Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Költözés 1 éves kisgyerekkel?

Költözés 1 éves kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

Eddig szülőknél éltünk. Viszont egyre rosszabb lett a kapcsolatunk, és ma anyukám bejelentette hogy kezdjünk el keresni valami helyet ahova költözhetnénk, mert nem lehet együtt élni velünk (amikor igazából ő az aki állandóan csak generálja a veszekedéseket de mindegy). Van egy hely amit a párom fog örökölni, oda mehetnénk mert az ő szülei nemrég költöztek ki onnan. De félek, hogy milyen lesz a fiunknak, hogyan fogja megszokni az új helyet. Mennyivel lesz nehezebb... Aki költözött már ilyen pici babával, az leírná a tapasztalatait? Milyen volt a babának? Gyorsan megszokta az új helyet? Nem ismerek ott senkit, félek hogy nagyon magányos leszek, mert amíg a párom munkában van nem lesz kihez szólnom se egész nap.

21N


2017. szept. 20. 08:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%

Hat igen, ugye ezert kell az egzisztencia, nem 19 evesen teherbe esni a semmire, a szulok nyakara szulni.

Anyukad generalja a veszekedest??? Az o sajat hazaban? Orulj neki, hogy megengedte, hogy eddig is rajta eloskodjetek, gyerekkel !


1 eves nem pici baba. Sot nem is baba.

A kisgyerekek jobban viselik az ilyet mint a felnottek, ezen ne aggodj.


Baratokat meg majd szerzel, nem kell otthon ulni, ennyi.

2017. szept. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ja, biztos itt maradhattunk volna eddig is, ha "élősködnénk" és nem fizetnénk semmit. Eddig is mi fizettük a részünket a számlákba, mindent magunknak vettünk meg. Nekem is jár a GYED mert dolgoztam már, és a párom is dolgozik... K...vára nem élősködünk senkin!!
2017. szept. 20. 09:16
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor mi költöztünk akkor a lányom 1,5 éves volt a fiam 2 hónapos. Lányom még pár hónapig kérdezgette mikor megyünk haza, ő az előző helyre gondolt. Dehamar megszokta.
2017. szept. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A családi viszonyokat nem kommentálnám. Költözés: én költöztem már 2 hetessel, 1 évessel, 2 évessel (ez 2 külön gyerek:D), most egy 4 és egy 2 évessel fogok(még mindig ugyanaz a 2 gyerek:D). Be voltam parázva hogy majd hogy megviseli, de valójában kb csak az érdekelte őket hogy a szülei ott legyenek. Most már nagyobbacskák, plusz így lesz ovi váltás is,meglátjuk hogy viselik, de te ne izgulj, 1 éves babának még te számítasz szerintem igazán!
2017. szept. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyerkocok tenyleg jobban viselik a koktozest.hidd el,van tapasztalatom sajnos.

A valasom utan sokszor koltoztem 2 gyerekkel.volt,hogy fel evente.sajnos igy jott ki.probaltam helytallni egyedulallo anyakent.eleinte a munka miatt volt nehez,mert alig volt 1 eves a kisebb,mikor valtunk.bekerult bolcsibe,a nagy par honappal elobb oviba es rengeteget voltak betegek.altalaban a 3 honapos probaido alatt elkuldtek,mert tobbszor voltam tappenzen.igy mindig vissza kellett mennem a szuleimhez.uj munkahely,par honap sporolas,uj albi.

Engem ezerszer jobban megviselt a sok koltozes mint a gyerkeket.ok mindig megtalaltak a jo oldalat a dolognak..

Vagjatok bele,jobb lesz mindenkinek.

2017. szept. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%
Meg jo, hogy fizetitek a reszeteket a szamlaba es mindent magatoknak vesztek ... ha mar ingyen laktok valahol !
2017. szept. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Pár napig furcsa lesz neki a lakás és ennyi.

De ha sok a veszekedés, vagy nem is sok, de érzik, akkor annyi változás lesz, hogy "megkönnyebbül". Mi 5 hónapos koráig laktunk anyósnál (Lakásvásárlás miatt költöztünk haza külföldről). Jóba voltunk, vagyunk,de csak nem volt az igazi a generációs különbségek miatt. Még pici volt a fiam hogy elköltöztünk, de onnantól kezdve nem ismertem rá a kis ölbebabámra. Már másnap olyan szinten nyugis volt, hogy öröm volt nézni. Én is megnyugodtam,a fiam is. :D


Az meg mi hogy nem lesz kihez szólnod? :) Ott a gyerek, elmentek boltba, játszótérre(ha nem esik majd), játszóházba, cukrászdába, megismerkedsz más anyukákkal, barátságot köthetsz, vagy a szomszédokkal. Én kiugranék a bőrömből a helyedben. :)

2017. szept. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Gyereket költözés nem viseli meg, ha az nem valami más okból történik, mint válás, haláleset...

1 éves gyereknek semmi baja nincsen.

Anyukádnak teljesen igaza van, az az ö háza, eddig segített, most már a ti feladatotok mindent megteremteni.

2017. szept. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Amúgy nem releváns a kérdéshez, de azért lakunk itt, mert anyukám azt mondta, hogy nem szeretné, ha elköltöznénk, mert minél több időt szeretne tölteni az unokájával, és amúgy se szeretne egyedül maradni öregségére. Szóval ezért fogadtuk el, hogy itt lakjunk, ahelyett hogy hitelre fel tudtunk volna újítani egy házat. De mindegy, jobb lesz mindenkinek ha elköltözünk, csak nem értem ezt a hirtelen fordulatot, mivel pár hete még nem ezt mondta. És így elég nehéz, hogy érezzük, hogy nemkívánatosak vagyunk itt, és minél előbb menjünk amerre akarunk.
2017. szept. 20. 12:12
 10/13 anonim ***** válasza:
10 hónapos korában költöztünk, azért látszott rajta h érzi a változást. Mi albérletből mentünk kertes házba. De különösebben nem viselte meg pedig én is aggódtam miatta. Neki még ott az otthon ahol anya és apa, sztem nem lesz gond. Megszokja az új helyet hamar.
2017. szept. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!