Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van, aki szerint az egy...

Van, aki szerint az egy gyerek az idealis?

Figyelt kérdés
Van itt olyan akinek 1 gyereke szuletett, nem akart tobbet es nem is lett tobb es jo dontesnek tartja?
2017. ápr. 24. 16:32
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
42%
"Már most is egy igazi divatos kislány, szinte látom, hogy felnőve milyen nő lesz." .... Ez a baj a mai emberekkel.. versengenek,anyagiaskodnak,és idő előtt öregítik a gyerekeiket.. aztán elfelejtetek igazán élni a nagy pénzszórásba,és persze hajtásba,mert gondolom valahogy elő is kell teremteni a sok százezret,hogy a divatos motyók ott lógjanak a szekrényben.. szinte látod milyen nő lesz a lányodból? :D De hogy látod..csak szeretnéd ha olyan lenne,mint amit te elképzeltél.. eltapossátok benne még az apró kis csírákat is,hogy önmaga tudjon lenni,és a személyisége ki tudjon fejlődni..mert tucatot... divatmajmot,egy "tökéletes" gyereket akarsz belőle formálni.. ebben az egészben hol is van a gyerek?.... kérdezlek én! Mi van akkor,ha mondjuk 14 évesen pont egy rocker kis kölökbe zúg bele,megveszi az első bakancsát,jönnek a lyukak.. a tetoválások, a rózsaszín tincsek,jobbik esetben... akkor mit csinálsz, Össze omlasz? Vagy ép imádni fogja a sportos dolgokat,és abban érzi majd jól magát..mit csinálsz felpofozod,mert úgy szégyenled majd? Nem formálhatjuk a gyerekeinket úgy ahogy mi azt elképzeltük! Nem erőszakolhatod rá a saját magad stílusát,életmódját,mind azt ami Te vagy! Mert Ő nem te.. a nagy giccs hajtás mellett néha a gyerekre is figyelj... azt nézd milyen igazából Ő.. látom ahogy vonszolod a plázába magad után,üzletről üzletre..az én lányom is szereti a divatos cuccokat,de már látom,mi az amiben igazán jól érzi magát..mi az ami tényleg jól is áll neki!! Ez sem utolsó szempont!!! És nem..én nem látom előre milyen nő lesz belőle,de már most nagyon jó lelkű,imádni való tini,kicsit alteros vonalon mozog most,nem szereti a tucat cuccokat,inkább egy jó turiból választ valami "elvontat" és egyedit,mint egy üzletből emelne le egyet a 100-ból... szereti a tornacsukát,és a kockás inget,szereti a kötött dolgokat.. ha ezekben érzi jól magát,ezt kap! Engem aztán nem zavar,hogy a te szemedben pl egy kis csövesnek néz ki,és ha elmenne melletted fintorogva lenéznéd.. pedig hidd el,meg tudnánk venni neki a divatosat is.. de Ő ilyen...és ennek én nagyon örülök.
2017. ápr. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Mi kettőt terveztünk, egy van, itt valószínűleg meg is állunk. Nem azért, mert nehéz természet, vagy bármi rosszul sült el. Épp ez az, hogy olyan jó most minden. A lányunk okos, cuki, imádnivaló, teljesnek érezzük így hármasban a családot. Nagyon jól éltük meg a babázást, imádtuk, most 2 éves lesz, ezt az időszakot is nagyon szeretjük, és valahogy mindketten úgy érezzük, hogy nem kell másik gyerek, csak ő. Nem akarunk mást is így szeretni, vagy megosztani a figyelmet, szeretet, amit most ő kap egyedül. Anyagilag beleférne simán, de az sem egy utolsó szempont, hogy most nagyon kényelmesen élünk, mindenre jut, nekünk is a saját hobbinkra, programokra, nyaralásra, nincs para hó végén, van megtakarítás stb. Ha lenne még egy gyerekünk, valószínűleg kicsit vissza kéne venni az igényeket, és őszintén, semmi kedvünk hozzá. Nekünk is csak egy életünk van, nem akarjuk úgy élni, hogy nekünk semmi nem jut, mert a gyerekek miatt magunktól már mindent sajnálunk.

A másik: nekem is van egy húgom, a férjemnek is. Mi is, meg az összes testvérekkel élő ismerősünk simán meg tudja mondani, melyik gyerek melyik szülő kedvence volt gyerekkorukban. Kivétel nélkül mindenkiben van ilyen tüske, hogy ő volt a feketebárány, vagy épp őt emelték ki, és a tesói ezért nehezteltek rá. Akiket ismerek egykéket, vegyesek. Van, aki tényleg kicsit önző, van, aki meg abszolút nem. Pont, mint a testvérrel felnövők között. Én nem gondolom, hogy ez annyira mérvadó.

Egyébként a nagynéném elmúlt 50, 24 éves korában született egy lánya. Már akkor mondta, hogy neki.ez az egy elég is, sosem bánta meg.

2017. ápr. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Most nagyon igy nez ki h egy marad. (Es nem vagyok az a "nem terveztuk de megis jott" tipusu ember). Ahogy az utolso irta...tuskek. En is mindig egyke akartam lenni. Nekem is mindig mondtak h jatszatok szepen egyutt. Csakhogy mit jatszottam volna egy 4 evvel fiatalabb kisfiuval? Szeresetek egymast...oszinten szolva sosem szerettuk maximum megszoktuk egymast. Azt hiszem nem tennem ki ennek a gyerekemet. Es sajnos az anyagi helyzetunk sem enged meg egyet kenyelmesen.
2017. máj. 2. 01:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!