Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos anyatejes baba mit...

7 hónapos anyatejes baba mit és hányszor eszik? Kinek hány kg?

Figyelt kérdés
2017. máj. 24. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:

7 hósan a fiam reggel szoptt, fél 10 körül kekszes gyümölcsöt evett (kb. 190-200g), fél 1 körül szopott, 3-kor főzeléket evett (kb. 190-200g), fürdés előtt kb. 140g Sinlacot evett, alvás előtt és ejszaka 1x szopott.

Most 8 hós, annyi változott, hogy a déli szopi helyett van a főzelék, 3 körül pedig szopik és eszik még kb. 80-90g tejpépet.

2017. máj. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja és most 7,7 kg és 72 cm.
2017. máj. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Naponta kétszer adok neki mást a tejen kívül. Amiket kóstolt már és szívesen eszik: répa, burgonya, sütőtök, spenót, körte, banán, zöldbab, borsó, csirke- és pulykahús. Alma, szilva, barack, brokkoli nem ízlett neki. Szokott kapni egy-egy babakekszet is napközben, azt elrágcsálja.

Szoptatás ahogy igényli, de úgy három, három és fél óránként még szükségét érzi. Mondjuk mindig is inkább többször keveset típusú evő volt. Az elején két óránként is kérte.

Most nyolc és fél kiló, kerek három kilóval született egyébként.

2017. máj. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, 7 hósan napi 1x evett, a többi még szopi volt, és inkább csak belekóstolt pár kanállal a pépbe, nem igazán evett mennyiséget.
2017. máj. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mrniceguy1 válasza:
Kedves kérdező! Gondolom azért kérdezed mert a tied nem igazán, vagy "nagyon" sokat eszik. Az a probléma a kérdéssel, hogy ahány gyerek, annyi féle evési szokás. Megnyugtatlak, hogy az anyatej a legjobb táplálék és védelmi(immun) rendszer a kicsi számára. Nekünk 21 hónapos a babánk, mai napig szpozik, mellette eszeget, igaz nem túl sokat; pl. reggel 1 tojásból rántotta, ebédre egy marék rizs, vacsira egy szelet rossz kenyér, emellett gyümölcsöket szívesen fogyasztja, de a zöldségeket nem igazán. Ez a hozzátáplálás óta így van, annak idején én is aggódtam, amikor már papírforma szerint meg kellett volna ennie egy üveg bébipapit, de ő csak max. egy felet evett meg. Megnyugtatlak hogy nagyon egészséges a kicsim, nem volt még beteg(egy-két hőemelkedésen kívül). Így gondolom előbb-utóbb úgyis elkezd majd enni, minek erőltessem? Annál rosszabb lesz neki és nekem is. Úgyhogy ne aggodjatok!
2017. máj. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!