Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez még normális? Nem igazán...

Ez még normális? Nem igazán járok le 16hosommal a játszótérre.

Figyelt kérdés

Nem érzem magam depisnek, szerető párommal nevelem lanyunkat, aki sokat tud velünk lenni. Nem mondanám magam lustanak sem, mindig is porogtem, bár pár éve baba előtt már itthon dolgoztam, sokszor ugye egésznapos mackoban jártam- keltem, főztem.

Most nyáron kicsit többet jártunk le (minimum2naponta) de most h eljött az ősz, valahogy semmi kedvem pedig ő imád csuszdazni, baratkozni -.- kicsit szégyellem is magam ezért, de inkább délelőtt ammint latom h faradt, leteszem aludni (10-11) es megfozok aznapra. Aztán lepihenek picit.

Most úgy 4-5naponta 1x visszük... Mivel leginkább a párommal megyünk, baratkozni csak felszínesen szoktam... szoktunk. Kicsit ebben is fekete báránynak erzem magunkat, sokan csak anyukák vannak a játszótéren. Furán is néznek ránk akik 'gyakran' látnak...


Ti hogyan csináljátok?

Szerintetek ősszel/telen ez okés?


Amúgy élvezem h anyu vagyok, de inkább itthon vagyok vele, mondokaunk, rajzolunk, legozunk..


2017. nov. 9. 12:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
40%

9-es szerinted csak ebédre lehet meleget enni ,vacsorára nem?

Mi vacsorára szoktunk meleget enni, na te meg ezt irigyled? Hogy nem kell délelött a konyhába robotolnom helyette a gyerekkel foglalkozok majd ha alszik megfőzök ?

Amúgy meg másfél évesemmel mind csináljuk amiket leírtam és nem húzza a fejére a vödröt??! ,ebbe a korba nagyon szeretnek pakolni, gyűjtögetni, de ha csak sétálsz vele egy nagyot és nézitek a járműveket,kutyákat, bármit az is nagyobb élmény neki mint minden egyes nap ugyanazokat a játékokat csinálni friss levegő nélkül. Mert megint más ha udvara van valakinek ,de kérdező ezt írta volna.

2017. nov. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
26%
Pedig de, utolsó! :)
2017. nov. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%
10-esnek szólt, bocsi, csak közben írtak
2017. nov. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
77%

"Most úgy 4-5naponta 1x visszük..."


Ha 4-5 naponta viszed szabad levegőre, az abnormális.

De az is kevés, ha nyáron csak kétnaponta.

Ha nem esik az eső, akkor lehetőleg minden nap legalább egy kicsit ki kell mozdulni. Ha többet nem, akkor legalább annyit, hogy sétáltok 20-30 percet.

Ha netán szabad levegőn alszik babakocsiban (akár csupán erkélyen), akkor persze az is beleszámít a levegőzés idejébe. Így elfogadható lehet a 4-5 naponkénti kimozdulás.

Fél óra sétán nem múlhat az ebédfőzés sem (még akkor sem, ha +15 perc az öltöztetés-vetkőztetés).

2017. nov. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
12%

Nyáron átlag 10 kilométereket mentünk minden nap. Kopaszi gát, Margitsziget, Normafa stb... Plusz játszótér. Amióta hideg lett és eső, hát mi sem megyünk már. Szerintem 2 hete már biztos nem voltunk játszótéren..

Őszintén!!! Mi értelme van elvinni ha a 10 játékból 1re lehet felengedni, mert a többiben áll a víz??

Inkább benti programokat csinálunk. Plusz bevásárlás, gyerek barát kávézók stb.


Én egyet tudok érteni veled. Ez szerintem szimplán a kezdeti téli fáradtság. Semmihez nincs kedvem nekem se. Csak azért főzök, hogy legyen főtt étel a páromnak és a fiamnak. Ha adhatok egy tippet: LASSÚ FŐZŐ / slow cooker. Van hogy reggel csak bedobálom a hozzávalókat és délre lassú “tűzön” megfő. Pörköltek, párolt zöldségek, de még a Lasagne is el tud készülni benne.. :)

2017. nov. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
89%

"Mi értelme van elvinni ha a 10 játékból 1re lehet felengedni, mert a többiben áll a víz??"


Ezért vettünk softshell esőoverált. :)

Mindenre felengedhetem a gyereket és élvezi is.

2017. nov. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
16%
Jól van. Ha van pénz akkor jöhet a softshell overál. Nem általános ez.
2017. nov. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, volt 3000 ezer Forintom rá, 17-es. :D

Ennyi volt a Lidl-ben ~s az Aldiban is.

2017. nov. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
*Nem 3000 ezer, hanem 3 ezer. :D Késő van.
2017. nov. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen minden hozzaszolonak. A véleményetekre voltam kíváncsi, hat megkaptam :)


Éppen azért kérdeztem mert én is keveslem amennyit kap a lenti letrol.


Volt pár felmerülő kérdés, felvetés.

Nincsen udvarunk, 7.emeleten lakunk.

Igen fáradt vagyok... Éjjelt még nem aludtunk át... És ma megkaptam a magyarázatot a faradtsagomra is. Kisteso erkezik a családba :))))


Úgyhogy bármennyire is szégyellem magam,amennyire erőm engedi leviszem majd, de bűntudatom nem lesz ;)


Az immunerősítes céljából valóban jó volna nem beszorulni télre.


Köszönöm mégegyszer Mindenkinek aki hozzászólt. Ha kedvesen, ha kevésbé kedvesen.

2017. nov. 10. 15:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!