Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gáz, ha a várandósságom alatt...

Gáz, ha a várandósságom alatt még a szüleink tartanak el? (Le kellene diplomáznunk még. )

Figyelt kérdés

Egyetemisták vagyunk, most nyáron diplomázunk majd mind a ketten, a páromnak már van állása, de csak a diploma után tudna 100%-osan dolgozni. A baba pár hónappal a diploma után jönne csak, úgyhogy amikor megszületik, már magunkat tartanánk el a GYED-ből és a párom fizujából (ami szerencsére jó lesz!). Csak a terhességem alatt még "rászorulnék" a szülői támogatásra (és a párom is), mert egy nehéz szakot csinálunk mind a ketten a párommal. Házasok vagyunk már egy jópár éve, és nagyon szeretjük egymást, 7 éve együtt vagyunk. Kisbabát szeretnénk, és csak ez az egy kérdés van bennünk, minden más a baba mellett szól, nagyon készülünk már, és várjuk, annak ellenére, hogy még nem vagyok várandós. :-) Mit gondoltok? Gáz/megalázó, ha a szülők tartanak el a terhesség alatt, vagy ne foglalkozzak ezzel, mert ha megszületik a baba már úgysem ők fognak támogatni (anyagilag), hanem függetlenek leszünk (ez biztos, mert a párom állása már megvan!). Van félretett pénzünk (nyári munkákból, egyetemi gyakorlatokból, stb.), úgyhogy a baba cuccokat (babakocsi, kiságy, stb.) meg tudnánk venni gond nélkül saját forrásból. :) (Lakásunk szerencsére van, mert a párom megörökölte a nagybátyjától.)


Mi a véleményetek?



2017. nov. 17. 20:10
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Van türelmem, köszönöm, egész egyetem alatt erre vártunk a párommal.

Nem is ismersz, miért ítélsz meg?

2017. nov. 17. 21:14
 12/36 anonim ***** válasza:
67%

Nem hiszem hog ezt a pár hónapot nem lehetne kibírni, mi múlik ezen már ha ennyit vártatok?


Éretlen vagy, ez látszik a megnyilvánulásodból és abból hogy mindenkit lepontozol aki azt írja hogy gáz.


Márpedig igenis gáz. Légy felnőtt (hisz gyereket felnőttek vállalnak), és várj addig amíg nem a szüleidre lesztek szorulva a gyerekeddel.

A másik az, hogy igen, létezik diplomás gyed, csak épp ha lejár, a fenének se fog kelleni egy friss diplomás gyerekes pályakezdő, akinek 0 munkatapasztalata van. Egy hamarosan diplomás nőnek azt hittem hogy ez evidens.

2017. nov. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
79%

Hány évesek vagytok amúgy?

Szerintem nem kerget a tatár, nem értem hova ez a sietség? Szerintem nem ezen a pár hónapon múlik. Szerinted?

2017. nov. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti!

Örülök, hogy ennyire jó emberismerő vagy, hogy rájöttél, szerinted éretlen vagyok. Csakhogy a véleményednek ez a része engem nem igazán érdekel, mert nem ez volt a kérdés.

Az állításod másik részére a válaszom az, hogy nem az alapján pontoztam, hogy ki mit írt, hanem ahogy leírta. A rosszindulatú kérdést le fogom pontozni. Az elsőt például felpontoztam, pedig szerinte is gáz. Bírom a kritikát, amennyiben a kérdésre válaszol. Más esetben nem tudok vele mit kezdeni, nem ismersz, ne elemezz. Köszi!

2017. nov. 17. 21:53
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor vállalnám be, ha legalább a férjednek van munkája. Lehet hogy többe fog kerülni a babavárás, mint vártátok, lehet mégsem veszik fel a férjedet arra a biztos munkahelyre, csúszhattok az egyetemmel, bármi történhet, én erre nem alapoznék.
2017. nov. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem az sosem gáz, ha a szülő támogatja anyagilag a felnőtt gyermekét, ha megteheti. Bármikor alakulhat úgy az élet, hogy támogatásra szorul az ember. A férjem elvesztette az állását. Voltak tartalékaink, amit föl is éltünk. Anyukámék segítettek. Ez is átmeneti időszak volt, előtte mi segítettük Őket, remélem, újra tudunk majd segíteni.

A te történetedben számomra egy kérdés van: miért nem mész el dolgozni a baba előtt, hogy a 2-3 év babázás után legyen hová visszamenned? Munkatapasztalatot kellene szerezned! Te nem éreznéd kiszolgáltatva magad?

3,5 évet voltam itthon két kis korkülönbséges gyermekünkkel. Nagy magabiztonságot adott, hogy egy stabil munkahelyről jöhettem el babázni, ahová visszavártak határozatlan idejű munkaszerződéssel.

Szerintem ne siessetek annyira! Saját gyermekek mellett mindennél többet jelent a biztos munkahely ebben a világban!

2017. nov. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
A munka fix, most nem részletezem, hogy miért, de tutira fix :) Csúszni nem fogunk, ez is tuti :)
2017. nov. 17. 22:07
 18/36 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék éveket várni még, ezért nem állok munkába és ezért nem csak utána szeretnék babázni. :) Nagyon szeretjük egymást a férjemmel, hihetetlenül boldogok vagyunk, és évek óta szülők szeretnénk lenni mind a ketten. :) Piacképes diplomám lesz hamarosan, vannak nyelvvizsgáim, és gyakornoki munkatapasztalatom. Nem félek az elhelyezkedéstől. Meg fogom oldani, de ezzel nem most szeretnék foglalkozni. :)
2017. nov. 17. 22:10
 19/36 anonim ***** válasza:
55%
Ha ennyire határozott vagy és eldöntötted, akkor fölösleg írni a válaszokat.
2017. nov. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
Én gáznak érezném, mi eleve házasodni is csak mentünk, mikor már magunkat tartottuk el a saját háztartásunkban. Persze a szülői segítség szuper, mi is sokat kaptunk ebben-abban, de teljes jó szándékkal mondom, hogy jobban jársz, ha dolgozol a gyerek előtt pár évet, ismerek olyat, aki egyetem végén szült, otthon volt, majd szült mégegyet, 35 évesen ott tart, hogy kéne dolgozni valamit, de sehova nem tud menni a két kisgyerek után nulla munkatapasztalattal. Abba meg bele se merek gondolni, ha valami történne a férjével és egyedül maradna ilyen kiszolgáltatott helyzetben. Elég egy elveszített munka vagy hosszabb betegség. Kell két lábon állni egy családnak szerintem. Nálunk is volt, hogy a férjmnek megszűnt a mnkahelye és néhány hónapig csak az én bevételem volt, ciki lett volna, ha nekem nincs munkám.
2017. nov. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!