Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi (ml) anyatej volt...

Mennyi (ml) anyatej volt amire azt mondtad, hogy már nem érdemes szoptatni? És mennyi idős volt a babád?

Figyelt kérdés
2017. szept. 11. 11:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én azt szoktam mondani amíg a babának és anyukának. Sokáig szoptattam 2 éves korukig ők maguktól hagyták el
2017. szept. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

nekem mindig volt elég tejem, de ha valamiért fejni kellett, nekem se jött sok. A baba jóval ügyesebben, sokkal többet kiszív. és nekünk is volt, hogy sokáig elégedetlenkedtek a babák, de ez nem biztos hogy azért, mert kevés a kaja. Ennek ellenére lehet, hogy nincs elég tejed. vannak barátnőim, akik adtak tápszert, de előtte mindig jó darabig szoptattak. aztán még megcumiztatták. azon kívül, hogy a babának jó, ha szoptatjuk (ha kevés a tej, akkor is), azért is hasznos lehet, mert akkor nem apad el a tej és mindiog van nálad kaja. Aki azt mondják, hogy a tápszer egyszerűbb, nehéz megértenem, én beleőrülnék, ha rendszeresen kotyvasztanom és mosogatnom kéne. Természetesen más, ha valakinek muszáj.

Hajrá, kitartás!

2017. szept. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

A tápszer macerásabb mint a szoptatás, de már kezdem azt gondolni, hogy valóban nem mindenkinek van elég teje. Valahogy mint hogy nem mindenki tud normál úton szülni (kívánság császárt leszámítva).

Még fejem neki mellszívóval, amit tudok és próbálom cicire is tenni.

2017. szept. 14. 14:07
 14/17 anonim válasza:
Nekem ez mindig gyanús, h "10ml-t evett". Honnan tudod? Nekem volt, h félóra szopizás után mínusz 10ml-t mutatott a babamérleg. Fejésnél kb semmi nem jött. 15 hónapig szopizott. A másodiknál nem mértem már, ő 2.5 éves és még nyomja. Hogy mennyi van benne, és " érdemes-e még", nem tudom. Szerintem minden csepp számít, főleg egy éves kor alatt. Amúgy 1 éve jár bölcsibe, és a legdurvább betegsége egyszer egy mandulagyulladás volt, bár akkor még gyeden voltam vele otthon...
2017. szept. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 PapaiEra válasza:
43%
Szomorúan látom nem csak itt, hanem bárhol, mennyi a tápszeres baba, pedig nem kellene. Jön egy növekedési ugrás, cumizavar, vagy épp nem alussza át az éjszakát és sok nyuka feladja, jön a tápszer, pedig sok esetben lenne megoldás. A nők nagyon nagyon pici százalékánál van az, hogy tényleg kevés az anyatej. Én nem ítélek el senkit, nem kevesebb a tápszeres baba sem, csak elszomorít a dolog. Nem egyszerű, az tény, mi is átéltünk szinte mindent, mégis 23 hónapos koráig szoptattam a fiam és erre büszke is vagyok.
2017. szept. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 PapaiEra válasza:
Fejni egyébként csak pár hetes koráig fejtem, mert utána beállt a kereslet-kínálat, mindig volt elég és már nem volt rá szükség.
2017. szept. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nálunk a mellszívó lecserélése volt a kulcs. Egy hónaposan már 7 evésből 4-szer tápszer volt a menü. Nagyon el voltam keseredve, hogy a mellemből egyáltalán nem sikerült etetnem őt. Akkor dobta be egy barátom az ötletet, hogy próbáljak ki másféle mellszívókat. Meg is lett az ideális, és két hét múlva már csak anyatejet adtam a kisfiamnak. Így 6 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott, csak akkor kezdtem mellétáplálni (összesen 9 hónapos koráig kapott kb. anyatejet).

Szóval én, így 8 év távlatából azt mondom, ne feladjátok, hanem váltsatok módszert. Ha nem sikerül, akkor sem kell kétségbe esni, a babádnak az a lényeg, hogy tőled kapja, és szeretve, biztonságban érezze magát! A szeretettel készített tápszer is nagyon finom ! :) Jó babázást, boldog babucikat kívánok! :)


Adrienn (40 éves, két gyermekes anyuka)

2017. szept. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!