Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg én vagyok az önző,...

Tényleg én vagyok az önző, hisztis kismama, mert nem egy 2 szobás lakásban akarok gyereket nevelni, babázni? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Most vesztünk össze a barátommal és megkaptam, hogy nekem senki nem fontos és elvárom, hogy ő adja fel az életét... A történet a következő:

Terhes lettem, nem terveztük. De én mondtam, hogy egyedül is megtartom, viszont ő is akarta a babát. Most vagyok 13 hetes.

Megbeszéltük, hogy ő költözik hozzám, erre ma kitalálta, hogy mi lenne, ha inkább én költöznék, mert az ő lakása központibb, minden közel van és ő nagyon szeret ott lakni...

A központi azt jelenti, hogy a bulinegyed közepén van, a másodikon (lift nincs, szóval a babakocsit majd cipelhetném fel-le egész nap). 2 szobás, egy a háló, egy a nappali. Parkoló a ház előtt van, ahol van vagy hely, vagy nincs és akkor mehetek 1 km-rel arrébb. Zajos, a szomszédok borzasztóak és egy alapos felújítás is elkelne már az egész lakásban. Ezzel szemben itt van a házam, tavasszal lett teljesen kész, minden új benne. Van garázs, hatalmas terasz, medence, kerti kisház. Két emeletes, lesz külön babaszoba, játszószoba később, nem az lenne, hogy maximum 3 ember jöhet hozzánk egyszerre, mert többen nem férünk el... Kertvárosi rész, csendes, nyugodt, de kocsival 10 perc a központ (mindkettőnknek van autója). Szóval szerintem nyilvánvaló, hogy ez a jobb környezet a babázáshoz. Későbbre pedig közel van egy nagyon jó játszótér, óvoda és iskola is.

Mégis fogta magát most és elviharzott, hogy én sosem tudom megérteni az ő álláspontját... De könyörgöm, abban a lakásban még az én cuccaim sem férnének be, nemhogy még egy komplett babaszoba.


Nagyon kivagyok, mert ő az első hetekben hol visszakozott, hogy talán mégsem jó ötlet a baba, hol meg a fellegekben volt. Én nem akarom, hogy később is ez legyen...


2017. jún. 12. 20:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
3%

Minek babaszoba egy ujszulotnek ???? Ugyis egesz nap az ajnyja csecsen log !

En a belvarosra szavazok !


A kertvaros a idos nekik otthona

2017. jún. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Én 25 éves vagyok, a barátom 26.

13 hónapja vagyunk együtt (kamaszkorunkban volt egy féléves kapcsolatunk, de ugye az teljesen más). Mielőtt terhes lettem, sosem került szóba, hogy valaha gyerekünk legyen, vagy akár az összeköltözés. Mármint rengeteget voltunk együtt, a hét nagy részét nála töltöttem leginkább, de nem akartunk semmit elsietni.



Utolsó, a válaszodat remélem te sem gondoltad komolyan...

2017. jún. 12. 22:22
 13/23 anonim ***** válasza:
81%

Háát!

1) en biztos nem szulnek egy ilyen gyokernek gyereket,gyokertol,mar bocsanat.

2) el kellett volna gondolkodni elobba kapcsolatotokon,es a gyerekvallalason,na meg a vedekezes,"ha mar nem.tervezetten becsuszott"!

3) ki kellett volna ismerned elobb a "parodat" hogy o milyen.is.igazabol,es milyen eletvitelt szeret. (Ezek szerint nem a babazos apuka szerepet,aki a kertvarosi medences hazban el "anyucival".

4) valoszinu,hogy egyedul fogod felnevelni azt a gyereket,de amint emlitetted,ez neked nem.fog gondot jelenteni. Sok sikert hozza!

2017. jún. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
58%

Panel albérlet,hamarosan három gyerekkel. Nekem nem kéne kétszer mondani,hogy menjek egy nagy,felújított kertesházba.

Férjemnek úgymond mindegy,de maga a tény,hogy mindnek külön szoba legyen,az nála is megvan,de ő nem akar kertészkedni. Én nem vagyok hajlandó lakást venni,kell a kert,hogy ne csak itthon az ágyban feküdjünk.

Én pesten nőttem fel,kertesházban. A belvárost sose választanám lakhelyemnek.


Egyedül fogod nevelni a gyereket,ez tuti,mert ő nem fog engedni az igényeiből,vagymax csak ideig-óráig.

2017. jún. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
20%

Mind a két ingatlan saját tulajdon?

Nekem az tűnik egyértelműnek, ha kompromisszumot köttök.

A helyetekben eladnám mindkettőt, és egy olyat vennék az árából, ami mindkettőtök számára megfelelő.

Egy jobb környéken, ahol van park, játszótér, lift, normális szomszédok, bkv-val elérhető pár perc alatt a belváros, stb.

Ha komolyan gondoljátok, hogy egy család lesztek, akkor nincs értelme két ingatlannak. Ha ragaszkodtok hozzá, hogy legyen hova menni, akkor jobb össze se költözni. Majd látogatja hétvégén a gyereket, és támogatja anyagilag, aztán puszi.

2017. jún. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
87%

El nem adnám semmiért a tökéletes kertvárosi házat 10 percre a belvárostól.


Én mondanám a srácnak, hogy vagy jön velem és a kicsivel és életmódot vált, vagy ennek ennyi volt. Tudja ő is, hogy fel kell nőnie, de nem akar. Becuccolnék a kertes házba, ha jön ő is, akkor kiadná a lakását és lenne havi 200 plusz bevételetek.


Nekem egyedül az nem tetszik, hogy emeletes ház, biztos hatalmas.. mekkora lesz annak a rezsije? Ki tudjátok fizetni a befűtését, ha te gyeden leszel?


Szerintem is halott a kapcsolat, de talán majd ha valódibb lesz a dolog, igyekezni fog változni. Bár igazi sunyi mentalitása van, már a terhességedre fogja a viselkedésed... nincs mögötte valami személyiségzavar?


Együttélni egy ilyen típusú emberrel szerinrem pusztítóbb, mint egyedülálló anyának lenni.

2017. jún. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
73%
Tudja ő is, hogy nálad jobb lenne. Ő eleve összeköltözni nem akar, azért mondja, hogy lakjatok nála, mert tudja, hogy nem fogsz.
2017. jún. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
71%

Neked azt kell tenned, ami a gyerek érdekében a legjobb. A pasidnak is.


Most már érte feleltek.


Ha van lehetőség ésszerű keretek között kényelmes, új, szmogmentes, csöndes házban élni a bulinegyedben lévő szűkös kis lakás helyett, akkor mi a kérdés tulajdonképpen?

2017. jún. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
81%

Ugyan rengetegen örülnének egy ilyen 2 szobás kéglinek is a gyerekvállaláshoz, de igazad van abban, hogy a ház sokkal ideálisabbnak tűnik a leírtak alapján.

Ennek ellenére szerintem gáz, hogy nem tudjátok ezt nomálisan megbeszélni, lesznek ennél sokkal nagyobb problémák is még. És gyereket nevelni sem lehet úgy, hogy egyikőtök ezt mondja neki, másikótok meg azt.


Ezzel együtt a "nagyon szeretek ott lakni" nem elég érv szerintem, a gyereknevelés lemondással is jár.

2017. jún. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
6%

Mi baj a kétszobás panellal?

Én megőrültem, mikor kinn laktam "csak negyed óra auótval" helyen. Ja, a reggeli csúcsban a ebből másfél óra lazán lett, este dettó.

Lehet, hogy szép ház volt 3 szobával, de utazás szempontjából egy szar.


Most kétszobás albérletben lakunk a párommal, viszonylag központi részen, és eszembe nem jutna még egyszer elköltözni külvárosba.

Negyed óra alatt elvisz a vonat a belvárosba, de itt is mindent megkapok, ami kell.

Nyugis, a szomszédok csendesek, itt a folyó - parkkal kb. öt perc sétára, mégsem egy év, mire bejutok a munkába.


De te tudod, a párodnak a munka szempontjából a közlekedés igenis fontos, ami a csúcsidőben messze nem kevés.


És én bébiszitteltem olyan elyen, ami faja kertes ház volt, épp csak három lépcsőforduló vezetett a bejárati ajtóig - ugyanúgy cipelhettem a babakocsit vagy ötven lépcsőn keresztül.

2017. jún. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!