Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem vicces, amikor a szülők...

Nem vicces, amikor a szülők jönnek azzal, hogy valami, különleges, szép nevet szeretnének adni a babának és akkor "Luca, Lili, Zoé" nevet mondanak? Nem tűnik fel nekik, hogy ezek a nevek manapság már tucatnevek az oviban?

Figyelt kérdés
2017. szept. 20. 12:25
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
78%

Egyetértünk a beszélő nevekről. Van ismerősöm, 120 kilós, pattanásos, zsíros hajú igazi rocker csaj, és Csöpi a neve.

Másik ismerősöm 160 centis, 40 kilós, igazi szemüveges, kocka gyerek, ő Turul.

Harmadik testépítő, tiszta izom, kompasz, szolis bőr, ő Ariel.

2017. szept. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
Egyetertek. Bar ha tucatnev tetszett volna meg akkoriban akk azt adom. De nemtudod elkerulni. Ha akkor nem tucatnév kesobb az lesz. En Lilla vagyok es regen egyet se ismertem most kezd azis tucat lenni.:)
2017. szept. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:

Csokonai a Dorottyában azért választotta a vénlányoknak a Dorottya,Orsolya, Rebeka és Márta nevet, mert ezek akkoriban öreglányneveknek számítottak.

Ma a Dorottya és a Rebeka kifejezetten népszerű,de az az Orsinak is volt egy reneszánsza a 70-80-as években.

Zsófit, Emmát, Esztert 50-60 éve öreglánynévnek tartották, mióta Jakupcsek szült,azóta özönlenek az Emmák, előtte a legfiatalabb Emma 50 éves volt,akit ismertem, de volt egy századelőn született nagynéni is.

2017. szept. 20. 22:13
 34/42 anonim ***** válasza:
36%

Lassan harminc vagyok, 3 Kinga osztálytársam volt általánosban és 2 gimiben. Dorkákkal is tele voltak az osztályok meg Krisztinával is.


Én tucatnévnek tartom mindkettőt, de ettől még a Dorottya szerintem szép, különleges hangzású.


Ismerek egy Hermina nevű kecskét, nem adnám a gyerekemnek, mert számomra nem különleges, egy kecske jut róla eszembe és a hangzása sem tetszik.


Annakidején én is Zoét választottam a jelentése miatt, meg mert az egyik gyerekkori kedvenc nevem, amit egy mesében hallottam.


Nem néztem statisztikákat arról, mennyire gyakori az adott név, de ha láttam volna, hogy ott van a top 10ben, akkor is ezt választom. Egyébként nem tudtam, hogy népszerű, mivel nem forogtam gyerekes körökben, az osztályon meg egy Zoé sem volt, úgy adtam a nevet, hogy azt hittem, az első 100ban sincs benne, mivel ki nézte volna azt a nem túl népszerű műsort gyerekkorában, még csak nem is a tvben ment.


Fogalmam sincs, hogy terjedt el, de nem is baj, hogy elterjedt. Azt jelenti, hogy valóban szerethető és szép név, ha mások is értéket látnak benne.


Most második nevet keresek a gyereknek, hátha zavarja, hogy többeknek is ez a neve, a Kamillát majdnem megtartottam, erre 2 Kamilla is született 1 hónapon belül ismerősi körben.. ennek a második névnek megkülönböztető szerepe van, szóval lényegesebb a ritkaság, mint a szépség, de nem sokkal.


Amúgy a bölcsis csoportjában és az ovisban sincs Zoé.


Nekem tucat nevem van, nem a tucatsága miatt nem szeretem, hanem a sokfajta becézhetősége miatt, mindenkinek el kell magyarázni, hogy szeretem, ha szólítanak, és nem is mindenki jegyzi meg. Ezért is örültem, hogy a Zoé nem becézhető.


Nem azért nevezi el senki a gyerekét Benettnek, hogy olyan legyen, mint Balázsé, hanem eddig nem hallották vagy nem tudták, hogy lehet ilyet adni. Szerintem egész jó név, a Noel hangzása is tetszik.


A névlistát én is átolvastam, másodszorra feltüntek olyan szép nevek, amiket elsőre elvetettem egy pillanat alatt. Mondjuk mint a Teodóra.

2017. szept. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

Divathullámok jönnek-mennek mind a ruhaiparban, mind a névválasztásban is.

Az én nevem Eliza, 30-on túl vagyok már, kisgyerekként "nagyon különlegesnek" számított a nevem, névnapom általános iskolában nem is volt, csak utána. :D Én elvoltam vele, bár az picit zavart, hogy süketek az emberek, és 10-ből 3 ha megértette elsőre (általában ezekre értették: Erika, Aliz, Elvira). Ma nem tudom a gyakoriságát, bár most megnéztem: 2014-től van benne az első százban, pontosan 66-81. hely között mozog.

2017. szept. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

Eliza mostanában kissé gyakoribb.

De még korántsem tucatnév.

Legidősebb általam személyesen ismert Eliza 27 éves.

2017. szept. 21. 14:26
 37/42 anonim ***** válasza:

Eliza az unokahugom pl aki most 10 eves.

Zoe pedig sztem Zoltan Erikatol ered ugyanis az O lanya Zoe es innentol jott a Zoe aradat.😀

Nem az a lenyeg h kinek milyen nev nem tetszik. Hanem h a gyerek kesobb batran tudja mondani h mi a neve. Nem ugy mint Szeder es Dio.😂😂😂 Sajnalom Oket dehat nah.. Van akinek a Jozsef es Ferenc a kedvenc. Korhazba 3 Gabor volt az osztalyon 1 Attila 2 Tamas. Kislanyoknal volt Aliz (kutyamat hivtak igy) , Tamara , Napsugar , Bernadett , Izabella.

2017. szept. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
Utso vagyok. Nevem Aniko. 30 elmultam. Altalanosban rajtam kivul 2 Aniko volt most egy baba sincs akit igy hivnak. 😀 84ben ez volt a tucat nevek egyike? 😀
2017. szept. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:

Az Anikó sosem volt tucatnév, bár gyakrabban adták ,mint most (nem is ismerek 20 alatti Anikót)

Viszont mostanában Anna-dömping van és nagyon trendik az Anna-változatok, Panna,Panka, Annaliza, Annamária,Anina, Nina, Ninett, Ninetta, Annaléna,Annaróza.

Érdekes a Rozi-divat, Koós Réka óta.Nem is olyan régen a Rozi parasztnév-volt, most meg trendi.

Sára ugyanúgy.

2017. szept. 21. 19:34
 40/42 anonim ***** válasza:
91%
Mikor eldöntöttem,hogy a kislányom Zoé lesz, még sehol nem volt felkapott. Valahol hallottam ezt a nevet és beleszerettem,a jelentése élet. Az meg, hogy most felkapták pont nem érdekel,nekem akkor is ő a legkülönlegesebb.
2017. szept. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!