Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy "fogyjon le" vagy stagnál...

Hogy "fogyjon le" vagy stagnáljon a babám?

Figyelt kérdés
14 hetes, de óriási 7,5kg. Hasfájóssága már kezd elmúlni és 3 óránként eszik. Nem tudom mennyit,mert mérlegen kapálózik ls nem méri le, vagy nem pontosat. Félek baja lesz, ha így gyarapszik. Már így is 6-9bodyt hord. Kulonben arányosan nagy,tehát nyúlik is a teste mellé,de azért elég pufi :)

2017. szept. 28. 12:55
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
És a doki nem ajánlott semmilyen alternatívát? Csak közölte tényként, hogy nagy a mája, azt csinálj, amit akarsz?
2017. szept. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
59%

Az anyatejes babak sulygyarapodasa elter a tapszereseketol. A sulygyarapodasi gorbet a tapszeres babak miatt talaltak ki, aztan az lett az orvosin is tanitott norma, es ahhoz hasonlitottak sokaig az anyatejes babakat is. Mar szerencsere vannak errol sokkal ujabb adatok, amiket erdemes nezni:

[link]


Az anyatejes babak az elso 3-4 honapban altalaban gyorsabban, majd pedig lassabban gyarapodnak a tapszereseknel, szoval mar most erdemes felkeszulni, hogy ugyanaz az orvos, aki a mostani gyarapodast soknak tartja, majd par honap mulva kevesellni fogja (es esetleg majd irja is fel a tapszert...).

2017. szept. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Nagyobb tesó ezt a súlyt úgy 10hónaposan érte el,pedig szintén megugrott az elején, de 7kg csak fél évesen volt, onnéztól kapott más anyatejen kívül na az szenvedés volt. Mivel kb. Horkol ezért mondták,hogy nyomja a tedejet. Amúgy 3700 volt és 55cm.
2017. szept. 28. 13:32
 14/26 A kérdező kommentje:
Koszonom, éüorulok,hogy leírtarüzok, nem csak enyém génmanipulált:) csak félek nehogy hormonbajos vagy mi legyen. Egyet javasokt 4óránként egyen....eddig ez nem ment volna mert hasfájós és visítós volt. Majd most,hogy nyugodtabb lett.
2017. szept. 28. 13:42
 15/26 anonim ***** válasza:

Fiam is mindig nagy baba volt , ő 4 hónaposan 8-9 kg körül mozgott , most 17 hónapos és 11 kg .

Ahogy elkezdett mozogni és elkezdtük a hozzátáplálást teljesen stagnált a súlya, most már fél éve nem hízott semmit nagyon formás kissrác.

Nekünk érdekes doki nem mondta hogy gond lenne ebből, mondta hogy genetika, ő is nagyobb súllyal született, mondta hogy ha elkezd mozogni majd lemozogja és így is lett.

2017. szept. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Nekem 4 hónaposan volt ennyi a fiam, 66 cm mellé. Nem fogyóztattam. :D 9 hónaposan volt a legdagibb. Hozzátáplálásnál van jelentősége, nem mindegy mit eszik, egészséges étrend mellett majd a babaháj lemegy. :)

Amúgy 2 évesem van és átlagos, de inkább vékony testalkatú, akárhogy is nézett ki 9 hósan :D

2017. szept. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Honnan tudja nagy a mája?

Ha vékony lenne akkor az lenne a baja az orvosnak. Semmit sem tudsz tenni tényleg változni fog, ne aggódj :)

2017. szept. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Igen , ebben a genetika is nagy szerepet jatszik. Batyamek kb 2m es 100 kg korul vannak. En 157 es 60 kg. Ferjem 174 56 kg. Fiunk a batyamek testalkatat orokolte. Van ilyen Dr no szerint. Azt is hozza tette , h formas , egeszseges baba O nagy gyerek lesz. Minden baba a sajat utemeben fejlodik. Nekunk is azt mondta , hogy 4 orankent egyen. De eves utan masfel oraval ugy orditott , hogy mar lilult a feje (de huzzuk ki a 4 orat!!! Vigyuk udvarra stb. Meg jobban sirt. :( ) Hat kossz! Megetettem es el is aludt. Nekunk nem volt nagyobb a maja nem is horkolt igy nem ertem , h miert tanacsolt vmi mast azon kivul , h ne egyen annyit egy anyatejes baba. 😮 Merni se tudod eves kozbe , h 120 ml ettel itt az eleg v hogy?
2017. szept. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Kb két hete nem mérem már, ha hagyom evett 200at is:S

Máját elv. Kitapintotta és lejjebb van, inkább borda alatt kéne. Nyomja a szerveit, pedig cuki puffancs babóca :)

"Nagy" lány fél évesen volt ekkora, de hozzátáplásnál nem tetszett neki más kaja, így gyorsan lefogyott. Pici szerintem fél év és beéri:D kis giliszta csajszi lett, de szép formás csajszi:)

Remélem a pici is stagnál majd:)

2017. szept. 29. 00:19
 20/26 anonim ***** válasza:
4 orankenti szoptatast javasolt? Ezt nem ertem, mire alapozza. En felkeresnek olyan gyermekorvost, aki szoptatasi tanacsado is (pl. Dr Sztahovits Petra a Honved korhaz szoptatasi ambulanciajan rendel, e-mailekre is valaszol).
2017. szept. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!