Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem vicces, amikor a szülők...

Nem vicces, amikor a szülők jönnek azzal, hogy valami, különleges, szép nevet szeretnének adni a babának és akkor "Luca, Lili, Zoé" nevet mondanak? Nem tűnik fel nekik, hogy ezek a nevek manapság már tucatnevek az oviban?

Figyelt kérdés
2017. szept. 20. 12:25
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

Hermina Mária Amália anhalti hercegnő (Hermine Marie Amelie Fürstin von Anhalt-Bernburg-Schaumburg-Hoym) (Hoym, Szász-Anhalt, 1797. december 2. – Buda, 1817. szeptember 14.) az Anhalt-Bernburg-Schaumburg-Hoym házból való hercegnő, József nádor második felesége, István nádor édesanyja. Házassága révén osztrák főhercegné, magyar királyi hercegné.


Lányáról Habsburg–Lotaringiai Hermina Amália főapátnőről nevezték el a Herminamező Bp-en

2017. szept. 20. 21:14
 22/42 anonim ***** válasza:
57%
20as, a Hermina szép név, ismert de még sem olyan gyakori(én hármat ismerek csak) és a becézése, Mina is cuki.
2017. szept. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
Nekem a Vilma és a Hedvig a kedvenceim.
2017. szept. 20. 21:18
 24/42 anonim ***** válasza:
70%
Azok is szép nevek:-) Az én kislányom Julianna.
2017. szept. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:

Julianna...ritkán hallani, nagymamám neve is ez volt.

Érdekes, a Júlia mennyire elterjedettebb. Annak van most egy reneszánsza bizonyos körökben.

És nagyon-nagyon régóta most hallottam először egy kislányt így szólítani a strandon.

2017. szept. 20. 21:25
 26/42 anonim ***** válasza:
70%
Hát igen, mi se találkoztunk még 12 év alatti Juliannával, mindenki meglepődik mikor bemutatkozik. Most 4 éves. Ami nekem még nagyon tetszik az a Marianna és a Henrietta.
2017. szept. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
0%

Ami egyiknek csunya masiknak szep.

De sztem ne keverjuk azzal a neveket , h attól h vmi ritka még szép is. A Zoé név nekem sem tetszik,sem Benett sem Jázmin..es? Nem is kell tetszen mindenkinek.:) az én gyerekeim neve sem hiszem h vmi nagy kedvelt nevek ( Balázs és Izabella) nekunk tetszik ez a lényeg. Innentől más nem érdekel. :)


Persze vannak csúnya nevek meg amire azt mondtam pont tegnap hogy MIVAN? (ikerlányok szulettek itt, Janka Menta,Hanka Eperke)

Na itt van az a pont , ahol sajnálom a gyerekeket. Egy Zoét nem sajnálok, csak a hideg ráz ettől a névtől..meg még pártól (Judit, Borbála, Zsigmond pl)

2017. szept. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

Benett, mint a kenguru.

Ez is érdekes név, amíg Sebestyén Balázs nem nevezte így a gyerekét, addig nem hallottam a nevet a környezetemben, azóta viszont dömping van::)))

Ez olyan vicces:))

2017. szept. 20. 21:40
 29/42 A kérdező kommentje:

Jázmin is kb Dammak Jázmin óta terjed.

Pedig az ilyen beszélő nevekkel vigyázni kell, mi van ha Jázminka felnőve 150 cm , karika lábú,szemüveges lesz?

2017. szept. 20. 21:43
 30/42 A kérdező kommentje:

Mostanában egyébként az emberek annyira nem akarnak tucatneveket adni, hogy a "ritkaságokból" lesznek az új tucatnevek.

Aztán majd 50 év múlva ,amikor Zoé nénik, meg Bence bácsik lesznek,akkor ezek lesznek az "öregnevek" az akkori fiataloknak és akkor újítani akarnak és adnak a gyereküknek Ilonát.

2017. szept. 20. 21:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!