Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gáz, ha a várandósságom alatt...

Gáz, ha a várandósságom alatt még a szüleink tartanak el? (Le kellene diplomáznunk még. )

Figyelt kérdés

Egyetemisták vagyunk, most nyáron diplomázunk majd mind a ketten, a páromnak már van állása, de csak a diploma után tudna 100%-osan dolgozni. A baba pár hónappal a diploma után jönne csak, úgyhogy amikor megszületik, már magunkat tartanánk el a GYED-ből és a párom fizujából (ami szerencsére jó lesz!). Csak a terhességem alatt még "rászorulnék" a szülői támogatásra (és a párom is), mert egy nehéz szakot csinálunk mind a ketten a párommal. Házasok vagyunk már egy jópár éve, és nagyon szeretjük egymást, 7 éve együtt vagyunk. Kisbabát szeretnénk, és csak ez az egy kérdés van bennünk, minden más a baba mellett szól, nagyon készülünk már, és várjuk, annak ellenére, hogy még nem vagyok várandós. :-) Mit gondoltok? Gáz/megalázó, ha a szülők tartanak el a terhesség alatt, vagy ne foglalkozzak ezzel, mert ha megszületik a baba már úgysem ők fognak támogatni (anyagilag), hanem függetlenek leszünk (ez biztos, mert a párom állása már megvan!). Van félretett pénzünk (nyári munkákból, egyetemi gyakorlatokból, stb.), úgyhogy a baba cuccokat (babakocsi, kiságy, stb.) meg tudnánk venni gond nélkül saját forrásból. :) (Lakásunk szerencsére van, mert a párom megörökölte a nagybátyjától.)


Mi a véleményetek?



2017. nov. 17. 20:10
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem igen, gáz. Azt javaslom, hogy majd csak akkor vállaljatok babát, ha saját magatokat el tudjátok tartani.

Plusz: GYED-et te nem fogsz kapni.

2017. nov. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
80%
Vagyis diplomás GYED-re gondolsz? Akkor az utolsó kijelentésem visszavonom!
2017. nov. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Igen, diplomás gyedre gondoltam:)


Azt elfelejtettem leírni (bár lehet, hogy egyértelmű), hogy ha lesz ősszel baba, ha nem, a diplomáig akkor is támogatnak a szüleink anyagilag, úgyhogy ez nem változna.

2017. nov. 17. 20:25
 4/36 A kérdező kommentje:
A baba születésétől teljesen magunkat tartanánk el!
2017. nov. 17. 20:25
 5/36 anonim ***** válasza:
86%

A várandóság és a szülés eléggé költséges tud lenni, főleg ha vannak igényeid. Pl fogadott orvos magánrendelése, hálapénz, babakocsi, bababútorok.

A mi szüleinktől alapból kaptunk ilyeneket, és az én régi kiságyamat használtuk, de ettől függetlenül, ha a szüleidnek ez természetes, és alig várják, és van rá keret, akkor hajrá.

Ha nincs, akkor is meglesztek, csak számíts rá, hogy így lesz.

2017. nov. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Szüleiknek nem tudom mennyire természetes, ezt nem szívesen kérdezném meg. Azt tudom, hogy unokát szeretnének és nagyon szeretnek bennünket, az, hogy egyetem alatt támogatnak valamennyire természetes, de hát még nem vagyok várandós, nem tudom, hogy erre hogy reagálnának.
2017. nov. 17. 20:32
 7/36 anonim ***** válasza:
39%

Nincs ebben semmi "gáz", ha van is, akkor az az adott társadalomra, államra nézve "gáz", hogy nem támogatja megfelelően a fogyóban levő népesség mellett a gyerekvállalást. A dolog nem új, megvolt ez a Kádár-rendszer alatt is, csak éppen nem volt publikus. Annak idején a feleségem veszélyeztetett terhes volt és a szüleinél lakott, mert az anyósom ott kisebb nehézségek mellett tudta ellátni. Én reggel hatkor indultam el a lakásunkból dolgozni és este fél hatra értem vissza, aztán pár órát még fordítottam szakszöveget angolról, hogy legyen mosógép meg frigider. A fizetésemnek az 1/3-a a lakásunk OTP törlesztésére ment. Ez még istenes volt ahhoz képest, ami a gyerekünk megszületése után következett be, amikor a feleségem a táppénz helyett annak töredékét kitevő GYES-t kapta és mindkét oldalról a szüleink támogattak, mert a szó szoros értelmében 1-2 évig alig maradt kajára pénz az akkori fizetések mellett.

Szóval nyugodj meg, nem gáz, legfeljebb az ember kellemetlennek érzi.

2017. nov. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
59%
Terhes sem vagy még, de úgy adod elő mintha tény lenne.
2017. nov. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Mi ez a rosszindulat? Ez most miért is fontos, és hol válasz a kérdésemre?

Ahogy írod is, nem vagyok még terhes. Ennek alapján arra következtetek, hogy sikerült átadnom a valódi tényeket.

2017. nov. 17. 21:00
 10/36 anonim ***** válasza:
52%
Gáz. Hova sietsz? Nem éveket kellene várnod, hanem pár hónapot. Ennyire nincs türelmed? Akkor a gyerekhez hogy lesz?
2017. nov. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!