Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt az 1 éves...

Miért csinálja ezt az 1 éves gyerek?

Figyelt kérdés

Vagyok én (15), unokatesóm (12), és az ő tesója, aki 1 éves.

Nem bántjuk, nagyon sokat játszunk a kicsivel, de néha nagyon durva hisztiket le tud vágni, ha nem kap meg valamit és csak én vagyok vele meg a tesója. Pl. telefonozok mellette, meglátja és neki is kell... Múltkor amikor odaadtam, földhöz vágta és betört, szóval azt mondták, hogy senki se adja neki oda a telóját. Ilyenkor elkezd hangosan sírni, és megüt minket, megmarja az arcunkat. Amikor belépnek a szülei, odarohan hozzájuk és megölelgeti őket, utána meg minket is, mintha mi se történt volna

Mire jó ez neki? Hisztizik, ütöget minket és utána eljátssza a szülei előtt a kisangyalt...

Természetesen próbáljuk kárpótolni más dolgokkal azt, amit nem adhatunk oda neki. Telefontok, gyorsan viszünk valami játékot, meg ilyenek de így is megy a hiszti... Elég durván akaratos, és nem ismeri a határokat.


2017. szept. 17. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Mert 1 éves.
2017. szept. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%

Talán nem körülötte kellene forognia a világnak!

Egy egyévest simán be lehet tenni a járókába kreatív játékokkal és tanuljon meg egyedül játszani, csak hasznára válna.

2017. szept. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Ne keress logikát egy 1 éves gyerek viselkedésében.
2017. szept. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy 1 éves gyerek még nagyon kicsi, éppen csak tanulja az életet. Lehet nevelni, de csak bizonyos fokig érti meg hogyan kéne viselkednie. Nem képes a komplex gondolkodásra, helyette még bőven az ösztönök hajtják. 1 évesen még csak annyit tapasztalt meg a világból, hogy minden körülötte forog, így nem csoda ha leveri a hisztit amiért nem kap meg valamit. Neki ez ugyanolyan válaszreakció, mint mikor éhes és azért sír. Kap enni utána, tehát részéről tök logikus, hogy hisziért mást is meg lehet kapni.

Baromi nehéz életkor, ilyenkor lehet a legjobban elkapatni a gyerekeket.

2017. szept. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te ezelőtt sosem láttál még kisbabaát? Az 1 évesek egészen máshogyan működnek, mint egy éntudattal rendelkező személy. Ők éppen azt tanulják, hol vannak a saját határaik, hogy mi az, amit ők tudnak manipulálni, mi az, ami tőlük elválik és nem az ő részük. A világ jelenleg körülötte forog, hiszen nem tud más tudatállapotaiba beleképzelni, nem tudja, nem érti, hogy ti ugyanolyan lények vagytok, mint ő, akiknek saját gondolataik és érzéseik vannak. Éppen kisgyermekkorban tanulja meg az ember, hogy nem lehet minden az övé, hogy bizonyos dolgokra vigyázni kell. Teljesen normális, hogy 1 évesen akaratos, ütöget, karmol, megmar stb., az is normális, hogy nem tud vigyázni egy telefonra, az is, hogy üvölt, sír, földhöz vágja magát, ha nem az van, amit ő akar. Ennyi idősen az ember ösztönök szintjén működik még, és kizárólag a vágykielégítés, örömelv szintjén vannak. Akarok valamit - megkapom. Ne gondold, hogy egy egyéves gyerek manipulálja a szülőket és eljátssza előttük a kisangyalt... Nagyon el vagy tévedve. Egyszerűen van ez a frusztráló helyzet, hogy ő nem kapta meg, amit szeretne, és mikor megjelennek a szülők, azért megy oda és bújik, mert a szülők jelentik a biztonságot, a nyugalmat számára.
2017. szept. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Még ha 2 évesről írtad volna ugyanezt, akkor elgondolkodnék, mi lehet a baj vele. De ő még annyira kicsi, épp csak elkezdett járni, vagy talán még azt sem, és ahogy már előttem írták, nála ez körülbelül még annyit jelent, hogy sírok, mert éhes vagyok, a babák ledobják, elhajítják a játékaikat, sokszor még élvezik is, hogy újra és újra ledobja, ha felvesszük neki, az ő értelmi szintje még itt tart. Ne gondolj bele agressziót, vagy mást. Ő még nagyon kicsi, hogy tudatosan rosszindulatú legyen. Abban igazad van, hogy lassan el kell kezdeni nevelni, hogy mit szabad és mit nem. De csak szép fokozatosan. A határokat ők még nem ismerik. 12 hónapos...
2017. szept. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!