Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez nem furcsa viselkedés a...

Ez nem furcsa viselkedés a szülőktől?

Figyelt kérdés

Unokatesómék kisfia 8 hónapos. Most huzamosabb ideig együtt voltunk és kicsit furcsálltam a szülők viselkedését.

Az apuka (lányt szeretett volna, de látható, hogy imádja a kisfiát) egész nap hajtogatja a babának: milyen gyönyörű vagy, de szép a szemed, a szád, a füled. Nem egyszer-kétszer, hanem órák hosszat.

A gyereknevelésük is furcsa számomra:

Szinte egész nap ölben van, mert állítólag nem szeret kiságyban/ágyon feküdni. Ha beteszik a kiságyba akkor is mellé ülnek és szórakoztatják. (érdekes, amikor nem vették észre, hogy felébredt, nagyon jól eljátszott egyedül a kiságyban)

Szeretne felülni (babakocsiban sétáltatáskor), de nem engedik (lehajtják a támlát vízszintesre) mert ha ülne, elferdül majd a gerince.

Ölben hordozgatják a lakásban és ha nyúl valamiért, azt elveheti, legyen akár porcelán, vagy mobiltelefon. Ha nem kapja meg, ordít és csapkodja magát.

A laptop billentyűzetét üti, ha eléri; nevetnek rajta, hogy milyen ügyes.

Éjjel állandóan égnie kell a szobában a lámpának (üveges ajtó vannak), mert ha felébredne, megijedne, hogy sötét van.

Mindkét szülő a 30as évei elején van, diplomás emberek.


2017. júl. 30. 10:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%
Ha pontosan így van, ahogy írod, van benne furcsa. De szerintem túlzol is, meg pl. A billenytűzet "ütögetése" normális, azt rudja egy ekkora gyerek. Nem ütni akarja, hanem erre képes. Az ülés ellenzése ilyen korúnál nekem érthetetlen, meg a szabad mozgás hiánya is, de pont ezekben nem cagyok biztos, hogy nem csak egy pillanatképet kaptál el és az alapján általánosítasz.
2017. júl. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
És mi ezzel a baj? Én nem így csinálom a lányommal, de az ő dolguk, hogy ők így nevelik és semmiképpen sem a tied. És képzeld nálam is minden éjjel fel van kapcsolva a villany az előszobában, mert utálom a sötétet és diplomám is van.
2017. júl. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%
Minden szülőnek van valami gixere
2017. júl. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
45%

Szia! Nekem összvisz az egész nap ölben tartással lenne gondom, a többi nem zavar. De azzal is csak azért, mert én nem vagyok ennek a híve. Az én kisfiamat amúgy is sokat kellett hasra tenni, mert feszesek voltak picit az izmai. De ha másnak így kényelmes, hát csinálja. Lehet, hogy csak úgy tud ülni, ha kapaszkodik, ez pedig nem a legegészségesebb.

Ebben a korban még nincsenek finom mozdulataik, azért csapkodja a billentyűzetet, szerintem az is normális.

2017. júl. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%

Én is csodálom a gyerekem, hogy milyen szép, mondom is neki.


Ebben a korban nevelésről nem nagyon beszélhetünk, még csak gondozzák a csecsemőt.


Semmi baja nem lesz a lámpától, vagy a hordozástól. Az sem baj, ha foglalkoznak vele. Csak egy pár órát kaptál el, nem gondolgatod, hogy ilyenek mindig.


A laptopbillentyűzetnek semmi baja nem lesz ha egy baba csapkodja, az meg külön jó, ha minden tárgyat megfoghat, hadd ismerkedjen csak a különböző anyagokkal.


Az ültetéses részt szerintem félreértették, van az a "szabály", hogy nem szabad ültetni, amíg magától fel nem ül. Viszont, ha az ember támasztja a gerincét, nyugodtan lehet. A babakocsiban nem támasztja semmi, kivéve, ha kagylós ülése van.

2017. júl. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%
Nem, nem furcsa.
2017. júl. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nincs mit furcsállni a viselkedésükön.

- babusgatás, dicséret a babának is jól esik

- ha sír az ágyban, és felveszik, és kézben van, azzal mi a probléma?

- nyilván azért szórakoztatják, mert első baba, szeretnének nagyon megfelelni , bár tény jó ha néha egyedül megtanul eljátszani Aba a

- ha megismeri a tárgyakat, akkor később nem kell tiltani tőle, nem lesz már érdekes neki,

- ültetni nem szabad sem aktív sem passzív formában

- éjjeli fény szerintem a szülők nagy százaléka használja

2017. júl. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
47%
Miért baj az, hogy szeretik a gyermeküket?
2017. júl. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
40%
Összességében nincs baj az általad felsoroltakkal, bár a fekteést én személy szerint furcsállom:8 hónaposan azért egy babakocsiban nyugodtan ülhetne, az enyémek legalábbis fél éves koruktól a torkomat elharapták volna,ha nem láthatnak ki a kocsiból...
2017. júl. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%
Az a furcsa, hogy neked ez érdekes.
2017. júl. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!