Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyerekcipőt vettetek...

Milyen gyerekcipőt vettetek az első lépésekhez?

Figyelt kérdés
Elég nagy gondban vagyok a kislányom cipőjének a kiválasztásában. 11 hónapos, az elephanten mércén 17-es a lába. Átmeneti cipőt szeretnék neki venni, de az a baj, hogy amilyen kicsi, olyan duci és boltos a lábfeje. A környékünkön lévő cipőüzletekben borzasztó a felhozatal. Ha szerencsém van, akkor 1 db 18-as cipőt találok... Neten szeretnék neki rendelni, de nem tudom, hogy ehhez a lábtípushoz melyik márka illik a legjobban. Előre is köszönöm a válaszokat.
2017. aug. 18. 22:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem életszerűtlen, hogy ha már tud járni, akkor előbb nem szabad rá cipő csak majd egy hónap múlva. Ha tud járni, akkor ha kiviszed, ott is járni akar.


Márpedig kint kell valami rendes cipő, mindegy milyen idő van, de az év 3/4-ében nem is akármilyen cipő kell kintre. Vagy akkor nem viszed ki egy hónapig, hogy ne akarjon járni és ne kelljen rá cipőt adni? Vagy mezitláb viszed?

2017. aug. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szakemberekkel vessz össze, ne velem! ;)


Egyébként én nem találtam életszerűtlennek, mivel miután elindult, még sokáig felváltva járt és mászott, és az cipőben nem túl kényelmes (brutálisan kicsavarta a lábát később is, ha cipőben mászott), nem is tetszett neki.


Egyébként is úgy jött össze, hogy tél végén indult el, senkinek nem hiányzott, hogy a jégen gyakoroljon.

De a lányom se kéredzkedett ki a bundazsákos babakocsiból, bőven elég volt neki, hogy bent járhat.


Mire pár hét alatt eljutott oda, hogy 99 %-ban járjon és ne menjen le pár lépésenként, kitavaszodott, jöhetett kintre is a cipő.

2017. aug. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
46%
Mi rá 1 hónapra már a babakocsit is végleg elraktuk. Otthon persze mezitláb vokt, de kintre egyből kell cipő.
2017. aug. 22. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
53%

És mire váltottatok, 13-as? :)

Autó, bicikliülés, szülőkaros tricikli, hordozókendő/csatos?


Mert be nem meséli senki, hogy egy éppen járni tanuló gyerek 1) bír kilométereket kutyagolni felkéredzkedés nélkül; 2) lehet vele céllal, időpontra menni, egyáltalán arra megy (hosszan), amerre akarod és nem 1,5 óra lesz a 10 perces út, ami persze ha a játszótér a cél, nem gond, de ha az óvoda, iskola a nagyokkal vagy az orvos...

2017. aug. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ha tetszik az okoskodóknak, ha nem, az ortopédusok álláspontja szerint amikor a gyerek megtanul járni, utána négy - hat hétig NE legyen rajta cipő. Úgy érzem ortopédus szakorvosokkal kár ezen vitatkozni, egy laikusnak.


Ez a babakocsi elrakás is teljesen szubjektív, nekünk pl. nincs autónk, így babakocsival megyünk mindenhová, buszon, vonaton, mi egész napos programokra járunk, értelemszerűen a két éves gyerekem még van benne, és abban is alszik.

Aki csak a játszótérre totyog le Csajágaröcsögén az persze elrakhatja a babakocsit.

2017. aug. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Hát ki milyen, de nekem az a fura, hogy célra, időponttal, hosszú távra egyáltalán ki az, aki elindul babakocsival? Arra van az autó... Babakocsival céltalanul korzózni oké, de hogy az legyen azt tologassam mikor konkrét helyre és időre megyünk és kicsit messzebb?
2017. aug. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk a miénk mikor önállóan nem ment, akkor is folyton menni akart, csak fogni kellett először két kezét, utána egyet... Nekem tök fura, ha önállóan megindul a gyerek de még utána is 99%-ban kúszik.
2017. aug. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Tudod, nem mindenkinek van am autoja.

Londonban lakom, felesleges lenne az auto, mert borzaszto dugok vannak. Viszont a tomegkozlekedes tokeletes. Ehhez viszont kell a babakocsi.

2017. aug. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A saját lábára váltottunk. Persze kicsit lassabban mentünk, de nem tartott órákig wgy 10 perces út, csak mondjuk 15-20 percig. Tömegközlekedéssel jártunk nagy részt. Ha nagyon hosszú kirándulásra mentünk és elfáradt pár óra után akkor nyakba vettük. 1 hónap járás után már nem járni tanul egy gyerek hanem szalad. Voltunk orthopédián mikor elindult az egyik legjobb magán dokinál, ő mondta milyen cipőt vegyünk, fel sem merült, hogy még egy hónapig a kocsiba kéne kötözni.
2017. aug. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!