Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért szólnak bele ha én így...

Miért szólnak bele ha én így szeretném nevelni a gyerekemet?

Figyelt kérdés
Ebben hónapban születik az első babám. Már sokat beszélgettünk a párommal, - nem kell félreérteni, nem írtam vázlatot a hogyan akarom a gyereket felnevelni - de 1-2 dologról elég határozott véleményem van. Például megmondtam, hogy kb 2 hónapos koráig nem akarom hogy puszilgassák mások az arcát, hiába rokonok. Elég ha anya, apa puszilgatja, nem kell mindenkinek össze fogdosni, meg puszilgatni egy újszülött babát szerintem. A másik az, hogy én nem akarom hogy csokit, nyalókát és egyéb ilyen dolgokat egyen majd. Anyósom már kijelentette, hogy ha én nem adok majd ő. Ezen nagyon mérges lettem. Nem akarok megvonni tőle a cukrot, de szerintem bőven elég lesz ha kap joghurtot, vagy gyümölcsöt. Majd ha nagyobb lesz meg ehet csokit. Miért akkora bűn hogy nekem is vannak elveim a gyerek neveléssel kapcsolatban, mint mindenkinek?
2017. aug. 14. 09:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
27%
Ja, 10-es vagyok. Nem úgy kell elképzelni, hogy én sose adok neki édességet. Csak mértékkel. Ne is magyarázza meg senki, hogy normális, hogy csak azért mert manapság ennyi szar elérhető gyakorlagilag van akinek a gyereke ezen él és még örül is, hogy azt legalább megeszi. A tejszelet a kedvencem, mikor valaki azt hiszi, hogy a kinder pingui egészséges, meg örülni kell, ha abból megeszik ötöt... Volt mikor családi összejövetelen épp ebéd előtt jöttek meg rokonok, és akkor hoztak ajándékot a gyerekemnek. Kap egy kis szatyor édességet és rohadt büszkék magukra, mintha tőlem ilyet sose kapna. De hogy mi az anyukért épp ebéd előtt kell neki odaadni??? Ezt sose fogom megérteni. És nem azért, mert nem értenek hozzá, egyidős gyerekeink vannak, pontosan tudják, hogy mennyi rendes ételt fog az a gyerek enni, akinek épp 5 perce adtak oda egy zacskó édességet, sőt még egyet ki is bontottak és a kezébe adták, hogy "tudjuk, hogy szereted".
2017. aug. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
40%

Miert pont 2 hos koraig ne puszilgassak? 3tol mar pont lehet? Arra is van elved, hogy mikortol viszed jatszoterre, jatszohazba? 18 evesen, nehogy elkapjon vmi betegseget a tobbi gyerektol?

Csokit, nyalokat is csak egy bizonyos ido utan ehet, utana sztorno az elv?

Lehetnek elveid, de a sajat eletedet nehezited meg a baromsagokkal az a baj.

2017. aug. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem 3 éves kor alatt nem olyan nehéz betartani a csokitilalmat. Egyszerűen nem tartunk itthon ilyeneket. Ha hoz valaki, akkor sincs semmi, a gyermekem nem ismeri, kint maradhat a konyhapulton, nem érdekli, mert nem tudja, mi van a csomagolásban.


Bőven ráér ismerkedni az édességekkel. Két év alatt mértékkel sem! ajánlatos a sok bolti karragénes, édesítős, cukros, ízfokozós, aromás vaacokt tolni a gyerekbe. Igen, a Pingui meg a tejszelet, a Dörmi is ugyanez a hulladék.


Rogyási eheti még életében ezeket, ha akarja.

2017. aug. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Sajnos ebből még sok vitád lesz a családdal. Nem minden nagyszülő, nagynéni, nagybácsi...képes elfogadni a döntésed és sokan inkább "házisárkányként" fognak Rád tekinteni.

Mi ritkán találkozunk a rokonokkal, de a mai napig ha Pl a szüleimnél vagyunk, és rászólok a gyerekeimre, hogy mértékkel egyék azt a sütit (általában boltit tesznek ki) ,akkor feszt "hagyjad, had egyék, azért van" . Apróság ugyan, de nem szeretem, ha édességgel tömik tele magukat, egy esetleges hányást megkockáztatva. A főtt kaja persze nem fogy akkor, utána azért hallgathatom anyámat, mert rajtuk maradt a rendes kaja. De a párom mamája is "tipikus nagyszülő" . A dédi vigyázott a gyerekekre a minap. Hozott ezt-azt, ezzel nincs semmi baj. Apránként megkapják ilyenkor. Pl akkor 10 óraira kaphattak belőle, ezt mondtam is. Kimentünk az autóhoz, kB 2 perc volt, vissza mentünk a házba, hát látom, hogy csak nem bírta ki, (9 előtt járt az idő, 10 órai nálunk 10óra, +- 5 perc-ezt is mondtam, és a nagyobbak ismerik az órát) már fel volt bontva amit hozott.... Nem szólok, 82 éves és össze rakom a két kezem, hogy van aki vigyáz a gyerekekre néha, de igen zavaró, hogy tesznek a fejemre. Nem gondolnak bele, hogy nekik milyen volt, csak "jók" (engedékenyek) akarnak lenni, hogy tuti szeresse őket az a gyerek..... Hogy ennek milyen következményei lehetnek, arra nem gondolnak.

2017. aug. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!