Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti ki szoktatok mozdulni...

Ti ki szoktatok mozdulni hétvégente pici baba mellett?

Figyelt kérdés
Kérdésemet azért teszem fel, mert megszólt, hogy mi, a férjemmel túl sok programot csinálunk magunknak hétvégente. Hétköznap dolgozik, ha itthon van, alszik. Mikor ébren van a babám, énekelek, olvasok neki, simogatom, babusgatom. Utána, ha alszik, főzök, befőzök, takarítok, kertbe vagyok, tanulok (levelezőre járok). Hétvégente ki szoktunk mozdulni. Egy hónapja először, erre a hétvégére programot szerveztünk. Pénteken este levisszük dédiékhez a babánkat, utána elmegyünk a legjobb barátjával és annak barátnőjével vacsorázni. Szombaton visszük a babát is Aggtelekre. Vasárnap grillezünk a kollégáival. Meg amúgy is, mondta, ő sose járt el sehova, és nem takarított, nem kapált, hanem pihent és a gyerekkel volt. Miért baj az, ha amikor a gyerek alszik én csinálom a dolgom? Meg, hogy hétvégén egy-két órát dédivel van? Tényleg ennyire elítélendő, hogy nem hagyjuk, hogy megálljon az élet? Én non stop a babámmal vagyok, babusgatom, beszélek hozzá, énekelek neki, akkor netezek, olvasok, takarítok, főzök, ha alszik. Azért is megvetően nézett, mikor a férje megkérdezte tőlem a múltkor, hogy megiszok-e az ebédhez egy pohár vörös bort..mert ő most is szoptat és nem ihat. Mindent megteszek a babámért mégis most elgondolkoztam, hogy tényleg megáll az élet szülés után és bűn elmenni kozmetikushoz, fodrászhoz, vacsorázni stb?
2017. jún. 14. 13:16
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
rokonom *
2017. jún. 14. 13:19
 2/12 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a gyerek? Szoptatod? Kiről van amúgy szó???
2017. jún. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kimaradt, hogy ki szólt meg, de gondolom ismerős/ nem túl jó barátnő. Szerintem ezek teljesen rendben vannak és max az irigység szólhatott belőle. A te életed éld úgy ahogy neked és a családodnak a legjobb.
2017. jún. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Alá odabiggyesztettem, hogy rokonom. Egy hónapos. Most először vinnénk ki a házból így kirándulni. Nem szoptatom sajnos..
2017. jún. 14. 13:24
 5/12 anonim ***** válasza:

Az én szememben teljesen normális életet éltek!

Igenis fontos, hogy legyen változatosság, hogy magatokra is gondoljatok és hogy néha kapjatok egy kis kimenőt. Ha ezt nem teszitek, pedig igényetek lenne rá, akkor feszültek lennétek egy idő után és az alap hangulata a családnak megváltozna. Szerintem. És a család akkor működik, ha mindenki jól érzi magát benne. Szerintem.


Hétköznap én vagyok a fiammal. Most lesz 6 hónapos. Hétvégén egyértelmű, hogy programot szervezünk. Legyen az kettesben a párommal, vagy hármasban (Velencei tó volt nemrég), vagy nagycsaláddal, barátokkal, mindannyian.

Én örülök, hogy vannak olyan anyák, akik nem dobják dobozba az életüket és a személyüket. Persze, ez egy új élet, de nem jelenti azt, hogy el kell benne veszni. Család vagytok, közös és egyéni programokkal.

2017. jún. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi is maszkaltunk, teljesen normalis. Amig a baba nem latja karat (azaz mindig tud nyugodt korulmenyek kozott enni es aludni) addig legalabbis az.
2017. jún. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Mi megyünk mindenfele a lányunkkal, aki most lesz 2 hónapos.

Persze nem túlzsúfolt helyekre, de egy kertipartira, vagy egy baráti/családi összejövetelre simán visszük.

Sőt, most hétvégén anyukámék voltak vele 2 éjszakát, amíg mi elutaztunk megünnepelni a szülinapomat (és mint kiderült, menyasszony is lettem:) ). Én ebben nem látok semmi rosszat, engem is vittek anno a szüleim mindenfele gond nélkül. Nem lettem ettől sérült, vagy bármi hasonló.


Én most is járok manikűröshoz, fodrászhoz, kozmetikushoz, masszőrhöz ugyanúgy, mint terhesség előtt. Addig apa van a lányunkkal, neki is ugyanúgy a gyereke. Szerintem nem ettől függ, hogy valaki rossz, vagy jó anya-e, hogy hetente pár órát magára szán. Sőőőt, én jövő héttől újra elkezdek edzeni is, heti 4 alkalommal és valószínűleg addig is mással lesz a baba (vagy anyukámmal, vagy a párommal).

2017. jún. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanúgy zajlik az élet tovább :) mi is megyünk mindenfele,én is megyek mindenfele(egyedül amíg apával van)és a gyerekkel is járok kettesben tornára.

Ha megoldható az etetés meg h kicsit tudjon is valahol szunnyadni egyet akkor megyünk :)

Nem is szabad beposhadni a lakásba!!!

2017. jún. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi mindenhova visszuk, de o mar 9 hos. Az elso fel evben sosem biztam volna masra, plane nem a 80 eves dedijere. Volt h a parom ment el a barataival, volt, hogy en, de en maximum havonta egyszer par orara tudtam otthagyni. Ha nem volt velem, hianyzott, pedig en is egesz nap vele voltam hetkoznap.
2017. jún. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy hónapost a dédire?? Kizárt.
2017. jún. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!