Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy hozzuk haza az újszülött...

Hogy hozzuk haza az újszülött babánkat a kórházból? Pár naposan ez nem gond?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha buta kérdés, de első baba, fiatal is vagyok és pár dologban (na jó, rengetegben :) ) bizonytalan is vagyok.


Budapesten fogok szülni, viszont mi máshol élünk, 210 km-rel arrébb, ez kocsival durván 2 óra szokott lenni.

Szerintetek egy pár napos babával lehet ennyit egyszerre menni?


Mert apukám Budán él, lesz nála is babaszoba, nekem/nekünk is van ott külön hálószobánk és így az is megoldás lenne, hogy az első hetekben ott legyünk. A párom 4 hétig úgyis velünk lenne, szóval ingáznia sem kellene a munkája miatt. De akkor meg új környezetet kéne megszoknia, plusz anyukám sem tudna annyira segíteni. Mert jóban maradtak apával a válás után, de ő nyilván nem lenne ott mindig...


Szóval a kérdésem az lenne, hogy ti elindulnátok haza egy pár napos babával, vagy nem?


2017. aug. 4. 08:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Kell szólni és a gyerekorvos kijön házhoz 1-2 napon belül a baba hazaérkezése után.

Mi hétfőn mentünk haza, kedd reggel már ott is volt a gyerekorvos.

2017. aug. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Én hazavinném természetesen.

Mennyire vagy fiatal egyébként?

2017. aug. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Apukámat nem zavarnánk, nekem az is az otthonom valamilyen szinten.


19 éves vagyok, szeptemberben leszek 20 éves.

2017. aug. 4. 11:55
 14/22 anonim ***** válasza:

Így van az orvos/védőnő az első napokban kimegy.

Az a védőnő fog kinenni aki a terhességed végig kísérte és az orvos akit választottál. Nekik ezt dokumentálni kell. Pestre nem fognak felmenni. És ott random nem fog kimenni senki hozzád.

Anyukádra pedig nagyobb szükséged lesz.

Inkább menjetek haza.

2017. aug. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Én hazavinném, egyetlen dolog miatt gondolkoznek el rajta és az a meleg. Iszonyat meleg van, huzatban nem lehet 2 órát, viszont ti se lehettek a 65 fokos kocsiban...plusz a légkondicionáló se túl jó...ez így elég rossz helyzet. Talán ha hajnalban vagy éjjel indultok, akkor elviselhetőbb és elég a sima szellőzést bekapcsolni.
2017. aug. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ja bocs, látom h majd csak fogsz szülni...addig még bármilyen idő lehet :)
2017. aug. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Hasonlóan voltunk, szülés után 2 héttel költöztünk el. A régi lakhelyünkre kijött a védőnő, akihez a terhességem alatt is tartoztam. A gyerekorvossal viszont már bajban voltunk. 2 hétre nem fogadtunk fel orvost a régi lakhelyen, így ott nem jött ki. Mikor Mikor hazajöttünk az új helyre, akkor meg már nem jött ki az itteni orvos. Viszont kellett recepteket felíratni. A régi lakhelyen orvos nélkül nem tudtunk, így el kellett jönnie az új helyre a gyerekorvoshoz a férjemnek recepteket íratni, majd vissza. Bonyolult volt a helyzet. Nem jó dolog ilyen kicsi babával utazgatni, de hosszú távon egyszerűbb. Ha anyukád segít a lakhelyeden, akkor emiatt is érdemesebb hazamenni.


(Amúgy nem értem, miért Bp.-n szülsz, ha ilyen messze laksz?)

2017. aug. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Az orvos probléma miatt nem parázok, mert a gyerekorvosunk családbarát, bármikor kereshetjük akármilyen problémával.


Magánkórházban szerettem volna szülni már a terhességem kezdete óta és azt, ami tetszett, az Pesten van.

2017. aug. 5. 13:56
 19/22 anonim ***** válasza:
Akkor is beszéld meg vele előre, ne állítsd kész helyzet elé! Ha Budán maradtok, orvos nélkül lesztek, ha esetleg kellene (ne is kelljen, de az ördög nem alszik --- legalábbis nem mindenkivel).
2017. aug. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Egyes te mit szívtál?


Kérdezö persze, hogy vinném.semmi baja nem lesz.

2017. aug. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!