Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a nagyszülőknél vagyunk,...

Ha a nagyszülőknél vagyunk, minden étkezés előtt benasiztatják az fiúnkat. Hogy lehetne ezt megakadályozni?

Figyelt kérdés

Az hogy megmondjuk nekik, hogy ne tömjék a gyereket, felesleges...próbáltuk már.

A kisfiúnk nagyon jó evő, 20 hónapos. Nincs gond az étvágyával, a súlyával. Nem finnyás, mindent megesz. Viszont nálunk nincs nasi 0-24 órába. Rengeteg kisgyerekes családnál látjuk ezt, hogy miközbe játszik a gyerek, ott a keksz, ropi és egésznap eszeget.

légyszi ne essetek nekünk, nem arról beszélek hogy nem eszik ilyeneket a mi gyerekünk, és nem is koplaltatjuk! :D 5-6x eszik egy nap, és két étkezés között nem nasizunk feleslegesen (mi se.)

De ha a nagyszülőknél vagyunk, rendszeresen az van, hogy ott van a másik unoka is (aki rossz evő, így egésznap csipeget..) elérhető magasságba ki van téve a süti, a pogácsa, a pufi.

És amíg a rossz evő unokatesó eszik 2 falatot, az én kisfiam feleszi a fél tál pogácsát, dél előtt 20 perccel. Nyilván ebéd közbe már nem éhes, és így én se tudok enni,mert kínlódik ebéd közbe, nem marad a helyén, jól van lakva, menne játszani ( a ház tele van lépcsővel, így ott kell mellettük lenni folyamatosan)

Szóval kicsit ezzel engem "szivatnak" meg, mert így énse tudok normálisan enni,mert a gyerek után futhatok.

Ha szólok nekik, hogy esetleg nem-e lehetne eltenni a pogácsát, ebéd előtt 10 perccel, hogy a gyerek ne azzal lakjon jól?! Akkor visszaszólnak h a másik unoka is eszeget, nem veszik el a gyerekektől a kaját :S

Eszik a mi kisfiúnk is kekszet, sütit, meg ilyesmiket, de akkor az az uzsonnája, és nálunk nincs az hogy reggeltől estig kint van a rágcsa, és megálllás nélkül enne. Majdnem minden hétvégén ott vagyunk a nagyszülőknél, és így annyira szívás,mert a gyerek egész nap eszeget, aztán mikor le kéne ülni az asztalhoz, cirkuszol :S

A másik, hogy ha a nagyszülők jönnek hozzánk, akkor 11órákkor beállítanak egy nagy adag csokival, hogy "kisunokám, ezt neked hoztam! kibontsuk?" És ha én ezért szólok, hogy esetleg ne ebéd előtt.. akkor megint csak az a válasz hogy "jaj, ugyanmár..."

Hogy tudnám ezt megoldani?


2017. júl. 19. 21:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%
Te vagy az anyja, allj a sarkadra. En egesz egyszeruen igy nem mennek oda, ha semmibe veszik a szuloi keresed.
2017. júl. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
Hát sajnos nem nagyon lehet mit tenni. A nagyszülők sokszor ilyenek. De ha a gyerek ettől még otthon jól viselkedik, jól eszik akkor nincs gond. Tudják ,hogy kinél mit lehet megtenni.
2017. júl. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem elrakni kell a kaját, hanem nem hagyni hogy egyen...
2017. júl. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
32%

Jó nagy tulkok nagyiék, a nasizás egyenes út az elhízáshoz, életre szóló rossz étkezési szokások kialakulásához és a cukorbetegséghez.


Ha náluk vagy: benasiztatták, oké - miért kell utána erőltetni az ebédet? Evett már a gyerek. Talán ilyenkor ez belefér.


Amikor otthon vagy, és jönnek a csokival: fogod a csokit, kiveszed a kezükből, és megmondod, hogy "Most ezt a csokit szépen eltesszük ebéd utánra" - és elrakod a szekrénybe. Aztán pampoghatnak nyugodtan, a saját lakásodban te szabod meg a szabályokat.


Ismerőseim még keményebben nyomták: nem adtak csokit egyáltalán a gyereknek. Ha egy vendég csokit akart adni a kölöknek, akkor szépen megfogták, hogy "köszönjük, de Ödönke nem eszik csokit, ez a csoki jó lesz apának és anyának". :D

2017. júl. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom, mi mást lehetne tenni, mint szólni. Ha nem értik meg, és ez nagyon fontos, akkor ne menjetek, vagy menjetek ritkábban. Vagy rakd el a nasit, hogy ne érje el. Nem tudom, ez milyen gyakran van így, de 1-2 hetente kibírnám, és megmondanám, hogy köszi, de nem eszik pogit ebéd előtt, mert akkor majd nem lesz éhes, és nyűglődni fog, ez pedig rossz neki. Viszont ebéd után megengedném.

A "jajugyanmárra" meg az a váladzom, hogy bizony, ebéd után. Nekem bevált. Elvettem, elraktam, ebéd után odaadtam.

2017. júl. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
33%
Nem értem, hogy miért hagyod ezt, meg kell tanulnod nemet mondani, én tuti nem vinném oda, ha ilyenekkel tömnék a gyerekemet, mégiscsak te vagy az anyja. Ráadásul vannak egészséges gyümölcs vagy magvak nasik, át kell szoktatni a nagyszülőket arra. Le kell ülni velük beszélni erről az étkezési dologról, mert a kicsinek tesznek rosszat vele.
2017. júl. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Az etetőszékes is te vagy, ugye? Nagyon központi kérdés ez nálad.
2017. júl. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ezt elmondod nekik szépen, hogy így te sem tudsz a családdal leülni, úgyhogy ha annyira ragaszkodnak hozzá, akkor mehetnek is a gyerek után, amíg te eszel. Nálunk, ha bárki felpiszkálja a gyereket evés közben, pl hülyéskedik neki, amit nagyon utálok, mert miért nem tud mindenki a saját tányérjával foglalkozni, akkor meg is mondom neki, ha már egyszer nem hagyta békén akkor foglalkozzon is vele, amíg tálalok/eszek.
2017. júl. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Milyen etetőszèk?

A többieknek köszi a választ. Próbáltunk már velük beszèlni de igazából megfigyeltük hogy minket is folyamatosan etetni akarnak :D anyósom nagyon szeret sütni,valami süti mindig van náluk,így egèsznap azt hallhatom hogy egyek már belőle. Szóval igazából jót akarnak, csak hát na..

2017. júl. 19. 22:59
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

A helyedben csak úgy mennék a nagyszülőkhöz, hogy kikötném, nincs nasi ebéd előtt! Ha nem tartják be, azonnal eljönnék a gyerekkel együtt, nem maradnék ebédre. A ti lakásotokban is neked adják a csokit, te mondd meg, mikor és mennyit ehet.

Egyébként finoman céloznék rá, hogy az ő felelősségük is az, hogy a másik unoka ennyire rossz evő. A te gyereked egészségéért viszont te vagy a felelős meg a férjed (remélem, melletted áll?).

2017. júl. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!