Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tanácsadóban hallottam 2...

A tanácsadóban hallottam 2 anyuka beszélgetését, és az egyik panaszkodott, hogy 1-2 éves körüli gyerkőce egyáltalán nem eszik húst. Akinek gyermeke szintén így van, mit ad neki?

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
A húsban lévő aminosavak pótolhatók növényi fehérjékkel. Pl. hüvelyesek. Meg ott vannak a tejtermékek is... ezek legalább olyan jók, mint a hús. Aztán pl. tojás..
2010. máj. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Találtam egy jó cikket a témában: [link]
2010. máj. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%

Nagy tévedés! A húst magát semmivel nem lehet pótolni, még tojással és tofuval sem. /felnőttkorban se pótolja, csak a felnőtt szervezet már más igényekkel bír/

Ami a kérdést illeti, ez átmeneti állapot. Lehet több zöldséget adni neki,tojást és pici husit néha belecsempészni a kajcsijába jól össszeturmixolva.

2010. máj. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát van ilyen sajnos, saját tapasztalat. A nagyfiam, anno tej-, tojásfehérje, szója és búzaliszt allergiás volt 0-5 éves koráig, és emellé önként választotta a vegás étkezést, kétszer 1 évre. A szója azért volt érdekes, mert a tápszere a végén már szója alapú volt, és sajnos 2 kivételével minden felvágottban meg lehet(ett) találni. Ez mind rendben is lett volna, de a zöldségeket és a gyümölcsöket (kiv. alma, szőlő, körte)is utálta. Na el lehet képzelni, hogy hullott is a hajam rendesen, azokban az években. Mondjuk valamit sejteni is lehetett előre, mikor picike volt (hogy az étkezéssel bajunk lesz), mert a kanálkának már a látványától is öklendezett. Szóval kb. 5 félét tudtam adni neki, de mivel étvágya sem volt, az sem nagyon kellett. Állandóan étvágygerjesztőt kapott, de az sem használt. Aztán 5 évesen az ételallergiák eltűntek, 6 évesen az étvágya is alakulni kezdett, 10 évesen az egészsége is rendeződött, most 17 éves, magas, erős, egészséges fiatalember. Visszagondolva, nem volt semmi az az időszak, de úgy kell hozzáállni, hogy lesz ez jobb is! Most a picikém 5 hónapos, ő imádja a hasát és a kanalat, ő is érzékeny a tejre, de csak arra. Ő bármit megeszik, csak a pocijában legyen, úgyhogy most velem is madarat lehet fogatni:) Egy a lényeg - a kérdésre visszatérve - próbálkozni kell, sokszor, türelmesen. (Ha úgy sem kell az a bizonyos étel, jobb beletörődni, és a választékot bővíteni. Nekem is azt mondták anno, hogy "A gyerek éhen halni nem fog, az biztos. Annyit eszik, amennyire éppen szüksége van. Végül is igazuk volt:)
2010. máj. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!