Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy unalmasnak talal...

Lehet, hogy unalmasnak talal engem a gyerekem?

Figyelt kérdés
Miota jo ido van, mindennap megyink szabadba, jatszoterre, kirandulni, setalni, medencezni. Ilyenkor sosem hisztizik, ha nem otthon vagyunk, ugyesen jatszik egyedul is, igazabol ha rajta mulna egesz nap kint lehetnenk. De amint kettesben vagyunk a hazban, egy horror, amilyen hisztit levag. Semmi mast nem akar, csak olyan dolgomra felkapaszkodni, amire nem szabad. Teli van jatekkal a szoba, semmi nem erdekli. Nem is tudom mit jatszhatnek vele, hiszen sem konyv, sem bedobos,kirakos jatek, sem baba vagy plussallat, sem zenelo dolgok nem erdeklik az utobbi idoben. Ha valaki latogatoba jon, akkor is abbahagyja a hisztit, olyankor megintcsak nyugiban eljatszik akar ugy is h en beszelgetek az illetovel. Kezdem ugy erezni hogy nem szereti a tarsasagomat. Es mivel egesz nap csak azt hallja tolem h "nem szabad", lelkiismeret furdalasom is van. Csak bog es csinalja ujra a veszelyes dolgokat, hiaba mondom 250ezredjere is hogy nem szabad, jatszunk inkabb ezzel a jatekkal...Nem tudom, mit csinaljak. 9 hos.
2017. jún. 6. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. CSak ebben a korban fokozottan szüksége van az új ingerekre mert ezek által fejlődik az idegrendszere, ezért is nem tudnak az ilyen idős gyerekek egy helyben megmaradni, állandó és változatos stimulációra van szükségük.
2017. jún. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oke, de azert napi 6 ora program utan megis hogy stimulaljam?
2017. jún. 6. 19:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy:-) Ez elemi képtelenség. Ez is kell nekik, hogy megtanulják lefoglalni magukat egyedül. Persze ez hosszú idő, jópár ősz hajszál okozója:-D De nem tart téged unalmasnak ebben biztos lehetsz. Ez mind ennek a korszaknak a természetes velejárója.
2017. jún. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Fiam is 9 hós, neki is vannak ilyen napjai, vagy nekem, amikor 3kv sem elég hogy felvegyem vele a ritmust. Ne vedd magadra, de pár dolgot másképp is csinalhatsz.

Sok a játék dolgot úgy tudod jól kijátszani, hogy elpakolod a 2/3át. És pár napig pihenteted. Aztán kicseréled őket. Nálam ez beválik, újra nevet arra, amit már unt, elvan vele 5-10-15 percig. Ha játszik akkor is csak kb 3-4 játék legyen a közvetlen közelében.

Eddig az egész szoba egy játszó szoba volt, most h mászik és áll, atrendeztem a szobát és lett egy fix játszó sarok, elérhető polccal, habtapival. (előtte a habtapi a szőnyegen volt. Rengeteg unatkozás volt a játék halom között, sírás, nyüglődés)

Én lepődtem meg a legjobban de az új hely kialakításával megszűnt a nyűgösség, tudja hová kell mennie ha a játékai kellenek neki. Elvan magában, elég ha mellette vagyok, néha odamászik, megölelrm és már megy is vissza. Ha unja a játékait, elindul a szobában, fiók, fiók gomb, szék, ajtó, szárító után, ezeknél már nagyon figyelnem kell, de elvan felfedez. Ha semmi sem jó, hancur van, kukucs, csiki. Kacag.

Van h építek kockából, szereti rombolni. Képes könyv leköti napi 2* 5-6 oldal.

Autókat nézünk az ablakból.

Ha ezek után nincs el, és nem alszik és dolgom van, főzés, mosdó, stb, akkor nyűgös kicsit, ez van. Ha nagyon sír felveszem. Magyarázom, hogy itt vagyok szeretem stb de most anyának dolga van.

Nap végére zokni az agyam a sok sírástereléstől, de igy alapvetően keveset nyűgös. Szerencsére ő van h egész sokat elvan magában, úgy ha lát és közvetlen mellette vagyok, de így is pár percenként van ölelés puszi, ha egyedül játszik.

Most szoktatom járókába, mert így hogy megy nem tudok főzni, mert a konyhai járólapon elesik.

Remélem azért tudtam segíteni.

Azt gondold át hogy van e valami rutin, éves után önálló játék, akkor jobban elvan nálam. Előtte csak velem játszik.

2017. jún. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én azt sem zárnám ki, hogy a jóból is megárt a sok. Kell az inger és kell a szabad levegő, menjetek is, ne legyen 4 fal között. De lehet ez kicsit sok neki és elfárad, emiatt is lehet nyűgös.
2017. jún. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
9 hónapos mit csinál a játszótéren?
2017. jún. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hintazik, homokozoban gereblyezik, felall a jatekok mellett, maszik a nagyobbak utan.
2017. jún. 6. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!