Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Heti 3-4 nap egyedül a babával...

Heti 3-4 nap egyedül a babával? Vagy utazzunk ki vele mi is?

Figyelt kérdés

Tavasszal fog megszületni a kisbabánk. Viszont a barátom külföldön tanul és még jövőre kezdi az utolsó évét... Nem akarja otthagyni, mert hatalmas álma volt az az egyetem és nekem sem lenne szívem azt mondani, hogy de, igenis költözzön teljesen haza. Szóval most az a felállás, hogy jövő szeptembertől ingázik Anglia és Magyarország között hetente.

De félek, hogy nem bírnám egyedül a picivel. Mert mondta anyukám, meg a barátom anyukája is, hogy segítenek bármiben, a nagyszüleink is támogatnak minket. De nyilván nem költöztethetem ide őket fél hetekre.


Az is eszembe jutott, hogy esetleg mi is kimehetnénk a picivel és úgy elég lenne havonta egyszer, kétszer hazajönni. Ezt még nem mondtam senkinek és félek, hogy anyukám ki fog borulni. Mert már így is nagyon lelkes, meg már vett babaruhákat, néha úgy érzem, jobban várja, mint mi. :)

Plusz kint nem lenne semmi segítségem, a barátomon kívül senkire nem bízhatnám a babát. Vannak Angliában élő barátnőim, barátaink, de félek, hogy ott egyedül lennék nagyon és egy év azért sok idő...


Szerintetek mi lenne a jó megoldás?


2017. szept. 27. 10:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
56%
Az első hónapokban úgysem tud sokmindent kezdeni a picivel, hiszen szoptatni kell. A háztartásban meg tudnak segíteni a nagymamák.
2017. szept. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
53%

Ez így nagyon gáz lenne. Hetente biztos nem rángatnám haza. Az rengeteg.

Persze nyilván nem akar lemaradni a gyerek életéről, szóval nektek is ki kéne menni vele.

Anyukád kiakad...és? Hárman vagytok egy család. A párod csak fontosabb anyádnál.

2017. szept. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 babyboom567 ***** válasza:
75%

Kedves Kérdező!

Azt kell előbb eldönteni,van-e ANYAGI LEHETŐSÉG kint élnetek?hogy lesz tb-je a babának,neked?Hol laknátok?

Ha a kinti élet számotokra nem okoz anyagi gondot akkor,

azt kell eldönteni, hogy igazából mire van inkább szükséged:

-a férjed jelenlétére,és érzelmi támogatására

VAGY

-segítség a gyerek ellátásában, házimunkában ,főzésben.

Mert itt most választanod kell.Ha a férjed kint tanul, meg esetleg még dolgozik is,NEM FOG SEGÍTENI,csak minimálisan.(amit a férjed a heti utazgatásra költene, abból fizethettek segítséget kint szerintem.takarításra kajarendelésre,ilyesmire gondolok)

Mondjuk én ha lehetőségem lenne a férjemmel mennék.

Bár azt is meg kéne kérdezni,a férjed akarja e hogy menjetek.

2017. szept. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
69%
Nem értem miért kell ebből ekkora ügyet csinálni. Nehogy már 1 nő ne tudjon 1 gyereket ellátni, főleg ha még dupla segítsége is lesz.
2017. szept. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
22%

Kedves lepontozók, látom nektek nem éjjel-nappal ordító baba jutott.. örüljetek neki!

10-es

2017. szept. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
85%
Egy éjjel-nappal ordító gyerekkel nem bír el az anyja meg a két nagyanyja? Akkor apuka szuperhős lehet, ha ilyen pótolhatatlan.
2017. szept. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
83%
A párod mit szeretne, neki mi a véleménye?
2017. szept. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
44%
Én kimennék a babával, hiszen egy család vagyunk. Nem tudnám lelkileg feldolgozni, hogy az apja nincs vele az első egy évben.
2017. szept. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!