Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám NEM fordult...

8 hónapos babám NEM fordult még hasra. Ez mekkora gond? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Foga még nincs. Kúszik hátrafelé, ha felültetem, ül, de magától felülni nem tud. Hasáról hátára szokott fordulni. Nèha felnyomja magát négykézláb. Tapsol, mond mássalhangzókat is.

11 kg és 74 cm, de ezzel nem tudom, mit kezdjek...



2017. ápr. 27. 10:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én elvinném Dévènyeshez.
2017. ápr. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Ja, és kb másfél dl Kecskeméti granulátumos teát iszik (ebbe megy 1 tk. Tea.)
2017. ápr. 27. 12:44
 13/19 anonim ***** válasza:

9-es vagyok.


A tejed a legkevesebb probléma. Vissza fordítani nem tudod, és mivel a gyereknek megfelelöen kell hogy tápláld ezek után is, csak úgy tudsz ezen segíteni, hogy nagyon nagyon oda figyelsz a következö években a táplálkozására.

Pl cukros tea kilöve. Jobb lenne ha te föznél neki, mert sajna ezekben a bébi ételekben sokszor több zsír és cukor is van, De mindenképen elolvasni mit tartalmaznak. A reggeli tejpép nem baj, ha teljesen cukormentes...

Szoptatással semmi baj nincsen, ott megkapja a napi cukor mennyiségét.


Szomszédunk második gyereke volt igy mint nálatok. A gyereknek óiriási étvágya is volt, állandó probléma. Az anyuka tudatossan táplálta éveken keresztül, és bizony nemet mondott ha a gyerek sírt az étel után(itt arra gondolok, ami a normál mennyiség felett volt, pl 1 banán helyett akár 2-3 banánt is benyomott volna...).

Pl láttam ahogy 2,5 évesen kirakták a palacsintát az asztalra. Apuka ott ült, míg barátnöm sütötte. Mindenki vett belöle, de igazából erre a gyerekre senki nem figyelt igazán. Èn már csak azt vettem észre, hogy a gyerek kb az 5-ik palacsintát nyomja be(a többi gyerek max 2-t evett meg), de már nem bírja lenyelni, és logott egy darabig a palacsinta a szájából, majd vissza öklendezte ami a nyelöcsöbe volt. Vagy is a gyerek ténylegesen addig tömte magát míg már a nyelöcsövébe sem fért bele...

Na de meg lett a hatása az anyai gondoskodásnak. A gyerek 4éves és normál súlyú, és most már tud neme mondani. De már nem ordít a banánért, és igazából a normál ételeknél is annyit eszik amennyi normális. De az anya számára ez nehéz idöszak volt, de megérte.

2017. ápr. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Szintén azt tudom mondani, amit már korábban is írtak, hogy valószínűleg nem a súlya miatt van ez, az én babám is nagyon vasgyúró volt, mégis 4 hónapos kora körül forgott mindkét irányba, 6 hónaposan mászott, a súlya ellenére kifejezetten gyorsan fejlődött a mozgása. Szóval nem hiszem, hogy emiatt van. Sajnos sok esetben csak legyint a védőnő, a szülő magára van utalva ezekkel a gondokkal, nagyon helyesen teszed, hogy utánajársz, én is ezt tettem volna. A torna biztos a javára fog válni!
2017. ápr. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Ilyen, amit írtál, van a családomban is sajnos, de ott anyuka nem nagyon izgatta rajta magát. Az unokaöcsém félévesen 13 kg volt, most 7 éves, és kb 50 (pont a duplája a vele egyidős másik lányom súlyának.)


Ezek szerint nem lesz könnyű dolgom. A másik lányom egy kimondottan rosszevő, kegyetlenül válogatós gyerek, akivel szintén megszenvedtem. A kicsivel pont az ellentétje, bár tényleg nem eszik sokat. A vizet sajnos nem fogadja el, és akkor sem fogadta el, mikor még nem kapott mást anyatejen kìvül. Mit lehet neki inni adni, amiben nincs cukor?

Milumil HA vaníliás tejpépet kapja, ez az egy tejpép, ha jól tudom, ami HA-s, de szerintem nem cukormentes :/ Gyerekorvos írta fel.

2017. ápr. 27. 13:07
 16/19 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Mindenképp megyünk.

Sajnos ami még probléma, a védőnő random szerűen kerül csak elő 2-3 havonta, a telefonját meg sose veszi fel, csak az orvossal tudok konzultálni, ha bemegyünk. Mint pl ma is.

2017. ápr. 27. 13:12
 17/19 anonim ***** válasza:
Az orvos szerint a sulya miatt nem mozog, ezzel nyilvan azt akarta sugalmazni, hogy ne aggodj mar ennyire. Es tenyleg az lenne a legjobb. Nyakamat ra h fel ev mulva mar setalni fog.
2017. ápr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Ha nem fog, sem dől össze a világ, a nagy sem siette el, majdnem 17 hós volt, mikor elindult. De azért jobb, ha megnézi szakember.
2017. ápr. 27. 15:01
 19/19 anonim ***** válasza:

Valóban hatalmas a súlya, de forgásnál ez még nem szokottgond lenni. A granulátum teát felejtsd el. Tömény cukor.

Mielőbb keríts egy dévényest.

2017. ápr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!