Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy megmaradjon...

Mit tegyek, hogy megmaradjon hason?

Figyelt kérdés
3 hónapos babám eddig szeretett hason lenni, bár még nem emeli meg rendesen a fejét, nem támasztja meg magát a kis kezein. Viszont kb egy hete rájött, hogy ha az egyik kezét maga alá gyűri, akkor át tudja magát rúgni a hátára. Azóta folyamatosan ez megy, ahogy leteszem hasra, már szinte azonnal háton van. Valaki volt már így ? Ötletek, hogy hason maradjon? Félek, hogy így nem fogja emelgetni a fejét.
2017. jún. 22. 08:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fektesd hasra, a kis kezeit igazgasd el úgy, hogy ne tudja mindjárt maga alá gyűrni és próbáld egy játékkal felhívni a figyelmét, legyen sipolós-zenélős-csörgős játék. Így talán pár percig eléred, hogy úgy maradjon és emelje is a fejét a játék irányába.
2017. jún. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem sehogy. Az enyém maga alá gyűrte a kis lábait, a popsija az égnek meredt, és lábbal átbillentette magát. Ha aggódsz, mutasd meg a dokinak. De én magamtól tuti nem avatkoznék bele a mozgásfejlődésbe.
2017. jún. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is játékkal motiválnám. De mivel ő irányítja már magát, tök mindegy, hogy próbálsz-e tenni ellene, úgyis az ő akarata lesz a szent :)

Amúgy az ilyen gyakorlat is erősíti a hátát szerintem, szóval a forgással is erősödik, nem lesz gond. Majd érdekelni fogja eléggé a világ, hogy majd hason maradjon :)

2017. jún. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam soha nem szeretett hason lenni. Se ébren, se alvás közben. Születésétől kezdve.

Így nem is nagyon volt hason.

Most már egészséges 4 éves.


Ne kényszerítsd olyanra, amit nem akar. Majd fejlődik a saját ütemében.

2017. jún. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
* Kicsit hülyén fogalmaztam. SZóval most már 4 éves, és mindig egészséges volt.
2017. jún. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

amit tehetsz, hogy következetesen mindig hasra teszed le.

igen, vannak babák, akik útálják, a tied megtanult tenni ellene. 3 hónaposan ez szép eredmény.


enyém 2 hónapos koráig hason feküdt, és aztámn soha többet nem maradt meg úgy. védőnő mondta, hogy elég ha alkalmanként 1-1 percig elvan hason, aztán ha nagyon replikázik, fordíthatom a hátára (sajnos csak 10 hónaposan tanult meg rendesen hasról hátra fordulni).

onnantól oldódott meg a hasonfekvés problémája, hogy 6 hónaposan megtanult hasra fordulni. akkor jött rá, hogy a világ nem csak a mennyezetből áll, és sokkal érdekesebb dolgok vannak lent a földön :)

2017. jún. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

akkor várok türelmesen

csak tényleg azért nem értem, mert idáig "követelte" a hasra tételt, szeretett úgy lenni pl. a babakocsiban még mindig csak hason hajlandó feküdni , aludni is csak hason

de majd alakul ez akkor

2017. jún. 22. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!