Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem ismerik el az...

Miért nem ismerik el az anyaságot?

Figyelt kérdés
Gyűlölöm, mikor megkérdezik egyesek, hogy mitől vagyok fáradt. Friss anyuka vagyok, háztartást is csak 1,5éve vezetek. Főzök, mosok, takarítok, vasalok, boltba járok, ellátom a babámat, és mindent megcsinálok, ami ehhez tartozik. De ezt Nektek nem kell elmagyarázni. Miért hiszi mindenki, hogy a ház magától tiszta, és én egész nap csak játszadozom a babámmal, és lógatom a lábam? :,(
2010. máj. 27. 18:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Én tök egyedül vagyok egy 2,5 hónapos babával. Segítségem nulla! Vagyis csak minden második hétvégen, mikor a férjem itthon van. Minden nap hajnalban megykéső este jön:( van úgy, hogy fürdés előtt egy órával landol, no akkor játszik a gyerekkel, aztán fürdetés, vacsi és ez így megy. 2 hete akadtam ki nagyon, mikor jött anyósom és megjegyezte, hogy "ablakot kellene pucolnod, mert látszik rajta a por" Azt hittem felrobbanok! De persze azt nem mondta, hogy eljövök vigyázok a kicsire valamelyik du. és addig te csináld meg! Minden nap, vagy minden másnap főzök, mosok, vasalok, takarítok, gyerekkel játszom, szoptatok stb;stb. Este meg csak zuhanok az ágyba. Ilyenkor hajnalban van egy kis időm szinte leülni a gép elé. Hát nem fenékig tejföl az itthonlét!
2010. máj. 28. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, nekem is kedvenc beszólásom a " te akartad".... orrba tudnám vágni olyankor!!! Mintha ő nem akarta volna, ugyan úgy, dehogy is nem!!! sőt.... nálunk inkább a férjem akarta jobban a babát...aztán persze én küszködök vele, neki marad a napi 2*5 perc babázás....
2010. máj. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
naja... imádom a párom, nagyon kedves, tényleg nagy jó Vele. De mikor este hazaér, és a kezébe nyomom az üvöltő gyereket, hogy végre tudjak enni egy pár falatot, és 2 perc után lerakja, hogy "így üvölt, meg úgy is, akkor meg nem mind1?" Na akkor tudnék felrobbanni, mert én nem azért vigasztalgatom egész nap kézben, hogy aztán Ő jöjjön, és letegye... Na de ja... nagyon sokan vagyunk így, ahogy elnézem... Ilyenkor mindíg abból merítek erőt, hogy gyönyörűszép a kislányom és Érte megéri :) Kitartás lányok!
2010. máj. 28. 09:18
 14/20 anonim ***** válasza:
79%

Az en frejem is nagy segitseg :S a lanyunk meg a hamijat sem fogadja el tole :S

Az igaz, hogy sokat dolgozik, de szabadnapjain meg csak az x-boxot nyomkodja :S

Mi kulfoldon elunk.

A lanyom elmult 3.5 honapos, de pl apukam meg nem is latta :S

Nekem tenyleg nulla segitsegem van.


(en irtam, hogy unokatesom kotoszkodik, hogy nincs idom sminkelni)

2010. máj. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Amúgy én is azt kívánom mindenkinek, aki lenézi a munkámat, hogy tapasztalják meg. Szerintem nincs ezzel semmi gond. Amúgy segítségem nekem sincs nagyon, csak akkor riasztom anyukámat, ha egyáltalán nem lehet letenni a kislányom, mert mondjuk fáj a pocija (ilyenkor képtelen vagyok letenni és hagyni tök egyedül sírni), és nekem mondjuk főznöm, vasalnom kell, amit babával a kezemben lehetetlen. Szörnyű lehet Neked, hogy még ennyi segítséged sincs :(
2010. máj. 28. 10:42
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nehezebb egy kicsit idonkent, de Nalatok sincs mindig ott valaki.

Anyosomek itt voltak 1 hetet.Alig vartam, hogy hazautazzanak, mert tobb dolgom volt mint elotte :S

Atjottek a szalodabaol es rogton kezdtek, hogy ezt csinaljak Nekik meg azt :S

Leadtak a heti rendelest, hogy mit is akarnak enni.

Azon kivul, hogy kesz anyagi csod volt az 1 het meg jol ki is keszultem.

Rajottem Nekem jobb egyedul, mint egy akadekoskodo anyossal!!

Lehet Nektek a nehezebb neha :D

2010. máj. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Én már attól kikészülök, ha csak szóba kerül, hogy jön az anyósom. Ő is csak annyit tud, hogy ezt kéne, meg azt kéne... Az unokával szinte nem is foglalkozik. Mikor terhes voltam még, olyan feladatokat adott, mintha minimum a bejáró nője lennék... Az meg, hogy Neked odaültek a nyakadra... Hát szörnyű. Én biztos kipateroltam volna Őket :D Persze igazából nem tettem volna meg, de gondolom Neked is ez járt a fejedben :) Anyum nagyon jó segítség, Ő kiszolgálja magát, ha valami kell, és addig marad csak, amég segíteni tud, sosincs a terhemre :) Szóval nekem ennyivel könnyebb :) De azért sokkal fárasztóbb az anya-háziasszony-asszony szerep, mint ahogy én azt képzeltem. És akkor még hol van az, hogy nő is szeretnék lenni néha...
2010. máj. 28. 13:16
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit orulok, hogy nagyon nagyon messze vannak tolunk.

1 varosban eltunk egyebkent es nem is messze egymastol.Mindig rajtunk lognanak, ha otthon lennenk.

A legfobb gondom Veluk az, hogy sajnos leragadtak a 30evvel ezelotti dolgoknal es ra akarnak kenyszeriteni arra.

Ha ez nem lenne meg eleg jol el is viselnem oket.

Mert azzal nincs gond ha elmondja a velemenyet,csak azzal hogy eroszakos es ha en nem teszem meg akkor o akarja (pl 7 hetes lanyomba csokinyulat tomni).

2010. máj. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

" A férj a nap végén haza érkezik családjához. Belépve a ház ajtaján óriási kupleráj fogadja; a földön mindenfelé játékok, a bútorok felforgatva, a virág a földből kiborítva, a kuka tartalma a konyha padlón hever, mosatlan edények mindenfelé. A férj aggódva szalad fel az emeletre, ahol hasonló látvány fogadja, minden a feje tetején áll. Végre megtalálja feleségét és csemetéit a tv előtt, asztalra feldobott lábbal enni és kacagni.

-Atyaég asszony! Mi történik itt és mi ez a felfordulás!- kérdezi a férj

-Tudod Drágám, -feleli az asszony kissé karcos hangon- tegnap azt kérdezted tőlem, hogy mi a fa@t csinálok én itthon egész nap?! Na, ma nem csináltam!"


Szerintem ez magáért beszél!

Remélem picit feldobott titeket! :)

2010. máj. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
nagyon szupi, lehet, hogy kipróbálom :D
2010. máj. 31. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!