Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért döntöttetek úgy hogy...

Miért döntöttetek úgy hogy csak 1 vagy akár 4-5 gyereket vállaltok?

Figyelt kérdés
én mindig is kettőt szerettem volna, de a szülés fájdalma és az éjszakázások miatt nem tudom mennyire szeretnék második babát. emiatt sokan elítélnek, a családunkban mindenkinek 2-3 gyereke van. Más is volt hasonló helyzetben?
2017. aug. 29. 14:06
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
71%

Én mindig is nagy családot szerettem volna, olyan 3-5 gyerekkel. Most ket gyerekunk van(2 eves es 1 eves). Valszeg inkabb a 3-4 fog összejönni mivel az utolsó szülésem sürgösségi csaszar lett es 28. Hetre született a lanyom. Most tervezzuk a harmadikat de felek a koraszulestol es nem is fognak tobb csaszart engedni. Nekunk inkabb mindenki ellenzi a tovabbi gyerekeket. Tehat forditva mint nalad kedves kerdezo. Nem a penzugyi oldalarol, van megtakaritott penzunk, csak hogy szerintuk harom kicsivel nekem nagyon nehez lenne mert nagyszulok videken vannak, nincs segitsegem, ferjem egesz nap dolgozik. De mi szeretnenk meg legalabb egyet, nem mondom neha nehez ket kicsivel de elvezem!


Amugy meg el tudom kepzelni hogy milyen hulyen nez az mar ki hogy mondjatok hogy egyet szeretnétek csak es erre gyozkodnek hogy kell a teso. Ezt az adott csalad fogja eldonteni, nem a szomszed vagy ismeros hisz nem ö neveli fel oket. Miert nem mondjatok azt hogy nem tudjatok es TALAN kesobb valamikor lesz meg kisteso nem biztos.. erre mit mondanak azt hogy de de legyen, meg "na jo kesobb de mikor pontosan?" Rz mar az ultra gaz kategoria. En ha piszkalnanak tuti nem mondanam h marpedig nekem nem lesz tobb mert azzal leallnak vitatkozni igy meg ha homalyosan mondtok valamit h majd talan azzal meg nem annyita tudnak vitatkozni nem? Mindenki annyi gyereket vallaljon amennyit tisztessegesen fel tud nevelni.

2017. aug. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Mert majdnem meghaltunk a szülés során.


Két gyereket akartunk - főleg a férjem -, de én ezek után nem szülök.

Sem magunkat a magzattal, sem őket nem teszem ki a rettegésnek, hogy túléljük-e.

2017. aug. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
52%

Az utolso napig dolgoztam, annak ellenere hogy 9 honapig hanyingerem volt. Termeszetes uton szultem, amit nagyon megbantam, hazugsag, hogy az a jobb en meg bedoltem neki.

Soha tobbe nem kivanom vegigcsinalni, ezert egy gyerek maradt, es kb kirohogom, aki emiatt megszol.

2017. aug. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Nekem ketto van, imadom oket es a nagyon nehez terhessegek ellenere ha tehetnem vallalnek meg.

De felek, hogy anyagi nehezsegbe kerulok es hat harom gyereket ellatni...nagyon sok penz. Kozben meg az energiam is fogy, mar elfaradtam.

2017. aug. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Valószínűleg genetikai betegsége van a lányunknak (17 hós,májbetegen született). De diagnózis nincs,nem éri el a kritériumot...1millió lenne a genetikai vizsgálat,hogy diagnózis legyen (SOTE-n mondták)....ezért nem lesz még egy. A vizsgálatra nincs annyi pénzünk,ha meg tényleg az a baja,ami,a következő gyerek is beteg(ebb) lehet. Nem kockáztatunk...pedig állandóan kérdezik,mikor jön a kistesó. Mindig elmondom ezt. Most erre nem nagyon tudnak mit mondani..
2017. aug. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
34%

Én mint fiatal csak annyit tudok mondani, hogy testvérrel az igazi felnőni! :)

15/l

2017. aug. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Egy fiunk van és egyke is marad. Nem mondom h nem motoszkàl bennem még egy baba gondolata, de ez inkàbb annak szól, hogy anyagilag nem engedhetjük meg magunknak és bosszantó hogy nem 100%-ig saját döntés...


De több oka is van, hogy nem lesz több gyerekünk:

- volt vetélésem, nem akarom mégegyszer átélni

- terhességem kb félidőig szörnyű volt, gyerek mellett számomra ez kivitelezhetetlen mêgegyszer(vészes hânyás, vérzés, rossz hírek uh alatt)

-szülés(konkrétan a vajúdás) nekem rémálom

-kitolàsi szakasznál problémák lêptek fel, több mint 2 óra volt..... ezután a neurológiát jàrtuk, hogy lesz-e maradandó gond(kiderült ehhez h magzati korban volt egy agyvérzése a fiamnak)


Màzli hogy ezeket mind megúsztuk és makk egészséges!


-mivel tesóm nem beszél velem, mióta megnősült(ok:nem fizetem ki nekik a jelzàloghitelüket :D ) így ha valaki azzal jön hogy mindenkinek kell tesó, akkor nem tudom átérezni

-és azok a csúnya anyagiak. Még a meglévő fiunknak sem tudok mindent megadni amit szeretnék....nem még bevallalni még egy fő eltartásàt. Persze, van egy alap amire vállaltunk, de csak egyre tudtuk megteremteni.

-ha az anyagi helyzet javulna is az évek során,akkor meg az életkorunk is közbeszól. Most pont jó, de hacsak nem nyerünk a lottón, akkor a közeljövőben nem változik a helyzetünk. :D

-plusz az idegeim :D Szerintem be kell látnom, hogy egy gyerekre lettem tervezve. ;)


Ha valaki kérdi,hogy mikor jön és csak szimplán megmondom, hogy nem lesz. Ha kérdi miért, akkor azt mondom, hogy így döntöttünk. Ezek után veszik a lapot általában. Ha nem, akkor meg pofátlanul ràkérdezek, hogy mennyit biztosít nekem anyagilag, hogy legyen tesó. :D

2017. aug. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
9%
Utolsó: a gyerek elsősorban nem anyagi kérdés. Ha egynek jut akkor kettőnek is.
2017. aug. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
78%

18-as, ezt ugye te sem gondolod komolyan?


Hányszor panaszkodnak akár itt is, hogy az idióta bátyja bezzeg egyetemre jár, ő meg menjen csak okj-re, mert nincs pénz a második gyerek taníttatására.


Szóval, NE írj ostobasgokat.


15L, te pedig ne szólj bele, amiről fogalmad sincs.

2017. szept. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
46%
Hányszor? Egy ilyet se hallottam.
2017. szept. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!