Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumira szoktassam?

Cumira szoktassam?

Figyelt kérdés
Lányom 3 és fél hónapos folyton az öklét eszi és lassan bele is talál a hüvelykujjával a szájába. A cumit nem tudja jól használni, kilöki a nyelvével, de most elkezdtem megtanítani neki. Szerintetek jó ötlet? Az ujjszopásnál csak jobb a cumi, mert azt később elvehetem tőle, az ujját pedig nem. Nem akarom, hogy ferdén álljanak a fogai. Nagyon nyugis egyébként, szóval nem bőgés ellen kell a cumi.
2017. szept. 17. 17:06
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:
74%
Én szoptam az ujjamat. Nem állnak ferdén a fogaim. Viszont a kezem mindig kéznél volt, ha nyugtalan voltam, de nem lógott a számban egész nap, mert úgy nem tudtam játszani.
2017. szept. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Ezt neked kell eldönteni. Én cumipárti vagyok.
2017. szept. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Sok pro es kontra van... en cumiparti vagyok, szerintem inkabb cumizzon mint az ujjat szopja, azt tudom szabalyozni, hogy mikor legyen nala, tudom sterilizalni, tisztan adom oda...Könnyebb leszoktatni.
2017. szept. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én mikor terhes voltam egy dologban voltam biztos, hogy nem veszek neki cumit. Aztán megszületett, hasfájós lett, az öklét megtalálta de nem nyugtatta meg, az ujját nem tudta cumizni. Vettem hát cumit és ez megnyugtatta végre. Azóta már nem is bánom, igazából én nagyon nehezen hagytam el az ujjam gyerekkoromban, fogszabályzó is kellett, remélem ele nem így lesz.
2017. szept. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Probalj masik cumit.

Nekunk sem mindegyiket szerette.

2017. szept. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Attol fugg, szoptatod-e, vagy tapszeres. Letezik un. fogszabalyzos cumi, ami nem art a fogaknak, ha tapszeres, akkor en adnek neki cumit. Ha anyatejes, akkor igeny szerint szoptatnam, gyakran kinalnam neki a cicit mar korai ehsegjelekre (cuppogas, nyelvnyujtogatas, fejforgatas, okol szajhoz emelese), nemcsak a sirasra (ez mar kesoi ehsegjel, addigra mar nagyon ehes).


3-5 honapos kor kozott egyebkent teljesen normalis, hogy el kezdi tomni az oklet, egyreszt el kezdi felfedezni a testet, masreszt a fogcsirak mozgolodasa miatt is raghatja az oklet.

2017. szept. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tápszeres a baba és teljesen rá van kattanva az ujjára, most úgy tűnik, hogy nem tudom cumira szoktatni.
2017. szept. 18. 07:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Fiam (o a nagyobb) cumis. Nagyon nem akarodzik letennie. En meg egyenlore nem akarok drasztikusan beleavatkozni.

Hogy mit szenvedtunk pici koraban a cumival, ne tudd meg. Ejjel millioszor kiesett, felkelni, keresni, visszaatatni. Katasztrofa volt.

Meg mai nap is, ha kiesik neki ejjel, felsir, h nem talalja. Ezert lett neki egy halom cumija, h barhova nyúl talaljon egyet az agyaban.


A lanyom, szinte kezdettol fogva ratalalt az ujjacskajara. Par napos baba volt. Miko ram a pici ujja a szajaban volt. En is csak neztem,h ilyen hogy letezik.

En bevallom orulok annak, h nem szenvedunk megint a cumikkal. Nem kell folyton azt figyelni, mikor hol veszitjuk el, mindig mindenhova magunkkal vinni.

Az ujja nem log egesz nap a szajaban, ellentetben a fiam cumijaval, ami csak keresre kerul ki a szajabol.


Nekem is mondta mindenki h ne hagyjam az ujjat szopizni, hogy igy, meg ugy. En eddig csak elonyt lattam benne. (lassan 2 eves a lanyom)

Szoval ha az en velemenyemre vagy kivancsi en nem eroltetnem a cumit. Es ezt ugyebar tapasztalatbol mondom!

2017. szept. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!