Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem vicces, amikor a szülők...

Nem vicces, amikor a szülők jönnek azzal, hogy valami, különleges, szép nevet szeretnének adni a babának és akkor "Luca, Lili, Zoé" nevet mondanak? Nem tűnik fel nekik, hogy ezek a nevek manapság már tucatnevek az oviban?

Figyelt kérdés
2017. szept. 20. 12:25
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:

Ha mindegy a név,akkor miért gondolkodnak rajta ennyit?

Nem az a baj, ha a gyerekének valaki a Luca nevet adja,hanem az a vicces,amikor úgy adja elő, hogy különleges név.)))

Nem, nem az.

Oviban tucat.

Viszont amikor Imre nevű kisgyerek jött az oviba, hirtelen nem tudták hova tenni a gyerekek, hogy fiú vagy lány.

2017. szept. 20. 15:03
 12/42 anonim ***** válasza:
86%
A kislányom Zoé számunkra különleges a jelentés (élet) miatt. Nem érdekelt hogy mennyire tucat név hiszen a férjemnek meg nekem kell hogy tetszen nem másnak. Amikor megszületett ránéztem és nem is tudtam volna másik nevet elképzelni neki.
2017. szept. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
0%

Ezek tuti kulonlegesek.😂😂


'Új nevek, amiket 2014-től már lehet adni a születendő babáknak: Aglent, Alirán, Bahar, Béta, Elif, Árlen, Benke, Bere, Létó, Sáfély, Sudár, Erátó, Kilit, Mikolt, Györke, Ében, Móka, Miron, Ata, Témisz, Kara, Harka, Absa, Zejnep, Küne, Cseresznye, Hárs, Dió, Fahéj, Fehér, Móka, Március, Gesztenye, Torna, Ozora, Sáfrány, Göncöl, Szeder, Balzsam, Színes, Remény, Béke, Áldás, Amondó, Bojtorján.'

2017. szept. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:

Egy ismerősömnek tucat-vezetékneve van, ehhez választott egy -álatala különlegesnek tartott ,de ma abszolút tucat nevet, mert nem akarja, hogy Kis Katalin 2 legyen a gyerek, hanem legyen inkább Kis Lili(nem ez a neve,de ez a szint, tucat-vezetéknév és hozzá egy különlegesnek tartott,de ma tucat-keresztnév) és most meg van sértődve, hogy az osztályban van egy másik Kis Lili is,akinek a szülei szintén különlegeset akartak.

Választottak volna Ágnes nevet pl, évtizedek óta nem hallottam Ági nevű kisbabáról.

2017. szept. 20. 17:31
 15/42 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, mondjuk ez igaz, mikor mi vártuk a lányunkat és megmondtuk mi lesz a neve, lehurrogtak hogy milyen tucat, válasszunk különlegesebbet, és felsoroltak párat. Nos, még nem találkoztunk mással a 12 év alatti korosztályból akinek ez lenne a neve.
2017. szept. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
23%
Van ismim aki a Zoldike Eperke nevet adta a kislanyanak. Kinek mi a kulonleges. De arra figyelni kene , h ha a gyerek felnott lesz hogy el egyutt az ilyen 'kulonleges' nevvel. 😀
2017. szept. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó, nekem ismerősöm a Cseperke Eperke és a Tea Mandula neveket adta az ikreinek:-D
2017. szept. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
93%

Ha már itt tartunk:ikerlányok:Eperke és Szamóca... nem mertem röhögni,mikor hallottam...

A mi kislányunk a Kinga nevet fogja kapni.Nem különösebben különleges,bár manapság ritkán lehet összefutni Kingákkal...

2017. szept. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
A Kinga valóban sosem volt tucatnév.
2017. szept. 20. 19:00
 20/42 anonim ***** válasza:
93%
15 hetes vagyok es ha lanyunk lesz Hermina nevet kapja.😊😍
2017. szept. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!