Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Miért van az, hogy...

Anyukák! Miért van az, hogy sok kérdésnél olvasom, hogy örültök, ha el tudtok menni zuhanyozni, a hajmosás pedig luxus? Férjetek nem segít?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem. Az én babám fél éves, mi úgy alakítottuk ki, hogy akkor megyek el fürdeni, mikor alszik és ilyenkor már apa is itthon van. Nekem jut idő egy óra hosszat is fürdeni, ezért nem értem, hogy nektek nem segít a párotok? Barátnőm is panaszkodik folyton, hogy nincs ideje magára..
2017. jún. 26. 18:55
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
50%

6-os, 10-es vagyok.

Harombol ketto baba hetekig uvolto, hasfajos volt.

Mindharmat sokaig szoptattam. Szoval nem kell azt hinni, hogy azert volt idom furdeni, mert csak aludtak...

2017. jún. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
47%
Az én babám 2 hónapos. Hajnal 4kor kel és egész nap ébren van. Bármit csinálok, ha fejre állok sem alszik, cserébe viszont déltől már olyan szinten nyűgös, hogy nincs el magában egy percet sem. Nem ugrok minden nyekkre, de nem fogom sírni hagyni fél órán, 1 órán át csak azért, hogy piperészkedjek. Este 10-11kor meg örülök, hogy vízszintbe kerülök végre. Férjem 3 műszakban dolgozik, nagyik messze élnek. Szóval nem, nem jut annyi idő magamra, amennyit szeretnék, de ezt vállaltam. Nem panaszkodom, de arra sincs szükségem, hogy a szuperanyuk, akik sokszor nem is voltak ilyen helyzetben elítéljenek, mert lófarokba kötve hordom a hajam és nem mindennap frissen mosott.
2017. jún. 27. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
59%

22-es szépen leírta.

Az, hogy másoknak meg folyton olyan gyereket dob a gép, hogy eszik-alszik, akkor rakják össze a kezüket. Különben minden baba más, más a szükséglete, más a habitusa.


Nekem volt hasfájós és minden, amitől szenvedni tud egy baba, nálunk bejött, szóval ahogy a 8-as hozzászólásban írtam, pont hogy arra nem volt időm, hogy levegőt vegyek, nemhogy fürödjek, mert folyton rajtam volt, és ha elpilledt, ahogy leraktam, érzékelte és hacsak nem karban altattam, akkor kb. 5-10 perceket aludt.

Persze este 11-kor is lehet fürdeni, de akkor már örültem, hogy fekhetek 15 percet a következő üvöltésig.


Így b@-szhattam az időbeosztást, amiről más papol.


Segítség nem volt, mert férjem állandóan dolgozott(dolgozik), nagyszülők messze, plusz ingerszegény környezetben lakunk, mindentől távol, én nem vezetek így még egy ringatóra sem tudtam elvinni, pedig terveztem, hogy amikor gyerekem lesz, akkor viszem babaúszásra, ide-oda, és a sors közbeszólt.


De akik szerint ilyen babák nincsenek, és csak az anyuka hibája, hogy fáradt és nem tiptop a ház az anyukával együtt, azoknak kellene egy kis empátiát tanulniuk és felfogni, hogy mindenki más, minden baba más habitusú. (Van, amelyik el tud aludni egyedül 2 hetesen, van amelyiknek altatás kell 2 évesen, stb. )

Pl. nálunk nem igaz az, hogy kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. Nálunk pont fordítva van. Most két évesen sokkal könnyebb vele, mint babakorában.


És nem, nem nyafogok, csak felvilágosítom a sötéteket és megvédem magam(hasonló szituban lévő anyákat) a támadásoktól.

2017. jún. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk nekem az mar sok ha egy anyuka nem furdik meg gyorsan 10 perc alatt, egy izzadt feszupt nap utan. Oke h nem mosol hajat, de azt gyorsan 15 perc alatt megmoshatod, ha becsavarod torolkozobe, akkor addig ugymond szaradhat, es a kovetkezo "felidoben" megszarithatod. En is igy csinalom, es hidd el a hajnak is jot tesz ha kevesebb ideig eri a forro levego :) ha kadban furdesz eleg a zuhany ala tenni a fejet es a kad fole hajolni, ha csak hajmosas kell. En is sokszor igy csinalom. 5-10 perc alatt kesz vagyok
2017. jún. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
38%
Ne haragudjatok, de ezek elég khm...érdekes kifogások! Persze fáj a baba hasa, az gáz, azért a mai cseppek már egész jók, de ha nem használ, azért a hasfájás is megszűnik! Az hogy egy 2 hónapos baba nem alszik napközben....na annak oka van és nem az, hogy "Ő ilyen". Egyébként képzeld nem hagyom őket sírni, amíg "piperészkedem"
2017. jún. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
30%
Azért vannak a kendők,csatos!karikás hordozók hogy magadra kötöd és tudaz ebédelni,mosogatni,teregetni stb....
2017. jún. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 jafnrétti ***** válasza:
20%
Mostanság én is nagyon tudok örülni, ha végre beállok a zuhany alá, de nyilván megoldom minden nap, hiszen tényleg ott a férjem is. Inkább az a gond, hogy mire hazaér, még sokszor van tennivaló (jó, nekem már nem pici babám van, másfél éves a kisebb), pl. főzni is akkor szoktam, amikor már a férjem itthon van. Pedig amúgy hordozok, ha kell, csak ilyen nyáron a pusztulat meleg konyhában nem anyira buli még a gyerek is a hátamon, de ha főznék nappal, akkor kb. megbolondulok tőle, ha nem veszem fel (bemászik a lábam alá, nyitogatja a fagyasztót, kukázik, tekergetné a tűzhelyet is, ki-be mászkál és kihoz a konyhába mindent, ami sajnos nálunk amúgy is brutál kicsi), vagy csak szimplán hisztizik valamin. Apa este 6-ra van itthon, akkor még nyilván egy fél órát eltöltünk azzal, hogy mi volt ma, hasonlók, aztán vacsora, aztán mondjuk fél 8-kor nekiállok főzni, de 8-kor altatok, ezt pl. korábban a férjem is megcsinálta simán, de újabban az a heppje a gyereknek, hogy csak rámfekve alszik el, az apját lökdösi odébb és jön hozzám, hogy altassam. Mire elalszik, fél 9, akkor befejezem a főzést és rendet teszek, fél 10, na ezek után szoktunk a férjemmel kettesben időt tölteni, filmet nézni, beszélgetni, akármi, kb. éjfélkor eljutok zuhanyozni. Ha hamarabb megyek, félő, hogy egy horkoló férjet találok a szobában, és akkor tényleg nem töltöttünk minőségi időt egymással.
2017. jún. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
77%
Nyilván én is letusolok mindrn nap és természetes hajat is mosok legalább 3 naponta. Nem vagyok koszos vagy büdös, csak nincs időm arra, amire régen... A babámnak semmi baja, ő igenis ilyen, szopiknál szundizik 5 percet kb.és ennyi. A kendőről annyit, hogy gyűlöli. Ugyanis ha hiszitek, ha nem,igenis próbáltam magamra kötni, babakocsiban, hintában, pihenőszékben altatni. Éjszakákat áttalussza, de napnözben nem alszik, és kövezzetek meg, de éjszaka én is inkább alszom, mint körmöt festegessek... #22
2017. jún. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem osszemosodnak a fontos dolgok a haszontalansaggal. Pl.: kormot festeni nem letszukseglet, de ilyen melegben nekem a napi ket ot perces zuhany igen.
2017. jún. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
48%

Nem mosódok össze a hasznos és haszontalan, csak itt is megjelentek a tökéletes bezzeganyák, akik mindig mindent tökéletesen csinálnak.

Példának tudnám felhozni a nagyanyám, aki két fiút szült, és mind a kettőt kb. egy óra alatt (ennek később lett is egészségügyi vonzata). Állítólag nem fájt neki, csak nyomott kettőt és meglettek. Emiatt folyton lefikázta azokat a nőket, akiknek fáj és szenvednek szülés közben. Ez a tipikus, ha nekem nem fájt, akkor másnak se, csak nyavalyog.


Na, most, ugyanez a helyzet az itteni anyukákkal, hogy nekik nyugodt gyereket dobott a gép, netán még van is segítségük, netán vezetnek stb. tehát gördülékenyebben megy az egész, de ha valakinek sokkal rosszabbak az adottságai és körülményei és emiatt nehezebben veszi az akadályokat, akkor egyből sz@ranyának van címezve és egy nyafogó dögnek.


Jah, és különben a gyerek hasfájására mindenféle löttyöt kipróbáltunk, épp csak sámánt nem hívtunk hozzá már, mert ezek a csodaszerek (Infacol, Colief stb.) szinte semmit nem érnek. Lehet, hogy vmit enyhít, de annyira picit, hogy nem vettem észre, ráadásul száműztem az összes puffasztót és tejterméket, eredménytelenül.

2017. jún. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!