Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes kicsikém éjjel nem...

2 hetes kicsikém éjjel nem alszik el a kiságyban, csak nappal. Nagyon szeretném, ha megszokná! Hogyan érhetném el?

Figyelt kérdés
2010. máj. 27. 21:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy túl fáradt, és van hozzá energiád, akkor nyugodtan elkezdheted már most hozzászoktatni. Ha tuti nem éhes, akkor ne vedd ki az ágyból, hanem csak halkan beszélgess hozzá, vagy simogasd. Nem biztos, hogy bejön, de ha elég kitartó vagy pár nap alatt megszokja hogy éjjel nem prüntyögsz vele, és aludnia kell.


2 hetesen még sztem elég korai bármiféle rendszert felfedezni a babák életében. Nekem 3 kicsi gyerekem van, tapasztalatom szerint olyan 2 hónapos kora környékén állt be mindegyiknél, hogy képben voltak az éjszakával és a nappallal. Esetleg egy kis éjszakai fényt is beszerezhetsz, hogy ne legyen tök sötét a szobában, hátha az zavarja.

Fog még ennél kutyább dolgokat is produkálni az alvásokkal, 2-3 éves koráig, nekem elhiheted. :DD


(De kívánom, hogy minél hamarabb nyugodt éjszakáitok legyenek!)

2010. máj. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én kislányom csak úgy volt hajlando aludni 6 hetes koráig,ha körbetekertem a takaroval. Mire rájöttem....

Probát megér.

2010. máj. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Én is 2 hetesen beszoktattam az ágyába, pár nap alatt megszokta, addig sajna volt sírás. Mindig odamentem, megsimiztem, vagy kivettem, ha nagyon rázendített, aztán visszatettem, ha megnyugodott. Volt olyan este, amikor feladtuk, és végül a karomban aludt el, de másnap kezdtük elölről. Szenvedés volt az az 1-2 hét, de megérte. 8 hónapos, nem kell ringatni, csak énekelek neki egyet, beteszem a kiságyába és alszik:) (Amúgy én a Suttogó módszerét használtam)
2010. máj. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én picim 6hetes koráig velem aludt este. Aztán mikor kezdtem félni, hogy szokás lesz belőle, evés után takaróba pólyálva álomba ringattam, aztán óvatosan letettem. Ha megébredt, nyüsszögött, odamentem, visszaadtam a cumiját, megsimiztem, beszéltem Hozzá, és visszaaludt. Azóta már csak kicsit megringatom, megpuszilgatom, dumcsizok egy picit, és simán le tudom tenni az ágyába. Aztán a cumi visszaadogatás is olyan 1-2alkalomra csökkent. Próbáld ki, hátha. Amúgy, ha Veled akar aludni szerintem pár hétig nemgáz... De szerintem ha sírásba fordul a dolog, azt ne hagyd, akkor inkább vedd ki és vagy ringasd, vagy tedd Magad mellé. Jó babázást! :)
2010. máj. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Masodik valaszolo nagyon jot irt, probald ki mindenkeppen. Nallam is hasonlo volt a helyzet. A vedono tanacsara korbetekertem egy kis takaroval. Olyan jokat aludt, hogy csak na! Olyan erzes nekik mint a meleg anyamehben. Sot nekem azt is ajanlottak, hogy a kis kezeit is tekerjem a takaroba 5 hetes koraig. Azert mert a babak meg nem tudjak, hogy a sajat kezuk hozzajuk tartozik es neha megmozdul mellettuk es felijednek tolle. Olyan nekik mint valami idegen suhano arnyek. Egy probat meger.
2010. máj. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Van éjjeli fényetek? Ha nappal elfogadja a kiságyat, és éjjel nem, akkor lehet azért, mert sötét van neki. Ha nincs a szobába éjjeli fény, akkor próbáld ki. Nálunk van az első naptól....semmi problémám nem volt soha az alvással :)

egy három hónapos kislány anyukája

2010. máj. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Van éjjeli fény és körbe is takargatom! Úgy vagyok vele hogy lehet meg kell Vele küzdenem és megszakad a szívem, hogy nyugtalan, de ezt a "csatát" meg kell vívni :(

Előbb-utóbb csak megszokja, nem?

2010. máj. 28. 13:50
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Csatát??? Mi ez háború? Mi van, ha utálja azt a ketrecet? Egyik gyermekem sem aludt/alszik kiságyban. Tök kiegyensúlyozottak és én sem vagyok kimerült.. Én nem csinálok magamnak pluszmunkát. Nem elég feladat van így is?
2010. máj. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A 2. válaszolo vagyok.

Az anyaméhben szűk helyen vannak,körülveszi őket az anyaméh. Mikor megszületnek a saját kezük kalimpálása is megrémiszti őket. Ezért jo a "bebugyolálás",kislányomnak a feje is benne volt a takaroban,csak az arca volt kint. Így aludt nyugodtan. Vannak babák,akiket megrémiszt a kiságy is,gondold el mekkora hely van ott és mekkora volt a pociban. Esetleg ha van a mozest is meg lehet probálni. De ha melletted alszik még pár hétig az sem tragédia. Én imádtam velük aludni,de 6 hetes koruk után már a kiságyban aludtak a lányaim.

2010. máj. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 7 hetes és ő a babakocsi mózesében alszik(sose ringatom vele,nehogy megszokja és azt követelje). Az nem túl tágas,így biztonságban érzi magát és ráadásul a közelemben is van :) Majd onnantól szoktatom a saját szobájába/kiságyába,amikortól átalussza az éjszakát,és addigra remélem a kiságy se lesz neki olyan hatalmas ketrec,amiben félni kell :)
2010. máj. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!