Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A közel 6 hónapos babám...

A közel 6 hónapos babám állandóan hisztizik ha nem az van amit ő akar! Mit lehetne tenni, hogy ezt ne szokja meg?

Figyelt kérdés
Sokszor aludni se akar emiatt, ha leteszem és észre veszi azonnal üvölt és hisztizik. Dobálja magát, hadonászik a kezével, rúg-kapál tipikus hiszti. Szóval senki se jöjjön nekem azzal, hogy egy 6 hónapos még nem tud hisztizni, mert én látom, hogy ez már hiszti mivel ha engedek neki, azonnal befejezi és mosolyog. Öntelt vigyor van a kis pofiján. Viszont sokszor ha egyedül vagyok és a férjem dolgozik tisztálkodni se tudok tőle és egyedül nem játszik, csak ha mellette vagyok. Takarítani se tudok, maximum úgy, ha lerakom a kiságyba és hagyom üvölteni. Szereti ha karban van, körül rajongják, de nem tudok minden nap minden percben eleget tenni neki, viszont sehogy sem akar erről leszokni, én meg már nehezen bírom mert enni se tudok tőle sokszor normálisan. 1-2 hónapig áldott baba volt utána mint akit kicseréltek. Ha meglátja, hogy kimegyek a szobábol már üvölt és sír. Pedig csak a küszöbig mentem és a faltól nem látott. Az apja nem ilyen baba volt azt mesélték és én se voltam ilyen állítólag, szóval ez valami sajátos dolog lehet nála mert sokszor már az apja is besokall mikor sehogy se jó neki és állni akar sokszor aztán nem érti meg, hogy nem bír és eldől de azért erősködik veri magát, hogy állítsuk fel a két lábára. Szóval ha valami nem úgy van amit ő akar akkor annyi. Mit lehetne tenni ez ellen? Elkapatva nem lett, mert ha nem veszem fel mikor akarja akkor addig üvölt, még kínomba fel nem veszem már mert megőrjít az ordítással meg a morgással.

2017. máj. 25. 21:48
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
75%

Ikrek mellett volt egy másfél évesem hát nem volt minden rózsaszín köd...sőőőt, de ne már, egy fél éves gyerek hogy hisztizne már?

Attól, hogy csapkod még nem hiszti és azért hagyja abba a sírást ha felveszed mert erre vágyik!!! A közelségedre. Egyedül nem játszik? Mit játszon fél évesen?

Az egyik fiam 2 hónaposan próbálta magát a ketünkön felhúzni, hogy üljön, mégsem ültettünk egy 2 hónapos babát. 7 hónaposan ült egyedül, nemhogy álljon :O Jézusom :O

2017. máj. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
fesziti a testét fel akar állni akkor érzi jól magát. a férjem 6 hónaposan szintén állt és lépegetett is 10 hónaposan egyedül járt. én is 1 évesen egyedül jártam. 6 hónaposan van elég esze már egy babának szóval nem gondolom hogy kizárólag a közelségem kéne neki. nehogy már én legyek letolva emiatt nevetséges, 6 hónapos babának is van már agya több is mint itt egyesek gondolnák! köszönöm a válaszokat azért, de nem értek egyet mindenkivel! Sajnálom nekem ez a véleményen és szeretem a gyerekemet ez nem arról szól mintha púp lenne, csupán a kérdés arról szólt, hogy miként lehetne erről a hisztiről leszoktatni hogy tudjak néha ellátni házimunkát is és egyebeket!
2017. máj. 26. 18:21
 13/27 anonim ***** válasza:
61%
végül is igen, hisztizik, ha ezt a szót arra használjuk, hogy kifejezzük vele amikor egy csecsemő sír és megfeszíti magát, akkor legyen. Nevezd hisztinek. De olvasgass kicsit arról milyen fajta hisztik léteznek. Már ebben a korban is valóban megfigyelhető az a fajta hiszti, ami a csecsemőnek/babának/kisgyereknek az érzelmi kitörése, amelyet nem tud máshogy kinyilvánítani csak könnyekkel..ez nem összekeverendő a dackorszakos akarom hisztikkel. Ezt értsd meg, és akkor fogod látni, hogy a babád nem azért szeretné hgoy felvedd, mert azt csekkolja vajon irányíthat e téged - lesz olyan is, de ez még nem az. Hanem azért szeretné hogy felvedd, mert bizonytalanságban van, életkorból adódóan keresi a biztonságot, amelyet tőled kapott meg addig, és most kezd rádöbbenni, hogy Te és ő külön személy vagytok és te nem vagy mindig ott..ettől megijed, sírásban tör ki, ahogy nem tudja máshogy jelezni azt sem ha fáradt, éhes, stb. és ha ez nehéz is, azért vagy anya, hogy türelemmel légy vele szemben. Ez a minimum, amit meg kell tenned és nem is árt ha edzel, mert ha már most így ki vagy, akkor nehéz hónapokat fogsz átélni 2 év múlva
2017. máj. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
39%

ja és még valami: mint írtam, keresi a biztonságot mert most ismeri fel azt, hogy nem vagy mindig vele.

erre kétféleképpen reagálhatsz:

- engedsz neki felveszed, ezáltal megnyugszik, mert tudja hogy számíthat rád, ha most felveszed párszor, megtanulja, hogy attól hogy nem lóg állandóan rajtad, még ott vagy neki ha kell, és hidd el előbb el fog engedni, mint ha hagynád sírni.

- tehát hagyod sírni, nem veszed fel nehogy elkapasd: teljes káosz és kétség alakul ki benne, csak tovább erősíted a bizonytalanságát.

2017. máj. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
71%
Az kicsit más ha egy baba 6 hónaposan tud állni magától és az hogy felállítják és eldől.
2017. máj. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
32%

Járóka érdekes, kulonbozo jatekokkal. Csak puhak legyenek mert ha mar probalkozik allni, akkor raeshet. Meg jo, hogy eldol, maskepp hogy tanulna meg allni? Ja itt biztos senkinek nem dolt el soha.

Kapcsolj be zenet, vagy a tevet, ha van valami hatterzaj jobban elvan.

Meg kell tanulnia egyedul is lenni par percig.

2017. máj. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
57%
Amikor már ő maga felállt, igen, eldőlt. De amikor még nem tudott felállni nem állítottuk fel, érzed a különbséget?
2017. máj. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
köszönöm az újabb válaszokat, és a jó tanácsokat! egyébként fel tud állni már magától, megtartja fixen a súlyát csak ha lép akkor inog és eldől. szóval ha fogom és áll lépeget párat. ő követeli hogy állítsam, mert nem ül le egyenes lábbal feszít és ha nem állítom fel akkor ordít és sír. ha áll rögtön abba hagyja mosolyog és lépeget párat, de el nem engedem mert az egyensúlya nincs meg hozzá még. így érthető?
2017. máj. 27. 00:13
 19/27 A kérdező kommentje:
itt nem arról van szó, hogy én fogom állítom és erőltetem hogy bírja a súlyát és lépjen. ő saját maga csinálja volt, hogy az ágyszélébe kapaszkodott, hogy fel tudjon állni de féltem, hogy megüti magát ilyeneket nem engedek neki még pedig próbálkozna már mindenhogy.
2017. máj. 27. 00:20
 20/27 anonim ***** válasza:
71%
De az gond ám, ha egy ekkora gyerekaz állással kezd
2017. máj. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!