Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem ismerik el az...

Miért nem ismerik el az anyaságot?

Figyelt kérdés
Gyűlölöm, mikor megkérdezik egyesek, hogy mitől vagyok fáradt. Friss anyuka vagyok, háztartást is csak 1,5éve vezetek. Főzök, mosok, takarítok, vasalok, boltba járok, ellátom a babámat, és mindent megcsinálok, ami ehhez tartozik. De ezt Nektek nem kell elmagyarázni. Miért hiszi mindenki, hogy a ház magától tiszta, és én egész nap csak játszadozom a babámmal, és lógatom a lábam? :,(
2010. máj. 27. 18:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem tudom én sem. A sógornőmék is azt hiszik ez az egész csak csupa móka és kacagás. Most ők is gyereket akarnak mert nem akatr már tovább dolgozni. Mondtam neki, hogy ettől nagyobb meló nem létezik mint az anyaság, hogy éjjel-nappali ügyelet és nincs szabadság de ők csak azt látják, hogy a kismamák milyen nyugisan sétálgatnak az utcán. Akinek nincs gyereke vagy van segítsége (nekem egyáltalán nincs) az nem tudja milyen ez igazából.
2010. máj. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert nincsenek benne.

Ha lenne gyereke annak aki ezt mondja, talán nem is mondaná:)

Az én férjem is kérdezgette: Te miben fáradtál el?Te tudsz pihenni, hiszen itthon vagy...Szinte természetes hogy főzök mosok takaritok, kertészkedek, + a gyerekkel foglalkozom, és hamarosan emellett még dolgozni is fogok.

Na ettől a falra mászok mondtam ha nem ismeri el hogy ez nagyobb meló mint egy irodában üldögélni, akkor cserélek vele 2 napra és meglátjuk azután is ez lesz e a véleménye.

2010. máj. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Na igen.A nagymamám mindig mondta:"Az asszony munkája csak akkor látszik,ha nincs megcsinálva"(rendetlenség,mosatlan edény,stb...)
2010. máj. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Látom, sokan vagytok így, mint én :( Az utolsó nagy igazság!! Az természetes, hogy rend van, tele a hűtő, gőzölög a megfőzött ebéd, a baba jókedvű, tiszta, illatos, de ha valami hibádzik, akkor azt mindenki észreveszi azonnal... Jó lenne, ha lenne erre megoldás, de minél jobban bizonygatom, hogy ez igenis nehéz, annál hülyébben érzem magam tőle... meg jön a "Te akartad, ne siránkozz" Dehogy siránkozok, csak ne kérdezzék már meg minden nap, hogy mitől fáradok el... :(
2010. máj. 27. 19:15
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nagyon is sokat tapasztalom ezt....főleg férfiaktól...sajnos a férjemtől főként! :( Nem képes megérteni, hogy mennyire kemény munka tud lenni 24 órában itthon egy kúszó, mászó, örökmozgó, járni tanuló babával, úgy hogy mellette az ember megcsinálja a szokásos dolgokat. Felháborít, elszomorít a dolog. És nagyon igaza van a hozzászólónak, aki a nagymamáját idézte.... nagy bölcsesség
2010. máj. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem legutóbb elnézést kért, mert két óra alatt amíg kozmetikusnál voltam, teljesen lefáradt. Előtte mindig piszkált ha kupi volt. Úgyhogy én elégtételt vettem már :)
2010. máj. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
én szombaton megyek moziba, meglátom, hogyan boldogul az apuci. Mondjuk hagytam már itthon Őket kettesben, de mivel most 8hetes a picim, még sok "gondja" nem lesz Vele. Esetleg, ha nem alszik. Amúgy mikor itthon hagytam Őket, előtte elaltattam a kislányom, mire hazaértem még mindig aludt, apuci meg bicót szerelt a kertben... szóval erről ennyit...
2010. máj. 27. 21:35
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

En most karorvendo leszek kicsit elore is elnezest!!

Engem unokatesom piszkal mindig, hogy nyuzott vagyok, meg mar nem siminkelek minden nap mint regen (egyreszt minek, masreszt nem akarok, hogy a lanyom alapozot nyalozos fejemhez bujjon oda), es szerinte ez feler az igenytelenseggel....

En az a tipus vagyok akinel enni lehet a foldrol es inkabb nem alszok, de rend legyen.

Na ez a babaval azert valtozott!!

Mar csak havonta 1szer takaritok ablakot stb

Most 17 hetes kismama az unokatesom es nagyon varom, hogy o szules utan mindig talpig sinkben foge boltba menni, vagy jo lesz a melegito is :D

Tudom csunya dolog, de vegre leszall rolam!!

2010. máj. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerkőcöm van, az egyik egy mitugrász 26 hónapos, a másik egy 5 hónapos, aki nem sokat van el egyedül...

apa dolgozik, én mosok, főzök, takarítgatok, és gyereket nevelek.

Megmondom őszintén, én nem fizikailag fáradok el, hanem agyilag... Talán rosszabb, mint a fizikai fáradtság! Iszonyat nagy odafigyelést kíván a gyereknevelés, amit csak az nem tud, aki nem éli át nap mint nap!

Apa elismeri, hogy nehéz..

Van segítségem, anyukám, de nem mindig. És még így is piszok nehéz!!!! De nekem agyilag, lelkileg! Mert nem tudok kikapcsolódni sehol, és csak gyűlik-gyűlik bennem...

2010. máj. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

mert sose csinálták még, vagy annyira régen csinálták, hogy már el is felejtették.

én már csak azt utálom jobban, mikor azt mondják, hogy "te akartad!" (mert tudta a hóhér, hogy ez mivel jár...) meg hogy "ezért fizetnek!" (nemtom a gyes-re gondol, ami a pelusra se elég???)

2010. máj. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!