Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogosan vesztem össze anyósommal?

Jogosan vesztem össze anyósommal?

Figyelt kérdés
Van egy lassan 2 hónapos babám. Mióta sokat van ébren napközben, borzasztó nehéz vele! Szinte lehetetlen letenni, sokszor ok nélkül sír, sűrűn cicizne (az mindig megnyugtatja). Anyósom meg állandóan ossza az észt. "Nehogy elmondjam valakinek, hogy szinte állandóan szopizik, mert ilyen nincs, magamat minősíteném vele, és jól körberöhögnének!" "Tartsam be, hogy 30 perc szoptatás, 3 óránként." "Neki aztán ne mondjak ilyet, hogy nincs időm reggelizni, az ő idejében még eldobható pelus se volt, mégis volt rá ideje!" "Ha csak cicizni akar, adjam neki a cumit, ne mondjam már, hogy nem fogadja el, azt úgyse hiszi el!" Igazából ő akárhányszor látta eddig, mindig nyugisan aludt, nézelődött picit, aludt tovább. Szóval az ő szemében egy álombaba, akit én nem tudok kezelni - ezek szerint. Hát elszakadt a cérna, és magamból kikelve az egyik ilyen beszólásnál megmondtam, hogy annyira jó, hogy mindenki ennyire ért a gyerekemhez, milyen jó, hogy én vagyok vele 0-24-ben, én látom, hogy mi van. Erre "ő csak segíteni akar, mert nem vagyok éppen a helyzet magaslatán. Erre én megmondtam, hogy milyen jó, hogy mindenki más azon van. És ezzel a lendülettel el is akartam viharzani itthonról, idegesen kaptam fel a kulcsom (gyerek aludt, férjem végignézte ezt). Erre anyós, hát nagyon szép vagy mondhatom, itt hagyod a gyerekedet? Hozzátenném, az alvó gyerek mellett férjem mindig itthon szokott lenni, ha el kell szaladnom fél-1 órára bárhova. Szóval ezt a beszólást se éppen értettem! Végül maradtam, ő ment el, azóta kerül. Leírnátok a véleményeteket? Nagyon köszönöm.
2017. aug. 8. 11:09
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
56%
Igen idegesítő nőnek tűnik az anyós, egy dolgot tehetsz, örülj neki, h kerül, igyekezz ne arra biztatni, h átjöjjön hozzátok. Az én anyósom is hasonló, szerintem tényleg jót akar, de az, h valaki ennyire ne tudjon normálisan fogalmazni, baromi idegesítő.
2017. aug. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
34%

Megértelek teljesen. Senki se szereti, ha ennyire beledumálnak az életébe, főleg ilyenkor. És a füle mellett is egy ideig tudja elengedni az ember.

Én simán, egyszerűen szoktam közölni, hogy nem vitatkozom, vagy én döntöm el, vagy én nem így látom jónak stb. De érthető a kiakadásod. Ami nem érthető, hogy a férjed miért nem védett meg.

2017. aug. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
65%

"gyerek aludt, férjem végignézte ezt). Erre anyós, hát nagyon szép vagy mondhatom, itt hagyod a gyerekedet? Hozzátenném, az alvó gyerek mellett férjem mindig itthon szokott lenni"


Csak, ha alszik? Végignézte szó nélkül?


Én nem az anyós miatt problémáznék...

2017. aug. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
53%

Én nem sz.roznék a helyedbe, megszakítanám vele a kapcsolatot.

A mérgező energiavámpír, okoskodókat iktasd ki az életedből.

Vagy a szemébe simán megmondanám. Ne pofázzon bele, Ő csak látogató, ha vmi nem tetszik ott az ajtó. A te házad ,a te várad, a te gyereked, a te életed.

2017. aug. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
És ez még nem minden. Családi összejövetelen: Tőlem kérdeznek, ő válaszol helyettem. Én pedig javítom a választ, mert ugyebár én vagyok 24 órában a gyerekkel. Meg majdnem úgy csinal sokszor, mintha kb. az övé lenne... Ő már alig várja a jobb időket, hogy tudjanak menni délelőtt babakocsizni. Jövőre már ide mennek-oda mennek együtt. Milyen jó lesz majd elmennünk xy helyre /kirándulás/ (IGEN, magát is beleérti!)
2017. aug. 8. 13:17
 16/25 anonim ***** válasza:
44%
Kezdesz túlzásba esni. Utálod az anyóst és gáz is a viselkedése, de már olyanba is bekekötsz, ami normál esetben nem lenne gond, pl., h szeretné ő is sétáltatni. Igazából én is így vagyok anyósommal, már nem tud jót szolni, mert a sok régi hülyesége miatt negativabbnak érzem az összes mondatát, mint kellene.
2017. aug. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
52%
Idegbajt kaptam a szopis kérdésektől, miután megszületett a kisfiam. Kinek mi köze van hozzá, hogy van-e tejem, és szopizik-e?Kb. mindig ez volt az első kérdés, nem csak idegenektől. Nekem ez nagyon intim, nyilván nem fogom hagyni, hogy éhen haljon. Anyósod gondolom min. 30 éve nevelt gyereket, akkor még ez volt a divat, hogy 3 óránként kell mellre tenni, de azóta változott a világ. El lehet neki mondani, hogy manapság az igény szerinti szopi a kutatások szerint a legjobb a babáknak, nem kell 3 hónaposan elkezdeni a hozzátáplálást (mamám jött mindig ezzel, hogy én ennyi idősen már vígan tejbegrízt kaptam, és semmi bajom nem lett. Nem érti, hogy most 1 éves kor előtt tejet sem lehet adni.), és nem hagyjuk sírni a gyereket, hogy átaludja az éjjelt minél hamarabb, meg tesszük járókába egész napra, hogy csinálhassuk a dolgunkat. Változik a világ, fejlődik a tudomány. Nyilván te is a legjobbat akarod a gyerekednek. Ha szép szóból nem ért, akkor csak annyit mondj neki, hogy a te gyereked, a te döntésed, lesz szíves tiszteledben tartani vagy mehet a sunyiba.
2017. aug. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
49%

Az a helyzet, hogy nagy a generációs szakadék. Az ő idejében (amikor neki volt picije), akkor még teljesen más volt a normális. Más volt a szopi rend, más volt a hozzátáplálás (ahhoz még kösd fel a gatyód :), lesz egy két okossága biztos), más volt a házimunka (mosó, mosogatógép, esetleg állatok). És mivel ő màr felnevelt legalább egyet, úgy gondolja, hogy jól csinálta. Ezért oszt téged. Nekem a nagyim ilyen. 80 éves, ő mindent tud. Nekem 8 és 3 évesek a gyerkőcök. Ráadásul eléggé tisztában vagyok vele, hogy sem mintaanya, sem mintafeleség, sem mintaháziasszony nem volt. De nekem tudja mondani. Pl tök hülyének nézett, hogy mennyit foglalkozok a gyerekekkel (de szó szerint, lenéző stílusban), majd dicsekszik mindenkinek, hogy a nagy kitűnő, a kicsi meg tud egy csomó mondókát.

A férjem oldaláról dédi meg beszólogatni próbált, hogy "mert mi 5 hósan tápszerrel tömjük (tejem már nem volt), rendes kaját nem eszik.

Úgyhogy nem egyszerű, a koruk és a rokonsági fok miatt illene tisztelni őket, de sajnos néha én is belemegyek ilyen csatákba, mint te. Ne aggódj, jól csinálod, vele meg ne foglalkozz. Egyébként nálunk van egy szabály a férjemmel, hogy mindenki a saját családját rendezi. A múltkor a dédi (férjem nagyija) kikészített, mivel én tudom bnkó is lenni (nem akarom megbántani), a férjemnek szóltam (nem volt itthon), hogy intézkedjen. Mindenkinek jobb így. Én is "elvárom" a férjemtől, hogy ne szóljon be anyukámnak, ha lehet, akkor majd én intézem a kényes szitut, fordítva is "elvárom". Valami ilyesmit meg kellen beszélnetek nektek is

2017. aug. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
39%
Amikor anyóshoz heti szinten mentünk,hiszen kötelességünk minden héten egyszer elvinni hozzá az unokáit és néha azért havi 2 alkalommal eljött,pedig a fene se hívta..hát egy idő után már ott tartottunk,hogy nem ég le a pofámról a bőr amiért kirakom koszosan a kukát ami egyébként nem fedett helyen van és mekkora szégyen már,le kellene mosni kívülről mielőtt kirakom. A gyerekeknél meg a másik fele..pl eljött velem ő is amikor délután az oviba mentem és kérdezett valamit az óvónő úgy kezdve,hogy anyuka...erre anyós mintha én ott se lettem volna és mintha őt kérdezték volna. Noh havi 1 alkalomra csökkentettük a találkozást,ebből volt egy kis botrány is,de mi így döntöttünk és kész...egyik hónapba mi megyünk a másikba ő jön. Érdekes módon amikor ő jön akkor csak az unokáival van elfoglalva és nem a kukánkkal a kötekedéssel stb ha valaki engem kérdez akkor nem ő válaszol,nem is igazán tudna mit mondani. Amikor mi megyünk akkor se a hülyeség folyik belőle és nem azzal van elfoglalva,hogy nekünk miket kellene csinálni hanem az unokáival. Sokkal jobb a kapcsolatunk.
2017. aug. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
25%

Csak a szopis reszere irnek, szeretnelek megerositeni benne. Teljesen normalis, hogy az elso honapokban szinte allandoan cicin van. Novekedesi ugras van eleg surun, a tejet meg ugy tudja felszaporitani, ha ilyenkor minel tobbet mellen van (ez akar ilyenkor egy hetig is eltarthat, meg beallitja maganak a mennyiseget). Ilyenkor sok anyuka tevesen azt hiszi, hogy keves a teje, a gyerekorvos, vedono sibcs kikepezve szopis teruleten, es mar irjak is fel a tapszert.


A cumi, cumisuveg hasznalata em minden eseteben ugyan, de cumizavart okozhat. En nem vallaltam be ezt a rizikot, es mellette orultem is, hogy nem fogadta el, bezavarhat a szopasi technikaba, mert mashogy kell szivni, es sebes mellbimbot okozhat, illetve szopasi sztrajkhoz vezethet akar honapokkal kesobb is. A cumit, cumisuveget is hasznalo babak kizott nagyon gyakori a szopasi sztrajk 3-4 illetve 9 honapos kor korul, amit sok anyuka utobbi esetben leszokasi kiserletkent ertelmez, holott nemarrol van szo.


Szuper, hogy hagyod neki, hogy sokat szopizzon. A sok-sok szopi nemcsak megnyugtatja, hanem azzal, hogy nem varsz ki x idot, megsporolsz magatoknak egy csomo sirast, segited, hogy ne fajjon a pocakja (ha bizonyos idokozonkent, mondjuk 2-3 orankent eteted, akkor mar sok baba nagyon ehes lehet, hirtelen, gyorsan eszik tobbet, mint amennyi a pocakjanak jo, levegot is nyel jo esellyel kozben, es mar kesz is a hasfajas).


En is kiakadtam, szinte szo szerint ezt mondtam, bar nemaz anyosomnak, hanem a ferjemnek. En megbeszeltem vele, hogy az o szuleit o intezi, o tudja, hogy lehet veluk eredmenyesen kommunikalni, en meg az enyemeket.

2017. aug. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!