Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok az anyukák akik mindig...

Azok az anyukák akik mindig topon néznek ki babysittert tartanak hogy ennyi idejük marad magukra?

Figyelt kérdés
Ápolt megjelenés, beszárított haj, smink, szép körmök, divatos ruhák. Közben minden tiszta és a baba is ápolt, rendezett. Délelőtt kávéznak a városban vagy éppen sétálnak a plázában vagy a Deák téren. Aki otthon van és mos,vasal,takarít,főz,bevásárol és a babával is foglalkozik annak mikor marad ideje körkefével hajat beszárítani és sminkelni? Az ilyen anyukáknak babysitterük vagy takarítónőjük van? Anyuka segít nekik? Aki rendesen végzi a dolgát az olyan hullafáradt hogy ereje nem marad magával foglalkozni a kicsi mellett.
2017. szept. 24. 22:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
84%

Egyébként soha ennyi időm nem volt, mint most.

A gyerek eszik-alszik, néha sír, de nem lóg órákon át a mellemen...

Majd ha már menni fog, érdekesebb lesz a dolog, de nem nehezebb.

2017. szept. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Az én helyzetem extra, nálunk 110 négyzetméter a lakása amit nem negyedóra kitakarítani. A negyedóra valami pici másfél szoba lehet vagy nem alapos munka. Aki rendszeresen takarít annak a kezén és a körmeim meglátszik. Vasalás is elvesz egy órát minimum. De hasznos választ nem kaptam.
2017. szept. 25. 16:27
 13/21 anonim ***** válasza:
88%
Pedig többen leírták neked, hogy naponta hány percet(!) vesz igénybe a haj, illetve smink művelet. Ha ezzel az infóval nem tudsz mit kezdeni, akkor nem is akarsz, ne haragudj.
2017. szept. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
84%
Most milyen választ vársz????/ hogy aki kicsit is törődik magával, hogy a férjének legyen kedve megdugni meg úgy amúgy is, az tuti leszarja a gyerekét vagy mocsokbam úszik a lakása? Süt belőled a rosszindulat. Pl a divatos ruha hogy jön ide? Nehogy már ne lehessen megoldani hogy havi 1x az apa legyen a gyerekkel és anyuka elmehessen shoppingolni ha kedve tartja. Az más kérdés, ha az anyagi keret nem engedi. Hajat mosni meg nem kell mindennap. A smink kb 10 p. Egyébként meg van olyan gyerek aki átalussza az éjszakát, nem hasfájós, nappal is eljátszik. Szerinted akinek ilyen gyereke van, ezért nem úgy néz ki mint a mosott szar az nem végzi rendesen a dolgát? Nevetséges vagy. Persze lehet az is hogy valakinek bejárónője van és babysittete is. Tipikus mártír vagy.
2017. szept. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
84%
Valóban nekünk csak 72 nm a kecó. De azt is max félóra kitakarítani, ha az ember folyamatosan rendbe tartja.
2017. szept. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
87%
Én csak azt nem értem, h mielôtt megszületett a gyereked, hogy oldottad meg ugyanezeket? Gondolom nem mackóban mentél dolgozni, a hajadat is mostad, és a házat is ugyanúgy takarítottad. Akkor most mi is a probléma? Nekem sokkal több szabadidôm van mindezekre, mint amikor dolgoztam. Persze kifogást mindig lehet találni, a 110 nm-ed pontosan az.
2017. szept. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Amúgy meg néha lejebb kell adni az igényekből. Most hülye példa de van aki a konyharuhát/ ágyneműt/ alsógatyát is vasalja. Hát számomra ezek tök haszontalan, felesleges dolgok. Valószínűleg a férjem is többre értékeli ha adok magamra, mint ezeket.
2017. szept. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Haj 15 perc kivasalni, smink 5 perc.


Sima körmeim vannak, se lakk, se műköröm, de formára vágom és rendben tartom.


Egyedül voltam egy gyerekkel egy 40nmes lakásban.


Magamat nem szivattam kávézgatással idegen helyen, szoptattam, pelenkázni kellett, macera volt egyedül egy babával. A lakás könnyen tiszta marad, ha csak te vagy benne egy babával. Egyedül a szemét termelődik és a mosogatnivaló.


Ritkán vasaltam, cserébe 90 fokon mostam a fehér bodykat.


A vasalás nem nagy kunszt babaruhánál, ellepi a vasaló az egészet.


Szerintem egy babával nem nehéz, csak nehezebb, mint baba nélkül.


Viszont most egy 3 évessel irdatlan nehéz, és fel sem fogom, hogy tud valaki egynél több gyerekre figyelni, miközben mosogat vagy hajat vasal.


Le a kalappal az egyedülálló többgyerekesek előtt. Egy gyerek egy felnőtt még nem okoz különösebb nehézséget, de egy baba és egy ovis igényeit kielégíteni nem egyemberes meló.

2017. szept. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Most egy éves a fiam. Mióta mászott, majd járt lett nehéz logisztikáznom a dolgokat. Ő ébreszt reggel, korán fekszik korán kel. Amit lehet este megcsinalok, de van hogy totál kidolve alszok. Nagyon mozgékony, örökké azt kell figyelni nem okoz e magában kárt, elesett már úgy a padlón h kórházban kötött ki, így jarolapon egyedül nem hagyom. Ez marha sok időt elvesz a napból, mert csak akkor tudok egyebet csinálni ha jarókába rakom v alszik. Szobaban meg felmászik a polcra, sajna nem tudtunk minden bútort gyerek biztonsagosra cserelni. Mostanában a napom abból áll hogy pakolok utána, én hagyom h felforgassa a lakást, azonkívül játszón is egyre többet vagyunk. Néha úgy érzem sosem érek a feladatok végére, ritkán van popec eend és tisztaság mindenhol, de nagyjat minden nap végig veszem. Konyha ő szobája általában mindig popec.

Nekem nap függő, hogy ezekre a dolgokra mennyi időt tudok szánni. Én nem vagyok egy tipp topp anyuka, annyira nem is járok közösségbe. Ha igen, mostanság egyre gyakrabban mert igenyli ő is, aznapra már reggel sminkelek, ha úgy adodna kávézóba is mennék csinosan, de nyilván nem minden nap. Bár a férjemmel délután szoktunk gyakrabban menni. Más napokon délelőtt csapzott hajjal, maciban eljatszok vele, főzök, kitakaritok, és mikor elaludt hajat mosok, sminkelek.

Ha barátokkal, rokonokkal találkozunk (távol lakunk most mindenkitől) előtte napokra beosztom a hajfestést, köröm (napi sokat mosogatok, melóban örökké kentem itt feladtam, ha este festem örökké felébred a száradásba)

Főzni nem tudok naponta, de igyekszem. Én már unom a rendeloset aztan már a gyerkőcnek is inkább a hazai ízlik, bár előtte is saját pépeket kapott, ritkán üvegeset.


Nálunk a nagyi sokat itt van vele, akkor boltba megyek, bár tescobol is szoktam rendelni. Olyan dolgokat intézek kint amihez nem szívesen cipelem el.

Tudnám jobban is csinalni, kicsit lusta vagyok, csetelek is sokat, szerintem mindenre van ido, csak be kell osztani, abba meg bele lehet jönni

2017. szept. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Mi az hogy hasznos választ nem kaptál?? Leírta mindenki, hogy ő hogy oldja meg, és mire jut ideje. Nem tudom mit vártál. Kéz a kézben szidni más anyukákat? Ari vagy :)
2017. szept. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!