Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen besokalltam, mióta...

Teljesen besokalltam, mióta megszületett a baba. Mit tudnék tenni? Már a baba szó hallatán is rosszul vagyok.

Figyelt kérdés
Az apja vagyok a gyereknek, de teljesen mértékben elegem van már. 8 hónapos, de életem legrosszabb 8 hónapján vagyok túl amit végig kínlódtunk. Teljesen jó volt a kapcsolatunk, jöttünk, mentünk, volt napi rutin stb. Elterveztük, hogy lehetne egy baba 6 év együtt lét után, majd össze is jött mint akit a jó Isten is akart. Meg is született, életem legszebb 9 hónapja volt még vártunk Őt. Aztán az első hetek még jól teltek kis édes volt, csendes mindig nézelődött, aztán egyre rosszabb lett, a munkámból kifolyólag mivel korán kelek és éjjelente bőgött sokszor, külön szobába kellett költöznöm, a feleségem mellől, hogy aludni tudjak. Szörnyű volt, hogy ketté szakadtunk szinte, és a mai napig nem tudok bent aludni mivel én 4 órakor kelek mindig hajnalban és van, hogy ritkán éjszakás vagyok akkor meg nappal kell valamit pihennem. Semmi magánéletünk nincs, nem lehetek a feleségemmel, állandóan a baba sírás cseng a fülemben is, sokszor hisztizik akaratos egy fiú. Nagyon elegem lett, hogy sosem telik el ez a kínos 1-2 év ami olyan kegyetlen, és el nem jön az óvodás meg szocializálódási idő, hogy lesz valami kis szégyellem magam azért amit csináltam vagy ilyesmi. Szóval mire esze lesz. Attól félek addig megőszülök az idegbe, vagy ebbe a helyzetben még inkább depressziós leszek, mert már mélyen benne vagyok, és bár szeretem a gyerekem mielőtt valaki elítélne, de mivel segítségünk nincs igazán, a nagy szülők re se lehet számítani így elegem lett... néha szó szerint elmenekülnék, már ha alkalmam lenne kikapcsolódni is munka után akkor is sietek haza valamiért pedig tudom, hogy itthon semmi jó nem vár rám csak a gyerek visnyogása és az örökös aggodalom, hogy állni akar és mikor feláll hátra esik és betörik a feje vagy ilyesmi. Azt gondoltam, hogy a szülévé válás nem könnyű, de már nagyon elegem van, és nem szeretném ha a kapcsolatom rovására menne a feleségemmel és válni kellene, de mintha már nem is léteznék számára, állandóan a baba a baba így meg úgy... se egy jót sétálni nem tudunk se semmi, bár jönne vele de mindig az van, hogy na de a gyerekre ki más vigyázna ha nem mi. és igaza van ilyenkor még jobban lezuhanok magamba és néha örömteli pillanatokat ad a gyerek is, mikor mondja, hogy apa, de valahogy így nyáron hiányzik a kikapcsolódás meg a régi kirándulások... Ha nagy lenne örülnék mert együtt mennénk, de valahogy ez a babázás nem nekem való, minden egyes nap ha eltelik várom, hogy még nagyobb legyen és végre esze legyen, hogy tudjak vele bánni, ne csak a vinnyogást halljam... :(
2017. jún. 25. 01:38
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
64%
egy jó nagy péklapát, na az kellene neked! Az ilyen hisztérikus, önző pasastól meneküljenek a nők!
2017. jún. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Mondom, mint egy hisztis ovis. :)
2017. jún. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
80%
Szia. Először, mikor olvastam a kérdésed, megsajnáltalak, mert tényleg nem könnyű úgy dolgozni, hogy sír éjszaka a pici, de mikor olvastam a válaszokat, elgondolkodtam, hogy kamu-e a kérdés vagy komoly? Ha komoly, akkor az elég nagy szégyen rád nézve! Én nem fogok együtt érezni veled, mivel abszolút nem érdekel a rinyálásod. Nekünk 6 hetes a picink, s az én férjem 3 helyen dolgozik - a munkahelyén, a legjobb barátja vállalkozásánál és ott, ahol a legjobb barátja be van jelentve - s mikor hazajön, alig várja, hogy foglalkozzon a picivel. Tudod miért? Mert 34 éves FÉRFI létére van annyi esze, hogy felfogja, hogy ezt a babát ketten hoztuk össze és attól, hogy itthon vagyok vele, nem kell lepasszolnia nekem. Képzeld, az én férjem is jár éjszakára is dolgozni, de mikor itthon van, el sem lehet mozdítani a baba mellől. Azt mondod, a feleséged állandóan babázik? Jesszum, ez a dolga! Mit vártál, hogy a te segg*ed fogja fényesre nyalni, mert hisztizel, hogy fáradt vagy? Mi is fáradtak vagyunk, de senkit nem érdekel! Mert már nem mi vagyunk a lényeg! A baba a lényeg, aki miatt érdemes élni, ő az, aki által maradandót hoztunk ebbe a világba. Nem az teszi naggyá az embert, hogy mit alkot, hanem a gyerek, akit felnevel és szeret! Sajnálom a feleséged, de még jobban a gyermeked, mert apa nélkül nő fel. Nem, te nem vagy apa! Te egy senki vagy, te vagy az, aki vinnyogsz, nem a gyermeked! Ő csak egy ártatlan, emberi lény, aki azért sír, mert azzal jelzi, hogy fáj valamije, ha éppen a hasa, akkor sem vinnyog, hanem tudatja, hogy szüksége van a segítségre ahhoz, hogy elmúljon a hasfájása és szüksége van az anyukájára. Mit hittél, körülötted fog forogni a világ? Ne legyél már féltékeny a saját gyermekedre! Abban egyetértek, hogy néha, egy hónapban egyszer le lehet a babát passzolni nagyinak, de könyörgöm, a ti gyereketek! Illetve..csak a feleségedé, mert neki és a babának legalább van ESZE..
2017. jún. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
En megertelek pedig no vagyok. a szules utan nalam psychozisos depresszio lepett fel amit abban az idoben meg nem kezeltek sot nem is ismertek. csak a jo szerencse mentett meg mind a kettonket hogy nem oltem meg a gyereket es magamat is. sok sok evvel kesobb kerultem szakemberhez es eletre szolo psziches serulest szenvedtem az egesz "baba ugytol". Biztosan sokan kapkodnak a levego utan de ha ez az allapot es erzes fennmarad nalad meg fogod gyulolni gyereket sot esetleg az anyat is. ha igy lesz akkor se te vagy a hibas, vannak emberek akik valamiert nem alkalmasak ezeknek a terheknek az elviselesere. ha akarsz irj privatot ott reszletesebben beszelhetunk mert itt megjelennenek azok akik szerint teged es a magamfajtat egyenesen likvidalni kell. ha nem birod fenntartani az allapotot (vagy nem akarod) valj el. hidd el az is jobb mint az hogy meggyulold a gyerekedet es a felesegedet is. minden jot neked a jovore.
2018. ápr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
nem kell a ferjet vagni ennyire. en no vagyok es gyuloltem a gyerek szuletesetol kezdve mindent amit az elet ezzel "ajandekozott" . a szoptatas a bomboles a nem alvasok sorozata , sokszor ott tartottam ha most nem rohanok el hazulrol akkor falhoz vagom es megyek a bortonbe. szo szerint belebetegedtem az egesz gyonyoru anyasagba. kesobb csak annyival lett jobb hogy nem volt szaros pelenka meg ejjeli orditas. volt mas. es amig felnott nem lett sose volt problema mentes az eletem. amikor meg felnott lett o csinalta maganak is a problemakat. de ebbe itt nem megyek bele. en nem itelem el az apat sot azt se ha egy anya besokall es eltunik a boldog anyasag mezejerol. meg mindig jobb mintha bantja vagy gyuloli a gyereket, mert ilyen is van es nem is keves csak nem szokas rla beszelni. az eletetek sose lesz mar olyan mint volt attol is fugg a feleseged mennyire helyezi a gyereket kesobb is eled. mert az a legrosszabb lehetoseg ha mostantol mar csak ANYA lesz es nem no vagy feleseg.
2018. aug. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!