Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Nektek, akik dolgozto...

Anyukák! Nektek, akik dolgoztok baba mellett és bölcsis a baba, hogy néz ki a napotok?

Figyelt kérdés
2017. júl. 6. 08:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Menni idos?

1 eves korig baba. De egy es 3,5 ev kozott azert nagy kulonbsegek vannak.

2017. júl. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kisfiam 2 éves múlt, 17 hónapos kora óta bölcsis.

Mi korán kelünk a férjemmel, 5:30kor szól az óra, elkészülünk, megreggelizünk, ő fél7 körül indul. Utána én pakolászom kicsit, és 7kor keltem a kisfiamat, gyors öltözés, mosakodás, kakaó, és fél8kor indulás a bölcsibe (autóval 5 perc).

Én 8 után érek be az irodába, fél4ig dolgozom (7 órában). Ha sikerül pontosan elindulni, néha bevásárolok hazafelé, aztán megyek a kisfiamért. (Másik trükköm, hogy ebédidőben is szoktam ügyeket intézni, vásárolni, hogy ne délután kelljen intézni :))

4-fél5 körül indulunk haza a bölcsiből, és vagy megyünk még játszóterezni, vagy kint játszunk a kertben. Néha meglátogatjuk a dédit, aki kb fél órányira lakik, meg a szomszéd nénikhez is gyakran beugunk cicákat meg tyúkokat nézni. A lényeg, hogykb 6-fél7ig játszunk együtt, ha közben hazaér Apa is, akkor bekapcsolódik.

Vacsi fél7kor van, utána fürdés, mese és alvás, max 8ra mindig ágyban van. Ez azért jó, mert az este így a felnőtt idő, ilyenkor szoktunk beszélgetni, filmet nézni, kertbe kimenni.


A házimunkát úgy szoktam, hogy ha otthon játszunk délután, akkor beteszem közben a mosást, söprögetés minden nap van, mert kutyák is vannak, de ebben “segít” a fiam szerencsére. Bevásárlást szoktuk házhoz kérni a Tescobol, vagy ahogy írtam, nap közben próbálom intézni, néha persze együtt a fiammal. Csütörtökönként van a nagyobb takarítás – ilyenkor korábban kelek kicsit, és elkezdem reggel, délután már csak a porszívózás-felmosás marad. A fiam ezt szereti, mert ilyenkor nézhet közben pár Bogyó és Babócát :) Főzni szintén délutánonként szoktam, amikor otthon játszunk, közben. De olyan is van, hogy este csinálok meg valamit, miután letettük aludni a kicsit.


Szerencsére szeretem a munkámat és bár néha ez együtt soknak tűnik (még 2 kutyánk is van pl), alapvetően jól telnek a hétköznapok, és a férjem is besegít sokszor, pl takarításban. Plusz minden pénteken ő megy a bölcsibe a piciért, és egészen estig kettesben vannak, nekem az a nap az, ahova tudok magamnak elfoglaltságot szervezni, sportolni, amit ki is használok.

2017. júl. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!