunk mi is). Nekem is nehezen ment a tápszer elfogadtatás az anyatej után, 8 hósan. Ne add fel, lehet hogy megkedveli. Ha nem, akkor a Sinlac nekünk bevált.

2010. máj. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A z 5 hónapos kisfiamnak is zöld volt pénteken a széklete, felhívtam a védőnőt, azt mondta elő szokott fordulni, ha nem hasmenéses, eszik rendesen, nem fogy, jó a közérzete, akkor nincs aggodalomra ok, viszont ha sűrűn előfordul, vagy valami még a felsoroltak közül, akkor vigyem be a gyerekorvoshoz. Kérhet a doki széklettenyésztést. Nekem azt mondta a védőnő, h lehet, h aktuálisan több volt a tejcukor az anyatejben, mint szokott, szerinte ez az ok.(szopik, pár féle gyümit,zöldséget, plusz sinlacot eszik)
2010. máj. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%
Az h ez az "éhezés jele" teljesen hülyeség.6hós kisfiam van másfél hónapos kora óta tápszeres és egészen az 5.hónapig méregzöld kakija volt.Ez azért van mert a gyomra és a belei nemtudják feldolgozni a tápszert.Most meg már azért nem zöld a kakija mert elkezdtük a hozzátáplálást.Valószínleg nálatok is ez lehet a gond.Ha nagyon zöld és hasmenésszerű akkor érdemes kivizsgálni mert esetleg felmerülhet valami bélpromléma. Amúgy meg elmúlik és nem károsít semmit.
2010. máj. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!