Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Te mit csinálsz olyankor,...

Te mit csinálsz olyankor, amikor a baba ölben szeretne lenni és ezért sír, neked viszont olyat kell csinálnod, hogy hordozókendőben sem tudod magadra kötni, pl. hajat mosol?

Figyelt kérdés
A cumit nem fogadja el, azzal nem tudom lefoglalni. Az nem elég neki, hogy lát és beszélek hozzá, tehát a pihenőszék sem megoldás. Egyedül még nem játszik, 6.5 hetes.
2017. okt. 17. 22:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
62%
Abban a pár percben semmi baja nem lesz az ég világon, gondolom úgy hagyod ott, hogy minden rendben van vele, és a macska se tud a fejére ülni. Ha sír, akkor igyekezz, de nem kell samponos fejjel berontani.
2017. okt. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
66%
Valaki más foglalkozik vele olyankor, de ha mondjuk elkezdtem hajat mosni és nincs otthon más, akkor nem fogok kirohanni csak azért, mert bőg, de nálam 2 perc a hajmosás.
2017. okt. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
86%

Az elsőnél még én is kiugráltam a zuhany alól, és ott álltam csöpögve a baba ágya mellett, várva hogy biztosan visszaaludjon. Nem tudom, mit hittem, mi lenne, ha még öt percet sírna, míg megtörölközöm és felöltözöm...

A kistestvérének aztán már meg kellett várnia, hogy a nagyot kivegyem a fürdőkádból, hiába kezdett sírni abban a pillanatban, hogy fürdetni kezdtem a tesóját. És ahol még több gyerek van, ott óhatatlanul mindegyik megtapasztalja, hogy anya nem dob el kapát, kaszát és rohan hozzá azonnal. Persze van az a sírás, mikor mégiscsak ezt csináljuk, de olyat szerencsére ritkán hallani.

2017. okt. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
38%

Védőnőként és négygyerekes anyukaként (köztük ikrekkel) szomorú vagyok, hogy még mindig nem jutott el mindenkihez milyen káros a sírni hagyás.


Röviden: a baba ösztönlény, csak a tudatalattija működik. Az viszont nagyon, és fontos dolgokat gyűjt be. Baj van, szólok anyának, anya megoldja vagy ha nem is tudja megoldani, de mellettem van. Baj van, szólok anyának, ő nem jön és nem segít.

Ez az ösztönösség később csökken, kopik, de a kamaszkor elején újra felerősödik. Márpedig akkor nagyon nem mindegy, hogy a "baj van" után milyen lépések következnek.


Egy hajmosás pedig soha nem egy hajmosás. Csak ezzel kezdődik. Aztán már fontosabb a mosogatás, főzés, netezés.... nem csak 3 percig, 20-50 percig. Meg amúgy is, erősödjön a tüdeje. Nem kell megideologizálni a dolgot, sírni hagyni a babát rossz.

Természetesen nem kell lomposnak, igénytelennek sem lenni. Van annak a gyereknek apja, van amikor mélyen alszik. Van hordozókendő. Nem tart örökké ez az időszak, de az egész életét megalapozza, befolyásolja.


Ha olyan védőnővel beszéltek, aki minimum 15 éve dolgozik ugyanabban a körzetben, meg fogja erősíteni hogy a problémás kamaszok, fiatal felnőttek nagy részét sírni hagyták. De nem egy pszichológus is írt már a témában (és nem Vidaágira gondolok, akinek nincs ilyen irányú végzettsége).

2017. okt. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Itt senki nem beszélt sírva hagyásról. Sosem hagytam direkt sírni, de volt, hogy már majd bepisiltem, és muszáj volt kimenni 55 másodpercre, de akkor te ezek szerint egész nap pelust hordtál.
2017. okt. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Én sem hagytam/hagyom sírni. Mindig van valaki mellette ha olyan dolgom van. De ezeket akkora teszem át amikor alszik vagy el van játszik de akkor is lát engem , hogy ott vagyok. És szerencsém van mert nem sírós baba nem is volt. Ami egy 6 hetes babát illet aki pl hasfájós és egésznap sír ezmiatt , anyuka egyedül van vele és pl hasmenés gyötri ilyenkor mit csináljon? Vigye az ölébe ketten üljenek a slozira , hátsóját meg vagy kitudja törölni rendesen vagy nem? Szerintem ha 1 percet sirdogál nem lesz semmiféle idegi baja. Sokszor ott rontják el , hogy minden kis nyikkanásra ugranak és felveszik. Erről pedig nehéz 'leszoktatni'.
2017. okt. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
26%
Én meg nem beszéltem pelusról :-) természetesen wc-re el kell menni, az nem halasztható. A hajmosás igen.
2017. okt. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Nagyon rugóztok ezen a hajmosáson, pedig csak egy példa volt. :-) Én már jártam úgy még a baba születése előtt, hogy előre nem várt program jött közbe és muszáj volt előtte hajat mosni, szóval nem mindig halasztható, csak gyerekkel már kicsit problémásabb.
2017. okt. 18. 16:54
 19/23 anonim ***** válasza:
71%
14 hülyeségeket beszélsz, úgyhogy remélem te se vagy szakember, mint Vida Ági, nem arról volt szó, hogy direkt bőgni hagyjuk, hanem arról, hogy ha éppen a wc-n ülünk, akkor kibírja a baba, ha 2 percig nem foglalkozunk vele, és kibírják egyébként, én se hordozni nem tudom, se mindig abajgatni, sőt korábban fel se tudtam emelni és milyen érdekes, tök jó fej, nyugis csecsemő, lehet pont azért, mert tudja, hogy nem lehet ugráltatni kénye-kedvére az anyját és direkt nem hagytam bőgni soha, mindig vakarásztam a hátát, de nem tudom mindenhova hurcolni, vagy ha pl. csináltam valami mást, nekem idő volt átmenni a gyerekszobába is, nem lett ettől semmi baja, nem hülyék a csecsemők, tudják nagyon jól, hogy néha más dolga van az anyjuknak.
2017. okt. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%

Nem, nem arról volt szó hogy kimegy valaki wc-re. Olvassatok utána a legújabb kutatásoknak.

Persze hogy tudja a csecsemő hogy dolga van az anyjának.... Nem, ő úgy tudja hogyha nincs anya, akkor meghal. Mert megeszi a karfogú tigris, belehal az időjárásba stb. Mert évezredekig ez így volt, és bizony ő nincs tisztában vele hogy már egy biztonságos szobában van. Azt tudja, hogy egyedüllét=halál.


Ha meg hirtelen program van, akkor aki a program alatt a babával van be tud vállalni vele még 20 percet, amíg megmosod a hajad.


Lehet gyártani a kifogásokat, csak felesleges.

2017. okt. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!