Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Soha nem éhes a 8 hósom?...

Soha nem éhes a 8 hósom? Segítség!

Figyelt kérdés

5 hüónaposan kezdtük a ht-t, és 6 hósan már reggel 10kor egy üveget megevett, és 12.kor fél üveget. De most már vagy egy hónapja nagyon rosszul eszik. Szinte minden kaját ki kell dobnom mert megromlik, nem eszik csak 2 kanalat. A tápszer felét is dobhatom ki, mert a fél üveget jó ha megeszi (160 ml-t szoktam neki adni 4 óránként). Próbáltam már, hogy reggel adok neki enni, mert átalussza az éjszakát, és van hogy 13 órán át nem vett mert aludt ugye, de reggel se kell neki se a tápszer se az üveges kaja. Próbáltam minden gyümölcsöt, zöldséget, húst, halat. Semmi nem kell neki, és nem is tűnik éhesnek soha. Soha nem sír hogy éhes lenne. Alig bírok beleerőlteni 400 ml tápszert naponta, ebből is 250-et éjjel kap, mert eljutottunk oda, hogy keltenem kell éjjel kétszer, hogy egyen valamit, mert csak akkor hajlandó bármit is enni, ha félig alszik még.

Nem tudom mit rontottam el, mit tegyek? Próbáltam már darabos kaját is adni neki, hátha az a baja hogy saját maga szeretné a kaját a szájába rakni de azzal csak játszik. Nagyon aggódom, szinte semmit nem hízik. 73 cm és 8,6 kg. 7 hónaposan volt 71 cm és 8,3 kg.

Amúgy már felül, feláll kapaszkodva, mászik (a kúszás kimaradt nála), és kapaszkodva tesz is pár lépést.

Mit rontottam el? Kérlek segítsetek mert már teljesen kivagyok, minden evés egy rémálom! A doki meg nem mond semmit, pedig kétszer is kérdeztem.


2017. ápr. 29. 08:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha van foga probald meg reggelire egy kis vajaszsomle belesejet kis felvagottal.ebedre probalj neki te főzni,ilyenkor a kislanyom a tappersz abszolut nem ette es a bebykajakrol nemis beszelve.Nekem ilyenkor a kislanyom már azt erte nagyjabol amit mi.Sőt most a kisfiam 11 honapos abszolut nem kell neki a tapszer,mintha megutalta volna.neki az kell es azt eszi amit mi reggelire.persze normalis keretek közt.Ebedre en fozok neki külön,de ha olyat fözök a családnak akkor abbol eszik.a kisfiam általaban 4-5orankent eszik.probald ki ezt hátha bejön.
2017. ápr. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Próbáltam neki az én kajámból adni, de az se kell neki, a pépesített dolgokat csak szétmancsolja, a darabosat meg eldobálja, játszik vele.
2017. ápr. 29. 10:10
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne egy vér- és vizeletvizsgálat. Vashiány vagy húgyúti fertőzés okozhat étvágytalanságot, sajnos tapasztaltuk is mindkettőt. De a hízás mértéke nem vészes, havi 300 gramm gyarapodás egy mászni tudó babánál nem gáz.
2017. ápr. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én csak a saját példámat tudom leírni. A kisfiam nagyon ritka evő már kisbaba kora óta. Most 22 hónapos és van olyan hogy kb egy banánt és fél kiflit eszik egész nap. Viszont mindig szépen hízott. A te babádnak se vészes a gyarapodása nyugi :)

Szerintem 2 véglet közül ő a ritka evő kategóriába tartozik. Hidd el, én is megszenvedtem vele, az összes etetés kín szenvedés volt (nekem, nem neki) hogy tuszkoljam bele, mit adjak neki, csak még egy falatot kérlek-kérlek. Ááá borzasztó érzés, legalább annyira kb mint sógornőmnek etetni a kislányát aki igazi habzsi-dőzsi. Tőle meg pont hogy el kell venni a kaját, annyira szeret enni. :)

Egyik se jó, viszont ha úgy érzed kivizsgálás kell, akkor ne várj. Annyi hogy nálunk vashiány gondok voltak, de miután pótoltam, akkor se lett jobb az étvágya.

2017. ápr. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem volt vizsgálva vashiányra, de mindenki vashiányos a családban, azért már egy hónapja Maltofer cseppet kap vaspótlásra. De nekem pl nem szívódik fel a vas csak ha intravénásan kapom, ezért lehet neki se használ semmit. Nem tudom mit kéne csinálnom, utoljára ma hajnali 2-kor keltettem enni, és most kínáltam tápszerrel de csak 20 ml-t evett, és a Nurofenes adagolóval még meg tudtam etetni vele 120 ml-t de egy kín szenvedés volt, eltartott vagy fél órán át, neki meg semmi kedve nem volt feküdni, inkább játszott volna. Nem értem miért ilyen, eddig olyan jó evő volt!
2017. ápr. 29. 11:19
 6/12 anonim ***** válasza:
Adtak tippet, hogy mire vizsgáltasd ki.
2017. ápr. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A gyógyszert orvosi ajánlásra kapta? Nem nagyon értem, hogy miért adnának ilyet kivizsgálás nélkül. A Maltofer egyik gyakori mellékhatása az emésztési zavar, lehet, hogy egyáltalán nem is lenne szüksége rá. Attól, hogy a családban mindenki vashiányos, attól még nem biztos, hogy ő is az.
2017. ápr. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen az orvos írta fel, de már előtte elkezdődött ez a nem evéses dolog :( Szóval nem hiszem hogy amiatt van :(
2017. ápr. 29. 14:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért kelted fel éjjel enni, akkor el telítődik és lehet emiatt nem éhes napközben. Próbáld meg hogy éjjel nem adsz neki tápszert , biztos kell pár nap míg megszokja és napközben issza meg. A kaját , a darabosat hagyd had játszon vele persze ésszerű kereteken belül. Had ismerkedjen vele. Olyat adj neki ami elolvad a szájában , pl háztartási keksz, köles golyó. Mutasd meg neki hogy kell megenni. És próbálj meg nem feszült lenni, hidd el nagyon érzik ezt hogy ha anyával nincs minden rendben és ideges. Egy kivizsgálás viszont nem árt, legalább kiderül ha van valami vagy megnyugszol hogy nincs. Nyugi nem fog éhen halni. Ha éhes lesz úgy is fog enni biztosan.
2017. ápr. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Próbáltam már hogy ne adok neki enni éjjel, és volt hogy 17 órán át nem evett semmit. Este egy kis tápszert evett alvás előtt, és reggel nem fogadott el semmit, nem is pisilt semmit, ami nagy gond. Kénytelen vagyok kelteni éjjel, mert magától nem eszik, olyan mintha nem érezne éhséget.
2017. ápr. 29. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!