Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen fűszereket adhatok a 7...

Milyen fűszereket adhatok a 7 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés
Jelenleg semmit nem kap, sózni se sózok semmit még. Mikor kezdjem el és mivel kezdjem? Egyébkènt nem sietek a dologgal csak érdekel miket lehetne már kipróbálni. Köszönöm a válaszokat!
2017. máj. 17. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Zöldfűszereket nyugodtan adhatsz, oregánó,bazsalikom,lestány, babérlevél, rozmaring ezek nagyon finom ízűek és nem szoktak hasfájást okozni.

Utána vöröshagyma,fokhagyma,újhagyma tehát hagymaféléket is adhatsz már, én 1 éves kora után már sóztam is enyhén az ételeket ezeken kívül, nagyon szereti az ízeket de ugyanúgy megeszi attól még a bébiételt is pl ami nem ízesített annyira.

2017. máj. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja.

Sót kaphatna kis mennyiségben, de azért nem javaslom, mert egy életre meghatározhatja az ízlését. Inkább szokja a sótlan ízeket, később még mindig lesz lehetősége tányéron utánasózni, ha igényli.


A férjem nagyon "sós" családból jött, míg nálunk alig fogyott. Látszik is, hogy míg ő agyonsózza a saját kajáját, én alig teszek rá. A gyerek is sótlanul ismerkedett az ételekkel, ha sót kér, inkább a szertartás kell neki. Ilyenkor rácsavart kupakkal mozgatjuk a sótartót az étel felett, hadd érezze, hogy megsóztuk :)

2017. máj. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! A só akkor bőven várhat, a zöldfűszereket kipróbálom :)
2017. máj. 17. 20:03
 4/4 anonim ***** válasza:
En ugy tudom kulonbozo olajokkal is izesithetsz (persze csak 1-1 pici csepp). Nemelyiknek nagyon kellemes ize van, es egeszsegesek. Repce, szolomag, tokmag, oliva..sok fele van. Azert kerdezd meg a vedonot elotte. Egy eves kora utan mar mindent kaphat ugyis.
2017. máj. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!