Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gáz, ha a várandósságom alatt...

Gáz, ha a várandósságom alatt még a szüleink tartanak el? (Le kellene diplomáznunk még. )

Figyelt kérdés

Egyetemisták vagyunk, most nyáron diplomázunk majd mind a ketten, a páromnak már van állása, de csak a diploma után tudna 100%-osan dolgozni. A baba pár hónappal a diploma után jönne csak, úgyhogy amikor megszületik, már magunkat tartanánk el a GYED-ből és a párom fizujából (ami szerencsére jó lesz!). Csak a terhességem alatt még "rászorulnék" a szülői támogatásra (és a párom is), mert egy nehéz szakot csinálunk mind a ketten a párommal. Házasok vagyunk már egy jópár éve, és nagyon szeretjük egymást, 7 éve együtt vagyunk. Kisbabát szeretnénk, és csak ez az egy kérdés van bennünk, minden más a baba mellett szól, nagyon készülünk már, és várjuk, annak ellenére, hogy még nem vagyok várandós. :-) Mit gondoltok? Gáz/megalázó, ha a szülők tartanak el a terhesség alatt, vagy ne foglalkozzak ezzel, mert ha megszületik a baba már úgysem ők fognak támogatni (anyagilag), hanem függetlenek leszünk (ez biztos, mert a párom állása már megvan!). Van félretett pénzünk (nyári munkákból, egyetemi gyakorlatokból, stb.), úgyhogy a baba cuccokat (babakocsi, kiságy, stb.) meg tudnánk venni gond nélkül saját forrásból. :) (Lakásunk szerencsére van, mert a párom megörökölte a nagybátyjától.)


Mi a véleményetek?



2017. nov. 17. 20:10
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
88%

Szóval a férjed örökölt lakásában éltek, az ő fizetése lesz meghatározó, míg Te 0 munkatapasztalattal és kisgyerekkel ott állsz másnak kiszolgáltatva.

Biztos nem vágnék így bele.

2017. nov. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
A kölcsönös bizalom számomra nem egyenlő a kiszolgáltatottsággal. Ettől egyáltalán nem tartok, én ismerem a férjemet, és a kapcsolatunkat :)
2017. nov. 17. 22:59
 23/36 anonim ***** válasza:
82%
Igen gáz. Mindent túl biztosra veszel, közben semmi tapasztalatod a való életben. A munka tuti, a diploma biztos, biztos vagy abban hogy majd elhelyezkedsz. Hàt sajnos sokszor nem úgy alakulnak a dolgok. Én mindenkép várnék egy évet. Hogy tényleg minden igaz lesz e. Hány diplomás több nyelven beszélő munkanélküli van. Én nem szeretnék a szüleim nyakára szülni. Attól vagyok felnőtt hogy eltartom magam. Ebbe az is beletartozik nekem hogy nem a férjem tart el. Mi befejeztük a sulit, van munkánk, házunk, kocsink, megtakarításunk. Na én ezek után merek gyereket vállalni. Amúgy miért lesz jó hogy ennyi mindenkitől függsz majd? Miért akarod a szüleid pénzét mikor most kicsit fellélegeznének hogy kész felnőtt a gyerek, dolgozik, kicsit magunkra is költhetnénk? Nem te tovább akarod fejni őket. Inkàbb mutass valamit fel. Annyira gyerekes az írásod hogy csak mosolygok rajta., álomvilágban élsz. Lassan felkellene nőni agyban is. Megteremteni az alapokat, nem anyukától várni. Egy nagy gyerek gyereket akar.
2017. nov. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
Az utolsónak: Valaki másról beszélsz, ne vetítsd a máshol szerzett tapasztalataidat rám.
2017. nov. 17. 23:01
 25/36 anonim ***** válasza:
55%

Te ismered a helyzeteteket, én idegenek véleményére nem adnék. Én is rögtön egyetem után szültem, biztos voltam benne, hogy lesz munkám gyes után. 2 éves a lányunk és már fél éve ostromol a jövőbeli főnököm azzal, hogy számithat-e rám a jövőben, mert nem talál megfelelő embert. Pedig annyira nem is mondanám piacképesnek a diplomámat.

A "férjed háza, férjed tart el" dolgot mindig is butaságnak tartottam. A házasság vagyonközösséget (is) jelent. Egy jól működő házasságban a gyerekvállalás 2 ember döntése és a férj nem hánytorgatja fel, hogy ő hozza a pénzt és az ő fizetéséből megy a megtakarításba.

Azt viszont ne vedd biztosra, hogy rögtön megfogan a baba! Lehet, a természet úgy rendezi, hogy az egyetem befejezése után még dolgozni is fogsz és csak utána jön a baba.

Ami a néhány hónap várakozás mellett szól: lehet, hogy nagyon nehéz terhességed lesz. Én pl.félidőig hánytam és utána sem volt egy leányálom. Nagyon nehéz ilyen állapotban vizsgákra készülni.

Döntsetek úgy, hogy az nektek jó legyen! Bármikor jön is a gyermekáldás, könnyű terhességet és szülést kívánok!

2017. nov. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
80%
Mindenképp dolgozz legalább egy évet, nem ezen fog múlni, hogy lesz baba vagy sem.
2017. nov. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
92%
Szép az optimizmus, csak néha felülírja az élet. Amikor anno 9 évvel ezelőtt, ugyanabban a közúti balesetben (vétlen félként)veszítettem el a férjem, ami miatt aztán koraszültem a 28. hétben és ennyi lett volna az előéletem, mint neked, ma már nem tudom mi lenne velünk. A fiam ép értelmű, de tartós beteg, fogyatékkal él. Volt itt is szülői segítség, aztán minden tartalék felélése, lakáseladás, kisebb, olcsóbb, könnyebben fenntartható méretűbe költözés, hogy az orvosi költségeket, fejlesztéseket finanszírozzam és a kiesett jövedelmet pótoljam valahogy. Az ápolása mellett(ápolási díjat kapok ugyan) 4 órában tudok dolgozni, megtette ezt értem a munkahelyem,(létrehozva nekem egyedüliként a cégen belül a 4 órás foglalkoztatást) ahol a szülés előtt 5 évet lehúztam, emberből voltak, mikor embernek kellett lenni. Egy beteg gyerek mellől, 4 órás munkát találni (többet nem tudok dolgozni mellette, így is fizetek segítséget heti 10-15 órára)körülbelül egyenlő lett volna a lehetetlennel és a szülőket sem lehet pumpolni a halálukig, csak azért, mert így alakult az életem és bár segítenek a bajban, ez nem múló állapot, hanem élethosszig tart, arról nem is beszélve, hogy valahogy előre gondoskodnom kell az akkori ellátásáról, mikor én már nem leszek. A munkahelyem tart a víz felett, amiből rózsadombi villát nem fogok venni, de megélünk átlagosan belőle, 9 év alatt 2 alkalommal nyaralni is eljutottunk. Így szép és jó a bizalom, meg a segítség, meg hogy holtomiglan-holtodiglan és azt sem mondom, hogy mindenki úgy álljon neki a családalapításnak,hogy elveszítheti a férjét, avagy születhet beteg gyereke. A mai világban viszont az a minimum, hogy biztos alapokra (biztos saját alapokra, mert nem lát senki a jövőbe) vállal valaki felelősen gyereket,hogyha bekövetkezik az, amivel senki nem számol, ne álljon ott egymaga a piacképes diplomájávál és nyelvtudásával,-amit a körülményei miatt kamatoztatni nem tud- mikor már a családjának és neki is elfogyott az összes pénze, amit a megváltozott életkörülményei megköveteltek. (Anno, egy a fiam életminőségének javítását célzó Nazarov féle műtét, amit nem támogat a TB, utazással, mindennel cakkumpúder felülről verte az 1 milliót). Így igenis fontos az a bizonyos munka. Pont azért, hogyha váratlanul beköszönt egy helyzet, ami kívánom sose jöjjön el, ne legyél kiszolgáltatva mindenkinek akit szeretsz és akik szeretnek és ne vágd tönkre még a magadén kívül több más család életét is, hogy erejükön felül bírják managelni és finanszírozni az életeteket. Ha nekem nem lenne állásom nem találnék ilyen paraméterekkel másikat, pedig nem büfészakos diplomám van és angolul, franciául felsőfokon beszélek. Értem én, hogy az én helyzetem ritka és speciális, de az még nem változtat azon, hogy teljesen másokra támaszkodva, bizalomra alapozva, egy ideális jövőképet vízionálva, felelőtlenség létrehozni egy új életet, amiért bizony ha úgy alakul, te egymagadban is feleősséget kell tudj vállalni, anyagilag is, külső segítség nélkül.
2017. nov. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Sajnálom, ami veled történt!!
2017. nov. 18. 10:26
 29/36 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó, ez igen! Sajnálom ami veletek történt. Látszik az írásodból, hogy egy komoly, felelősségteljes szülő vagy, gratulálok!



A kérdező fiatal még, ez is érződik abból ahogy ír, azt hiszi nem történhet baj vele, csak mert neki diplomája van. Őöö, illetve lesz.

2017. nov. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
60%

Pontosítsunk: a baba születése után a FÉRJED tartana el, mert te semmit nem kapsz, csak Gyedet maximum, de ha NEKTEK megfelel, hajrá.


Azért a szülőket kérdezzétek meg, mit szólnak hozzá, sokan nem örülnének, hogy a terhes gyereküket ők tartsák el.

Meg abba is gondolj bele, hogy egy percet nem dolgoztál, 3-4 év után SEHOVÁ nem vesznek fel tapasztalat nélkül.

2017. nov. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!