Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van, aki szerint az egy...

Van, aki szerint az egy gyerek az idealis?

Figyelt kérdés
Van itt olyan akinek 1 gyereke szuletett, nem akart tobbet es nem is lett tobb es jo dontesnek tartja?
2017. ápr. 24. 16:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
55%
Ez megint egy olyan kérdés,ami nem csak hogy megoszt bennünket,de ahányan vagyunk annyi különböző vélemény születik,mert mindannyian máshogy nevelkedtünk,nem egyformák a családok, a családi háttér...Van aki nem szereti hogy egyke(főleg amikor már se anyja se apja nem él...) van aki kimondottan élvezi,hisz minden figyelem az övé,mellesleg megkap mindent..többnyire.. van akinek vannak tesói,még se szereti a helyzetet...van akinek 5-6 tesó is megadatik,és imád így élni! Mind ez attól függ milyen személyiséggel születtünk!És persze,milyen gyerek korunk volt.Kár hibáztatni szüleinket...sose a másikat hibáztasd! Mindig magadba keresd a szálkát... lehet nem is szálka?! Csupán úgy vagy összerakva,hogy szeretsz a középpontban lenni? Lehet úgy imádod az életet hogy hatalmas ricsajos nagycsalád vesz körül? Mind mások vagyunk. És ez így jó. Nekem 3 tesóm van,szuper gyerekkorunk volt,nagyon közeli ,szoros viszonyban vagyunk! Imádjuk egymást.. nekem 3 gyerekem van..és remélem lesz még. Hugomnak is vannak már csemetéi..öcsém még csak tervezi... mi így imádjuk az életet..amikor a homokozó a mamánál megtelik izgő mozgó apróságokkal... más meg a nyugalomra esküszik,és a csendesen eljátszogató egykére. Kinek hogy.. :)ezen kár "vitázni"
2017. ápr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
60%

Nekem nincs gyermekem, úgy alakult, hogy nem is lesz.


Viszont mi eredetileg egy gyereket terveztünk. Főleg azért, mert ennyit tudnánk eltartani, és ez a max. 3 gyereket én pl már nagyon nagyon soknak tartok. Anyagilag is, és egyébként is. Elég sok hely kell 3 gyerekhez. Nem árt, ha egy idő után nem egy szobában nyomorognak, szóval a 3 teljesen kizárt lenne nálunk mindenképp.


Nekem van testvérem, de egyáltalán nem állunk közel egymáshoz. Mindig úgy éreztem, hogy őt jobban szeretik, ráadásul engem már fiúnak szerettek volna, nem az lettem, és szerintem emiatt is éreztem úgy ahogy. A tesóm mindig dícséretet kapott, ha ötöst kapott, én ugyanazért semmit. Ha rossz jegyet kapott, nem mondtak rá semmit, engem lecsesztek ugyanezért. Mindig éreztem a megkülönböztetést. Volt, hogy eltűnt valami, engem vettek elő hogy eltüntettem. Mikor a tesómnál megtalálták nem szóltak semmit. Ő volt a szép kislány, én a ronda szeplős. Nesze neked testvér... Így is magamnak való lettem, és mindig jobban elvoltam egyedül mint vele.

2017. ápr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Arany kozeput a legjobb szerintem, illetve mindenki annyit vallaljon, amennyit bir.

Alattad par kerdessel irt egy no, 3. gyereket varja es mar azt kerdezi mennyit kap majd, mint nagycsalados nyaralasi tamogatas. Na ez piszkosul gusztustalan. Nem birja a 3-at de nem allt meg kevesebbnel. Ennel az 1 is jobb, azaz mindenki annyit vallaljon amennyit bir.

2017. ápr. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Es szerintetek mikor derul ki, hogy a gyerek "egyke alkat"-e vagy sem? Amikor mar o mondja, hogy de jo lenne egy kisteso?
2017. ápr. 24. 19:29
 15/23 anonim ***** válasza:
66%

Én egyke vagyok, bár anyu akart volna még gyereket, csak nem jött össze szegénynek:(

Ez az osztoszkodás dolog teljesen hülyeség, simán adok bárkinek bármiből, ha kér.

Az elkényeztetés ismét nem az egykék "kiváltsága". Ha valahol hárman testvérek és van jó sok pénz, akkor valószínűbb, hogy elkényeztetebbek lesznek, mint egy egyke, aki rossz családi háttérrel rendelkezik.

Amúgy, kilencedikben egy csomó ideig azt hitték, hogy van öcsém. Aztán mikor kérdeztek róla, én csak néztem, hogy miről van szó.


Szerintem mindenki annyi gyereket vállaljon, amennyi jól esik. Nem azért, mert a szomszédnak több van, nem azért, mert így nagyobb a kedvezmény és nem azért, mert a Marcsi szerint X mennyiség az cik, hanem mert ennyit bír vállalni, ennyit szeretne a család.

2017. ápr. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
33%
Nekem egy lányom van, aki 2,5 éves. Pont elég. Mindenki azt gondolta, hogy nekem tuti lesz legalább 3. Hát nem lett, és nem is akarom, hogy legyen. Lenne türelmem és pénzünk is még egy gyerekre. Én nem akarok és a lányom sem akarna testvért. Imádom és el is van kényeztetve. Mindenből a lehető legjobbat fogja kapni. Már most is egy igazi divatos kislány, szinte látom, hogy felnőve milyen nő lesz. Igen, nekem nem volt lehetőségem még 15 évesen sem, hogy ilyen "divatosan" öltözzek és biztos vagyok benne, hogyha rajtam múlik, nem fog így járni. Nem akkor fogja megkapni ezeket a dolgokat, ha felnő, neki természetes lesz. 4-en voltunk testvérek, a szüleink figyelméért versengtünk. A lányomnak ebben sem lesz része.
2017. ápr. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
50%
"Igazi divatos kislany" Azta, de fontos dolog😜
2017. ápr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
37%

Egyke ként nőttem fel, számomra rengeteg előnyt jelentett nem anyagilag hanem lelkileg.

Párom is egyke, a gyerekünk is egyke marad.

Egy gyerek de neki mindent megadunk, nem kell nélkülöznie, használt ruhákban járni

Annak semmi értelme ha valaki szül 3 gyereket csak a pénz miatt, de enni is alig tud adni nekik.

2017. ápr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Ide illik, vitára bocsájtom :)

https://www.youtube.com/watch?v=sgjsRZom4xs

2017. ápr. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
78%
A szüleim voltak így velem. Eleinte 2 gyereket akartak, de amikor megszülettem belátták, hogy nekik elég 1 is. Nagyon sírós kisbaba voltam, anya depressziós volt a szülés után, örült amikor kicsit nagyobb lettem és önállóbb, nem hiányzott neki az újabb babázós korszak. Amúgy én is utálom, amikor diszkriminálják az egykéket hogy önzők, meg el vannak kényeztetve. Egyáltalán nem voltam elényeztetve, pedig anyagilag megtehették volna. Mivel anya elég nehéz természetű volt mindigis szuperül megtanultam alkalmazkodni másokhoz, még a kiszámítahatatlan embereket is jól kezelem. Önző sem vagyok, szívesen osztozom másokkal, sőt sok esetben a testvérek esetében látom, hogy önzőbbek. Nekik ugyanis mindig KELL oszozniuk, és kapnak az alkalmon, ha valami csak az övék lehet, pl megeszik titokban a csokit mielőtt más is észreveszi, és adni kell belőle. És ezt nemcsak gyerekként tapasztaltam, hanem később párkapcsolatban is. Szóval nem törvényszerű dolgok ezek, erősen emberfüggő. Most várom az első babámat amúgy, még nincs fixen eldöntve, hogy lesz-e tesója, alapvetően szeretnék, de csak azért hogy ne legyen egyedül nem szeretnék.
2017. ápr. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!