Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második babát is tervező...

Második babát is tervező anyukák! Kölcsönadjátok közeli rokonnak, ismerősnek az első által már kinőtt holmikat vagy félreteszitek a tervezett kistesónak?

Figyelt kérdés
2010. máj. 27. 14:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
71%
Első(és második)válaszoló:jót mosolyogtam a "kis" öregen.A nagy fiú nálunk 16 éves volt,amikor a kicsi(SZINTÉN FIÚ) született,így róla nem maradt semmi.Kapni se kaptunk semmit.Mi is tervezünk még egy gyereket(a kicsi most 2 éves)de én a ruháit eladtam,és az eladottakból veszem neki mindig az újabb méretet.Az értékes dolgokat mindent megtartottunk-babakocsi,utazóágy,járóka,mellszívó,légzésfigyelő,sterilizáló,hordozó,kád stb.stb.)-de reménykedem benne,hogy kislány lesz,így mindenképpen másik ruhatár kell...persze,ha kisfiú se baj,gyönyörű(és olcsó)cuccok vannak a Tesz-veszen.Nekem is van ismerősöm,aki kölcsön kapott több zsák ruhát(amit vissza kell majd adni),és ne tudjátok meg,hogy hogyan néznek ki...foltosak,kifakultak stb.Nem igazán tud mosni,és vigyázni a ruhákra.Nekem az arcomról lesülne a bőr,ha így adnám vissza!Kíváncsi vagyok,ha vissza adja mit fog szólni a jószívű tulaj,aki szeretné a következő gyerkőcére ráadni.Summa summárum,én nem adnám,vagy legalább is nagyon megválogatnám,hogy kinek!
2010. máj. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
85%
3. vagyok. Én jószívvel adtam, tehát nem érdekelt, hogy ha nem érkezik vissza néhány darab. És mindig mondtam, hogy nem kell félteni, sarazhat is benne felőlem, ha nem jön ki kukázzák. Csak így van értelme odaadni, ha félted kicsit is, akkor nem. Egy kisgyerek nem tud rá vigyázni, és nem is dolga szerintem :) Így én nem bántam meg, hogy körbe járatjuk a ruhákat barátnőkkel, tesómmal. Mondjuk rengeteg ruhánk van így is, szerintem a felét nem is fogom ráadni :)
2010. máj. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
40%
már írtam h én nem vagyok az a kölcsönadós, megspórolok magamnak némi bosszankodást...amit kölcsön fogok adni: etetőszék, babamérleg, légzésfigyelő...hirtelen ennyi....szerintem ezeket nem lehet annyira leharcolni....gyerekülést max esetleg az első pár hétre (nekünk is kérni kellett mert nem jött meg még a szett mire a fiammal jöttünk volna haza)
2010. máj. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
71%

Mi rengeteg ruhát kaptunk/örököltünk a tesóméktól. 2 fiúk van, 4 és 6 évesek, nyáron születtek, 3,5 kg fölött mindkettő. Az én fiam 8 hónapos, szeptember végén született, 3kg alatti súllyal. Hiába kaptunk több zsák ruhát, nem sokat tudok ráadni a fiamra, mert nem egy évszakban születtek és van egy kis súlykülönbség is. A bodykon kívül nem sok van, amit ráadok, azokat is csak itthonra, mert már az én fiam a 4-5 gyerkőc, aki hordja őket. Nem foltosak, nem koszosak, csak már kicsit kopottak.

Pl. amiket most tudna hordani a fiam, az ő mérete, az 2 nagy szatyor vastag pulcsi, overál, bélelt nadrág... :S

Amiket én vettem neki, azt nem adom senkinek, pedig a sógoroméknak is nemrég született babájuk. De ő márciusi baba, nagyon kis súllyal született, úgyhogy ő kb. most hordaná azokat a ruhákat, amiket én kezdésnek ráadtam a fiamra (pl. vastag plüss tipegő), de már meleg van, úgyhogy ők megintcsak nem tudnák ráadni az ő gyerekükre.

Babakocsit, kiságyat meg aztán végképp nem adnék senkinek, annyira nagy öröm volt megvenni... Jó lesz a tesónak. :D

2010. máj. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
49%
Ami kitünő állapotban maradt meg azt nem adnám oda, úgymond félteném, hogy ő nem tudna rá úgy vigyázni, ha meg szeretnék másodikat akkor pláne nem. Esetleg csak azt adnám oda ami már egy kicsit használtabb.
2010. máj. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Én nem adtam senkinek semmit oda kölcsönbe, ha odaadnám akkor is csak örökre. A szép ruhákat azért nem mert sajnálnám , az ócskábbakat pedig azért nem nem mert nem akarok vele megsérteni senkit. De ha lesz egy tényleg rászoruló család és nekünk már biztosan nem fognak kelleni , akkor oda fogom adni.

2010. máj. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
70%
Igen, kölcsönadtam. Van olyan ruha, ami már az 5. gyereken virít. Tény, hogy sok anyuka furcsán mos, magas hőfokon, és nekem is volt, mikor olyannak adtam, akinél megbántam. De ez benne van a pakliban, és túltettem magam rajta:) Jobb érzés segíteni, mert nagyon-nagyon sok pénzt meg lehet spórolni ezzel a ruhacserélgetéssel.
2010. máj. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
64%

Hát, én vagyok a másik oldal. A sógornőimtől több táska babaruhát kaptam kölcsön, ami most nálam foglalja a helyet, mert nem adom rá a gyerekre. A legtöbb cucc már 4-5 gyereken átment, iszonyú leharcolt, meg nem tetszik. NEkik őszi-téli születésű lányaik vannak, nekem most április elején született a fiam.Kaptam pl kölcsön egy overált, ami majd télen lenne jó a fiamra, rá van írva nagy betűkkel, hogy HOT GIRL, komolyan, ezt adjam rá? Talán a bodykat tudnám ráadni, de annyira rondák, kinyúltak, elhasználtak...persze, itthonra jó lesz jeligével, de szerintem minden nő, főleg az első babánál, szívesen vásárol a babának. Egy csomó, gyönyörű szép ruhát vettem a teszveszen, meg a tescoban mikor akciósak, tök jó minőségűek azok a ruhák, angol turikban meg új cuccok vannak potom áron. Ráadásul anyagilag annyira nem vagyunk megszorulva, hogy egy csomag tescos bodyt meg rugit ne tudjunk megvenni a gyereknek.

A kölcsönt nem akarom ráadni, mert mi van, ha pont azt fossa össze,nem tudom kimosni, vagy elszakad stb. NEm akarok külön erre figyelni.

Én kölcsön biztos nem adnék senkinek ruhát, csak odaadnám. Ami olyan fontos, vagy szép emlék kötődik hozzá, azt úgyis megtartom. A sógornőim presztízskérdést csinálnak ebből az egészből, és örömködnek, hogy már hány gyereken átmentek a ruhák. Hát, őszintén, látszik is...

Babakocsit nem fogadnék el, pont ezért, mert mi van, ha nálam esik szét.

Főleg, ha terveztek kistestvért, szerintem ne adj kölcsön semmit.

2010. máj. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Én csak olyannak adom oda, aki tudom, hogy 100%-osan vigyáz rá. Persze így is előfordulhat pár "baleset", ez benne van a pakliban. A legféltettebb darabokat ezért nem adom.
2010. máj. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Én csak pár darab kisebb méretű ruhácskát adtam kölcsön, már vissza is kaptam őket. Nem sokat, talán egy overállt (62-es), kb 10 db rugit, és pár darab pólót. Babakocsit, bébihordozót, légzésfigyelőt, stb, nagyobb dolgokat nem adtam kölcsön, mert azokat féltettem. Tudtam, hogy lesz hamarosan kistesója a lányomnak, és így is lett, már várjuk is, a pocakban van.
2010. máj. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!