Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiú név kérdés, megnyugtatnátok?

Fiú név kérdés, megnyugtatnátok?

Figyelt kérdés

Van egy-két fiúnév ami tetszik, de egyiknél se érzem még, hogy illene a babára. Ez ugye később változni fog? Nem szeretném megbánni a választott nevet.

Nálatok volt valami megérzés, hogy a választott név lesz az igazi?

Az első babánál már a kezdetektől tudtuk, hogy mi lesz a neve és mást nem is tudtunk elképzelni mást. Most viszont egyik névnél se érzem, hogy na igen ez az igazi.



2017. jún. 14. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keresgéljetek tovább, mert ha nem érzed, hogy ez az igazi, ez az érzés meg fog maradni, megha idövel meg is szokjátok a nevet.
2017. jún. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan nevet választasz,

-ami mindkettőtöknek elfogadható,

-megy a vezetéknévhez,

-tudsz rá legalább 1 olyan becézést, ami tetszik,

-nem valami nagyon kirívó, furcsa név

akkor nem fogod megbánni, és idővel a gyerekkel fogod azonosítani. Vagyis úgy fogod érezni máshogy nem is hívhatnák, hiszen pontosan ráillik.:)

2017. jún. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak ki ne írd ide, hogy mi az a 2 név. Tuti hogy akkor még azt is elvesztitek. Itt senkinek semmi sem jó!
2017. jún. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Írd föl az ABC összes betűjét, és sorsold ki, hogy melyik betű legyen; lehet amelyik első húzásra kijön, de lehet az is, hogy visszadobod; és akkor amelyiket mondjuk 20ból legtöbbször kihúzod. Vagy nem tudom, megszületett-e már, lehet, hogy ha majd megszületik, meglátod, milyen név passzolna rá, lehet, hogy majd lesz egy sugallat. Van az a könyv, G. Szabó Judit írta, ha jól emlékszem, egyik barátnőmnél volt, csak beleolvastam, nemtom, mi a címe, de abban ott úgy nevezték el a szülők a gyereket; hogy amikor megszületett:

Anyuka: Anna, nem igaz?

Apuka: Inkább Anikó.

Anyuka: Igen, igazad van.

És akkor így lett ő Anikó, meg a testvérét is ránézésre nevezték el.

2017. jún. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egy 6 neves fiúnév listánk volt, amin azok a nevek voltak, ami mindkettőnknek tetszett. Ízlelgettük őket szinte egészen a szülésig - és végül az a név nyert, amiről elsőre nem is hittem volna, hogy ennyire fog tetszeni. Csak a szülés előtt 2 héttel lettünk biztosak benne, és így 2 év után is jó döntésnek tartom :) Szóval nálunk lassan lett meg a megoldás, de élveztük a közös gondolkodást, beszélgetést erről :)
2017. jún. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi kb 5 perc alatt megegyeztunk a neveben, pedig kapott masodikat is:D

En ha fiu lenne, vagy az apja nevet adnam. De lany lett. Kb most, 9 hosan kezdem erezni, hogy passzol hozza a nev. Egy ici-pici babara annyira nehez elkepzelni, hogy barmilyen felnott nev illjen:) De aztan kialakul a szemelyisege, es osszecsiszolodik a nevvel.

2017. jún. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kb 6 név volt listán, abbol egyiket kiválasztva barátkoztunk a névvel, de mert egy kicsit feminin(dallamos lágy hangzású és fiúnak..)az sem volt igazi, már azon voltam, hogy születésre sem lesz neve, de amikor kérdezték mi legyen a neve, másik lett bediktálva a listárol.

Szoval előbb született a gyermek, utána a neve :)

2017. jún. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Raffai Lelki koldokzsinor c. konyvet ajanlom, foleg az esettanulmanyokat a vegen. Magzati kommunikaciorol szol az anya es a gyermek kozott, tobben is ugy valasztottak ki a nevet, hogy relaxalt allapotban elkepzeltek, hogy beszelgetnek a babaval, illetve eber allapotban kertek, hogy rugjon annal a nevnel, amit szeretne. En is megcsinaltam az elobbit, azt "mondta", hogy neki mindegy :D (Viszont a szuletesenek pontos napjat, napszakat, korulmenyeit jol meguzente).
2017. jún. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nekünk kettő név volt.vagyis nekem egy meg a férjemnek egy. aztán az övét válaszottuk mert amit én kitaláltam nem tetszett neki.

először lány nevünk volt, azt is ő találta ki, megírta sms-be és valahogy az volt a tökéletes név nekem.

ha lesz még egy és lány lesz az lesz a neve :) :)

megszoktuk a nevét, illik is hozzá :)

2017. jún. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Direkt nem írtam ki a neveket mert úgy vagyok vele, hogy úgyis csak akkor 100%, ha már megszületett és intéződik a papírjai. :) Amúgy se szeretném, hogy egy kósza fintor vagy megjegyzés miatt döntsek másképpen.

Ősszel fog születni, szóval azért még van idő. Már próbálkoztam a rúgj ha tetszik a név dologgal, de vagy végig mocorgott amíg sorolgattam a neveket vagy elunta magát és elaludt. :D

Azt is próbáltam, hogy megkértem a nővérét (2 éves), hogy próbálja kiszedni belőle mi legyen a neve, de csak a tesó megnevezésig sikerült eljutni.

Amiket írtatok könyveket meg rákeresek, köszönöm.

2017. jún. 15. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!