Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen besokalltam, mióta...

Teljesen besokalltam, mióta megszületett a baba. Mit tudnék tenni? Már a baba szó hallatán is rosszul vagyok.

Figyelt kérdés
Az apja vagyok a gyereknek, de teljesen mértékben elegem van már. 8 hónapos, de életem legrosszabb 8 hónapján vagyok túl amit végig kínlódtunk. Teljesen jó volt a kapcsolatunk, jöttünk, mentünk, volt napi rutin stb. Elterveztük, hogy lehetne egy baba 6 év együtt lét után, majd össze is jött mint akit a jó Isten is akart. Meg is született, életem legszebb 9 hónapja volt még vártunk Őt. Aztán az első hetek még jól teltek kis édes volt, csendes mindig nézelődött, aztán egyre rosszabb lett, a munkámból kifolyólag mivel korán kelek és éjjelente bőgött sokszor, külön szobába kellett költöznöm, a feleségem mellől, hogy aludni tudjak. Szörnyű volt, hogy ketté szakadtunk szinte, és a mai napig nem tudok bent aludni mivel én 4 órakor kelek mindig hajnalban és van, hogy ritkán éjszakás vagyok akkor meg nappal kell valamit pihennem. Semmi magánéletünk nincs, nem lehetek a feleségemmel, állandóan a baba sírás cseng a fülemben is, sokszor hisztizik akaratos egy fiú. Nagyon elegem lett, hogy sosem telik el ez a kínos 1-2 év ami olyan kegyetlen, és el nem jön az óvodás meg szocializálódási idő, hogy lesz valami kis szégyellem magam azért amit csináltam vagy ilyesmi. Szóval mire esze lesz. Attól félek addig megőszülök az idegbe, vagy ebbe a helyzetben még inkább depressziós leszek, mert már mélyen benne vagyok, és bár szeretem a gyerekem mielőtt valaki elítélne, de mivel segítségünk nincs igazán, a nagy szülők re se lehet számítani így elegem lett... néha szó szerint elmenekülnék, már ha alkalmam lenne kikapcsolódni is munka után akkor is sietek haza valamiért pedig tudom, hogy itthon semmi jó nem vár rám csak a gyerek visnyogása és az örökös aggodalom, hogy állni akar és mikor feláll hátra esik és betörik a feje vagy ilyesmi. Azt gondoltam, hogy a szülévé válás nem könnyű, de már nagyon elegem van, és nem szeretném ha a kapcsolatom rovására menne a feleségemmel és válni kellene, de mintha már nem is léteznék számára, állandóan a baba a baba így meg úgy... se egy jót sétálni nem tudunk se semmi, bár jönne vele de mindig az van, hogy na de a gyerekre ki más vigyázna ha nem mi. és igaza van ilyenkor még jobban lezuhanok magamba és néha örömteli pillanatokat ad a gyerek is, mikor mondja, hogy apa, de valahogy így nyáron hiányzik a kikapcsolódás meg a régi kirándulások... Ha nagy lenne örülnék mert együtt mennénk, de valahogy ez a babázás nem nekem való, minden egyes nap ha eltelik várom, hogy még nagyobb legyen és végre esze legyen, hogy tudjak vele bánni, ne csak a vinnyogást halljam... :(
2017. jún. 25. 01:38
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Felnőtt vagyok a feladathoz es nem gondolkodok gyerekeken csak én nem leszek papucsferj és nem fogom az egészségem se tönkre tenni. A feleségem mondta azt is hogy fekudjek be a másik szobába szóval nem en hagytam cserben de ő felfogja hogx nem lehet bírni másképp a munkát
2017. jún. 25. 12:29
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Másnak is dolgozik a férje,és kapaszkodj meg,mellette a gyerekkel is foglalkozik.Mint például az én férjem is.Ettől még nem papucs,csak tisztában vsn vele,hogy együtt vállatuk a gyereket.Egyébként nehogy azt hidd,hogy 2-3 évesen majd könnyebb lesz.Mivel már lesz esze,ahogy te fogalmaztál.Akkor jön csak a vicces rész.
2017. jún. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem azzal van a gond, hogy másik szobában alszol. Hanem minden mással. De látom, neked kár válaszolni, mert nem akarsz semmit megérteni, csak ismételgeted ugyanazt, mint egy 4 éves.
2017. jún. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyire olvastad figyelmesen a válaszom, de említettem, hogy én pl. pici baba kora óta dolgozom a lányom mellett. Ez sokszor azt jelenti, hogy amikor a gyerek ÉS az apja alszanak este, én ütöm a gépet. Érdekes, mégis megy a meló, és nem azért, mert valami szuperanyu vagyok, hanem mert nem az önsajnálattal vagyok elfoglalva, hanem csinálom a dolgom nyavalygás helyett. Ezzel szemben te picsogsz, hogy hát hogy lehet úgy dolgozni, hogy az ember nem alszik elehet.

Az is sokat elárul a hozzáállásodról, hogy szerinted az a FÉRFI papucs, aki jobban kiveszi otthon a részét. Na, ezért mondjuk, hogy hiába vagy 35 éves, úgy viselkedsz, mint egy hisztis kölyök, akinek nem tetszik, hogy nem hagyják azt csinálni, amit akar, és hogy anyu kevesebbet foglalkozik vele, mint régen. Nincs ezzel baj, nyugodtan lehetnek előtérben a saját igényeid, meg az, hogy alukálhass, és azt csinálj, amit akarsz, csak akkor gyereket vállalni nem nagyon érdemes, mert ő bizony nem fog békén hagyni, ez egy ilyen dolog. És de, gyerekes vagy, egy felnőtt ember, egy családapa nem cirkuszol így, hanem felfogja, hogy ez most egy ilyen időszak, és kihozza magából a legtöbbet. Hát, neked a legrosszabbat sikerül magadból kihozni.

2017. jún. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez kamu. 8 hónapos gyerek mondja, hogy apa? Több sebből vérzik a sztori, ne akarj feleslegesen provokálni.
2017. jún. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

De aranyos vagy...

Te mész tönkre, mikor a feleséged van egész nap a gyerekkel, aki a leirasodbol úgy tűnik, h nem egyszerű baba, és sajnálom magad veszettül. Közben a hulla fáradt feleséged ugye nem dolgozik, "csak" egész nap készenlétben van, h óvja, védje kettőtök gyerekét.

Te meg rinyalsz, mert álmos vagy a munkahelyeden?

Sajnálom a feleséged, és a gyereked is, hogy ilyen beszűkült gondolkodású emberrel élnek együtt, aki azt hiszi, hogy attól papucs, hogy besegít a párjának.Nem írom, hogy nőjj fe, mert nem fogtad fel az előző valaszoknal sem, azt írom, h legyél már férfi, vedd ki a fejed a popsidból drága, és viselkedj úgy, mint egy jó férj, egy jó apa.

2017. jún. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vérzik a sztori te majom! mondja igen és mi ezen a furcsa? eleget hallotta tudja ki vagyok neki 8 hónaposan miért ne mondhatná? nem minden úgy van ahogy azt leírja a nagy baba könyv... idióta barom. nem vagyok kiváncsi a hülyeségekre lépek is innen ennyi hülyét egy rakáson. akik megértettek azoknak köszönöm akik meg nem és érvekkel jönnek azokat leszarom! én bele fáradtam ebbe az állapotba és kész majd lesz megoldás attól a fiamat szeretem és nem dobom el, nem vagyok 4 éves maximum tudod ki. felérem ésszel már ami történik és nem 8 osztályos iskolában végeztem.
2017. jún. 25. 23:04
 18/25 anonim ***** válasza:
70%
Hát mit ne mondjak az utolsó hozzászólásoddal szépwn bemutatkoztál...
2017. jún. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 jafnrétti ***** válasza:
100%

Te egy igazi hisztérika vagy :D Jól van, ne legyél "papucs", cirkuszolj csak egészen nyugodtan olyasmin, amit rajtad kívül minden más apa képes megoldani és kezelni. Hálát adok a sorsnak, hogy az én férjem valódi társ az életben, a szülőségben, a mindennapokban, és nem azt nézi, hogy hol tudja kihúzni magát a közös feladatok alól.

Mondjuk a feleségedet meg a gyerekedet sajnálom, nem lehet egyszerű veled együttélni, pláne úgy, hogy nem csak nem mozdítod előre a dolgokat, de te magad is hátráltató tényező vagy a hisztériáddal.

2017. jún. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Mióta dolgozom, időnként nekem is hiányzik a régi gondtalan életem. De ez van, elmúlt! A mostaninak is megvannak az örömei.

A nagyszülőkhoz nem lehetne közelebb kerülni? Legalább 1-2 hétre, s akkor a gyermeket otthagyni velük 1-1 napra? Fizetett vagy baráti segítség! Nincsenek barátaitok, akik segítsenek kicsit visszaidézni a régi életetek örömeit?

2017. jún. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!