Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért döntöttetek úgy hogy...

Miért döntöttetek úgy hogy csak 1 vagy akár 4-5 gyereket vállaltok?

Figyelt kérdés
én mindig is kettőt szerettem volna, de a szülés fájdalma és az éjszakázások miatt nem tudom mennyire szeretnék második babát. emiatt sokan elítélnek, a családunkban mindenkinek 2-3 gyereke van. Más is volt hasonló helyzetben?
2017. aug. 29. 14:06
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Miért is ne mehetne bárki egyetemre ha akar és tesz érte? Ez nem a szülőkön múlik, ugyanis sok ember elvégzi az egyetemet nulla szülői támogatással, azaz megcsinálható!


Az már persze gáz, ha a szülő bármelyik gyerekét is jobban segíti mint a másikat de ez nem anyagi probléma. Mert ez igazságtalan.

2017. szept. 2. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 15 éves.

Az én legjobb barátnőm meg 32 éves, középiskola óta vagyunk baratnők. És ő azt mondja, a világ legjobb dolga egykének lenni. Soha nem hiányzott semmi az életéből.


Nekem van tesóm, de bár ne lenne...

Szóval ebben a kérdésben ne foglalj állást inkább.

Amúgy meg nem tesót szülünk a meglévő gyereknek, hanem még egy gyereket vállalunk, mert szeretnénk.

Nincs annál rosszabb, mint amikor valaki több gyereket vállal, mint amennyit bír. Csak mert "kell a testvér"....

2017. szept. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Azért,mert a férjem is egyke, én is egyke, mindketten idősebb szülők egykéi (főleg a férjem:a szülei bőven 40 felett voltak,amikor lett nekik a férjem)

Ezért lett 3.

Mert nekik már elsőfokú unokatesóik sincsenek.

Másodfokú unokatesóból is csak 2 van nekik, az ország két szélső pontján.

2017. okt. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
4-5-6 gyereket szeretnék a jövőbe.legyenek testvérek,rokonok
2021. máj. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Én már felnőtt egyke vagyok, csodalatos szülőkkel és mára teljesen rendben vagyok ezzel, de gyerekkent rettentően hianyzott egy testver. Nyadalaskor, kirandulaskor, mindig irigykedve néztem a testvereikkel jatszo gyerekeket, persze velem is baratkoztak, de érezhetően valami olyan szövetség volt

Köztük, amiről én csak fantazialni tudtam. A ferjem és a testvere között pedig annyira nagy a korkulonbseg, hogy ő is hasonlóan erzett.

Mi ezért két gyereket szerettünk volna, kettő is lett, két és fel év korkulonbseggel, a kicsi másfél éves kora óta nekünk sokkal könnyebb az eletunk, mint eggyel volt. Szuper társak. Remelem így marad.

2021. nov. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!