Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nyafog és hisztizik...

Miért nyafog és hisztizik mindenért?

Figyelt kérdés

Butácska kérdésnek tűnik, de már nagyon el vagyok keseredve és kifogytam minden ötletből és eszközből is, úgy érzem.

19 hónapos a kislányom, és az egy dolog, hogy egy hónapja vissza kellett térni a karba felvevős altatáshoz...de most 1 hete minden altatás egy kínszenvedés. Visít ordit, mintha nyúznánk, torka szakadtából most is, mint aki megveszett...az se jó, ha felvesszük, az se ha lerakjuk, az se, ha a szobában maradunk vele, az se ha kijövünk. Alvásból sírva kel. Egész nap nyafog hol ezért hol azért, apró dolgokon, olyan mint a mimóza, stb. Ha mégis jól telik pl a délelőtt, akkor délben vagy délután tuti hogy valami k vágja a biztosítékot. Van, hogy már ezért inkább ki sem megyünk a játszótérre sem.

Ezt már nem tudom se fogzásnak, se idöjárásnak, se fáradtságnak se nem-fáradtságnak betudni. Egyszerüen nincs ötletem. Közben meg én is, hulla fáradt vagyok már, a háztartással is alig haladok...gyomorgöcs gész nap...néha az idegösszeomlás szélén érzem magam... párom is erre jön haza egy élmény lehet neki, még ha nem is mondja.


Ötlete esetleg valakinek, mitől lehet, volt esetleg hasonlo nálatok? Mit tehetnék?


2017. júl. 11. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
A lányom is 19 hónapos, neki most jön az egyik foga, 17 kint van már, de ezzel küzd. Ráadásul enni, inni is alig akar. Tegnap már annyira nyűgös volt, hogy adtam neki d vitamint és,egy fájdalomcsillapító nurofen kúpot - egy éve vettük a gyógyszert, és ezzel a 3. kúpot használtam, tehát kerülöm a gyógyszert amennyire lehet.- viszont végre jól aludt éjszaka és ma olyan volt mint a kisangyal. Kezdett visszajönni az étvágya is, bár még messze vagyunk attól amit ennie kéne. Nem lehet hogy neki is fáj valamije? Vagy csak nem tudja kipihenni magát?
2017. júl. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megértek, az én kislnyom is pont ebben a korban egy borzalmas hisztérika volt, igen csak megkeserítette a napjainkat. Már a védőnőhöz is fordultam, annyira kivoltam tőle. Nyugalomra bíztatott, bármilyen nehéz is, de mondta, hogy amikor hisztizik egy ilyen kislány, nem tud gondolkodni, fejletlen az idegrendszere, meg kell várni, amíg lenyugszik. Kerülni kell az olyan helyzeteket, amikor előre sejthető az újabb hiszti. Egyébként én pl. egy idő után beszigorítottam, mert úgy éreztem, hogy a 2 éves irányít bennünket, nagyon okosak már azért ilyen korban. Szóval hagytam hisztizni, következetes voltam, ha valamire nemet mondtam, volt, amikor úgy őrjöngött, hogy langyos vízzel lemostam a kis arcát, az zökkentette ki, ha játszón, boltban kezdte, azonnal indultunk haza. Most volt 3 éves, még mindig vannak nehezebb napok vele, de egy angyal a tavalyi évhez képest.
2017. júl. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Igen én is gondolkodtam hogy mi van, ha a foga, de semmit nem látok, piszkálja lb már 2-3 hónapja, de más jele nincs. Én sem vagyok nagy gyógyszer párti, találomra nem merek kúpot... a D-vitamin jó megnyugtatni? Vagy azt mire kapta a kicsilány?


Probálok bekeményíteni én is...ma elszaladt mellölem és nem akart visszajönni, fogtam és beleraktam a babakocsiba. Meg most altatásnál ki-be rohangáltam a hisztije miatt, aztán mondtam ha lekéretöztél akkor aludj és kijöttem..kis hiszti és most alszik, de ez nem mindig válik be, félek, ha sokáig hagyom, akkor lázasra sírja magát, vagy hányásig, mert olyan már volt, hajmosásnál. Igy hogyan legyek következetes? :(

2017. júl. 12. 13:43
 4/6 anonim ***** válasza:
2017. júl. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A d vitamin vagyis vigantol a csontképződésben segít, elvileg a fogzáskor is ajánlott adni belőle. Már nem volt jobb ötletem.
2017. júl. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi, azt hittem van valami titkos nyugtató hatása is :)

Képzeljétek az elmult 3 napban olyan mint a kisangyal ^^ mondjuk azon gondolkoztam, hogy pont azon a héten volt meg a mensim, előfordulhat, hogy erre érzékeny a baba? Előző hónapban is akkortájt volt nyűgösebb de igaz, az nem volt ennyire brutál mint a legutóbb.

2017. júl. 15. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!