Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert nem erti meg baratnom,...

Miert nem erti meg baratnom, hogy attol mert nincs olben egesz nap, meg nagyon szeretem a babam?

Figyelt kérdés
Ugye minden baba okkal sir. En pedig igyekszem megkeresmi az okat. Ehes. 3 orankent eszik. Magatol allitotta be igy. Ha mondjuk 4-kor eszik, tuti nem azert sir 5-kor, mert ehes. Szomjas. Megitatom vizzel, ha nem keri, megnezem a pelust, a ruhat lecserelem, ha meg mindig sir, beteszek egy, ket zeneszamot es tancolok vele. Tegnap itt volt baratnom, sirt a babam es mondta, hogy vegyem olbe. Mondtam, hogy nem, eloszor megnezem amiket fentebb felsoroltam. Meg mindig sirt, valoszinuleg almos volt. Elringattam, leraktam, felsirt, beletettem a cumit a szajaba, cumizott (ugye tapszeres es nem akarom a cicivel osszezavarni). Cumizott, bealudt. Aludt vegig, amig itt volt baratnom. Kerdezte, miert nem veszem olbe mindig, ha sir. Mondtam, hogy azert, mert okkal sir es nem akarom elkapatni. Nem mindig az a megoldas, ha olbe vesszuk. Erre megsertodott, mert az o fia mindig olben volt. Allitasa szerint wcre is csak este tudott kimenni. Mondtam neki, hogy az en babam csak akkor sir, ha nyugje van, nem akarta elhinni. Mondtam, hogy enekelek neki, mondokozok, beszelek hozza, elmondom, miket csinalok eppen. Erre azt mondta, olyan nincs, hogy egy 4 honapos mellett tudok fozni, ha ebren van. Ul a pihenoszekbe es mialatt mondjuk atmegyek a tuzhelytol a szekrenyig, bolondozok egy sort, ezen nevet, elnezelodik maganak. Merthogy o szoptatott, ringatott, fejt, aludt. Es o nem erti, miert vagyok ennyire kipihent meg miert van ilyen jo babam meg, hogy tegnap is fel 9-tol fel 4-ig aludt utana reggel fel 9-ig biztos elhanyagolom. Amikor mondtam, hogy csak kielegitem minden kivamsagat, minden szuksegleterol gondoskodok, a csaladi legkor nyugodt, van olben, de nem mindig, akkor fogta magat es megsertodott. A vedono jo baratnom, korabbrol ismerem, minthogy terhes lettem volna, arra ert ki, hogy sirok. Elmondtam neki mi tortent, mondta, hogy nyugodjak meg, jo anya vagyok, tenyleg nyugodt, csaladi legkor veszi korul, volt egy konnyu terhesseged, egy konnyu szulesed, es kaptal egy aldott jo babat. Emlekezz ra, mikor bulizni voltatok mult heten a paroddal, milyen nyugodt volt anyukadnal is. Ilyen a termeszete. Adj halat inkabb es szard le K-t. En azota utalom, hogy megismertem. Mondtam neki, hogy az elejetol ne szoktassa az olebe, olbebaba lett. Most is egy akaratos, hisztis fia van akivel nem tud mit kezdeni. Ne mondd el senkinek, de multkor is egy veszekedesre ertem ki a ferjevel veszekedett. Ahol feszult a hangulat, hogy legyen nyugodt a baba? Jol csinalod, jo anya vagy, ne stresszelj K-n. Szerintetek? Kinek van igaza? Ezen agyalok tegnap ota.
2017. júl. 16. 17:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Eleve miért kell mindenképpen valamelyikőtöknek nyertesként kijönnie ebből?

Mindketten a saját módszereteket tartjátok jónak, a másikét lenézitek, kritizáljátok.


Minden gyerek más, minden szülő is különböző. Az én lányom is nagyon nyugodt volt, egyedül is elszórakoztatta magát, bárkivel szívesen elvolt, és van a mai napig. Ő is átaludta az éjszakákat 8 hetes korától (10-11 óra alvás).


Ettől függetlenül tudom,hogy mázlim van. Más gyerekével nem ilyen lenne nekem sem. Toleránsabbnak kellene lennie egymással és elhinni, hogy ami az egyik embernek beválik, az a másiknak nem. Ezt pedig tiszteletben tartani.


A férjem horkol, melegben és csendben alszik jól. Én fagypontig nem zárom az ablakokat éjjel, az elalváshoz pedig kell a tévé. Szerinted valamelyikünk jobb vagy ügyesebb alvó? Mások vagyunk, fordítva egyikünknek se lenne kényelmes.

2017. júl. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gáz, hogy tönkreteszitek a barátságotokat és beleszóltok egymás dolgába.
2017. júl. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Az meg külön gáz, hogy az állítólagos védőnő barátnőd kibeszél más, hozzá tartozó anyukát. A többire nem reagálok, bicskanyitogató stílusod van.
2017. júl. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Inkább tedd össze a két kezed, hogy ilyen a babád. Tudod nem m8ndig "elkapatás" kérdése,hogy ölbebaba lesz-e vagy sem. Minden gyerek más, van amelyikek több közelség és babusgatás kell, nem csak akkor sír ha éhes,álmos stb. És általában azért szoptatni első hetekben nagyobb nyűg,mint a tápszerezés. Táptól 3 órát hallgat mert jól lakik. Szoptatni első időkben van,hogy 20 percenként kell, míg nem áll be rendesen a tejtermelés. Sok szopis baba a cumit nem fogadja el egyáltalán(kislányom sem) így az megint kiesett megnyugtatásként.

Veszekedés mindenhol van, a védőnőt inkább nem minősíteném,hogy így pletykál (amúgy a helyedben kíváncsi lennék rólad miket mond a hátad mögött). Én nem mondanám,hogy egyikőtök "jobb" anya mint a másik,egyszerűen csak másak a babáitok. Remélem kérdező lesz még gyereked, és ha esetleg nem egy ugyanilyen végtelenül nyugodtat kapsz másodjára visszaolvasod a kérdesedet.

2017. júl. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem is ertem,hogy a vedono honnan veszi a batorsagot a pletykazashoz...
2017. júl. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Akkor mégiscsak ölbe kellett venned.
2017. júl. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Undorító nőszemély a védőnőd, biztos lehetsz benne, téged is is kibeszél másoknak. Felháborító. A kisbaba szereti egyébként a testközelséget, hiszen ehy baba, semmi nem történik, ha sokat van ölben, az "ölbebaba" egy véglet. Ezt is illene tudni.
2017. júl. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
84%

Azta! Te tényleg barátnőnek nevezed magad?


A fiam szintén ilyen nyugodt természetű volt, mint a te babád, aztán a lányom már nem. Pedig hidd el, ugyanazt tettem vele is, mint a másikkal. Már nagyobbak, de a természetük megmaradt.


A védőnő barátnőt pedig szívesen jelenteném a feletteseinek. Erősen szegi a szabályokat, egy ilyen munkakör nem neki való!

2017. júl. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mind a ketten tök jó anyák vagytok. És ezt abból gondolom, mert nekem 2 fiam van. Az első egy olyan igazi kis áldott jó baba volt, mint a te lányod. Simán tudtam mellette bármit csinálni. A második fiacskám viszont pont az ellenkezője. Sokkal nyűgösebb, sokkal vehemensebb. Kiskora óta az az igazi többemberes baba, pedig mindent ugyan úgy csinálok vele, mint a naggyal tettem. A légkör is abszolút nyugodt. Talán még nyugodtabb is, mint a nagynál volt.

Az meg, hogy éppen összekapott a barátnőd a férjével... na bumm. Én is van, hogy csak úgy összekapok valamib a férjemmel, mert épp baromi rossz napom van, mert a gyerek óránként kelt éjjel.

Amúgy ha őszintén belenézek a tükörbe... amikor csak a nagy volt, teljesen úgy vélekedtem, mint te. Hogy a gyerek mellett mindenz lehet. Hogy én vagyok a világ legfa...bb anyukája, stb. Aztán jött a második fiam, és akkora pofont kaptam az élettől az arcoskodásért, hogy a mai napig dörgölöm a helyét.

Szóval száz szónak is egy a vége: Minden baba más jellegű ellátást igényel. És nem attól lesz valaki jó anya, hogy patika a lakás, minden nap van főtt kaja, stb, hanem hogy erején felül megtesz mindent, hogy a gyereke a legmegfelelőbben fejlődjön.

Úgyhogy szerintem mind a ketten ugyan olyan jó szülők vagytok.

Jah, és csak offként... oké, hogy a védőnő a barátnőd, de ettől függetlenül igencsak gusztustalan dolog tőle, hogy más anyukákat kibeszél a hátuk mögött. Gondolod, hogy egy másik barátnőjével nem azt tárgyalja ki hogy te mit csinálsz rosszul szerinte? De persze ez csak egy költői kérdés.

2017. júl. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
81%
Értjük, tehát te vagy szuperanyu, akinél minden tökéletes, a barátnőd meg a gonosz mostoha, akit még a védőnő is utál. Ügyes vagy, most jobb?
2017. júl. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!